Ilm 21. veebruari kuuvarjutuse ajal

Postitused ilmast üldiselt
Post Reply
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Ilm 21. veebruari kuuvarjutuse ajal

Post by Tarmo Tanilsoo »

Niisiis 21. veebruaril on taas oodata meie mail kuuvarjutust.

Paraku näib, et teist korda järjest rikub ilm võimalused varjutust vaadata ära. :evil:

Mis te arvate, kas ilm on 21. veebruari öösel pilves?
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo H
Posts: 791
Joined: Sat May 27, 2006 3:42 pm
Location: Järvamaa, Laupa
Contact:

Re: Ilm 21. veebruari kuuvarjutuse ajal

Post by Tarmo H »

Tarmo Tanilsoo wrote:Niisiis 21. veebruaril on taas oodata meie mail kuuvarjutust.

Paraku näib, et teist korda järjest rikub ilm võimalused varjutust vaadata ära. :evil:

Mis te arvate, kas ilm on 21. veebruari öösel pilves?
Tundub et vähemalt Kesk-Eestis on lootust et öösel taevas selgineb. Enne päikeseloojangut ja pimenemist märkasin et edelas väga madalal horisondi lähedal oli riba selgemat taevast.
Aga eks näib, kas taevas selgineb varajasteks hommikutundideks täielikult või mitte.
Ise paraku seda kuuvarjutust ma jälgida ei saa, sest üritan end korralikult uueks tööpäevaks välja magada ja varasem ülestõusmine pole just eriti hea mõte enne 9-tunnist tööpäeva.
Palju äikest! Palju torme! Rohkelt sademeid! Palju palavust! Palju pakast!
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

kui kuuvarjutust ei näe siis ehk vähemalt näeb USA luuresattelliiti allasadamas kas siis ühes tükis või mitmes tükis.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Siin on kogu varjutuse ajal olnud ilm pilves :evil: Ehk aastal 2011 veab paremini, kui on järgmine täielik varjutus. Too peaks juunikuus ka olema, ehk siis veab rohkem. Augustis on aga meil päikesevarjutus ning osaline kuuvarjutus :)
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo H
Posts: 791
Joined: Sat May 27, 2006 3:42 pm
Location: Järvamaa, Laupa
Contact:

Post by Tarmo H »

Ka siin Laupal oli ja on ka praegu ilm paksult pilves, samuti on udu. Nii et kuuvarjutuse nägemine siin on täiesti välistatud.
Palju äikest! Palju torme! Rohkelt sademeid! Palju palavust! Palju pakast!
@Tallinn
Posts: 677
Joined: Tue Aug 22, 2006 9:51 pm

Post by @Tallinn »

Tarmo Tanilsoo wrote:Siin on kogu varjutuse ajal olnud ilm pilves :evil: Ehk aastal 2011 veab paremini, kui on järgmine täielik varjutus. Too peaks juunikuus ka olema, ehk siis veab rohkem. Augustis on aga meil päikesevarjutus ning osaline kuuvarjutus :)
Oot see august? Mis kell? Päeval võiks olla, siis oleks vinge. Andke andeks, kuid ma ei näe mingit mõtet kuuvarjutusel, kuu kaob lihtsalt ära ju. Päikesevarjutus on lahedam, kuigi sel ma ei leia mõtet öösel.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

@Tallinn wrote:
Tarmo Tanilsoo wrote:Siin on kogu varjutuse ajal olnud ilm pilves :evil: Ehk aastal 2011 veab paremini, kui on järgmine täielik varjutus. Too peaks juunikuus ka olema, ehk siis veab rohkem. Augustis on aga meil päikesevarjutus ning osaline kuuvarjutus :)
Oot see august? Mis kell? Päeval võiks olla, siis oleks vinge. Andke andeks, kuid ma ei näe mingit mõtet kuuvarjutusel, kuu kaob lihtsalt ära ju. Päikesevarjutus on lahedam, kuigi sel ma ei leia mõtet öösel.
Kuu ei kao ära... Ta värvub punaseks... Punane valgus paindub Maa atmosfäärist nii läbi, et Kuu omandab täisvarjus punaka värvuse...

Jah, 1. augusti 2008 lõuna paiku päikesevarjutus(ka osalise faasiga) on. Kui aeg lähemale tuleb, ehk saab rohkem kirjutatud, kuid minu teada peaks Päikesest umbes pool varju minema
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Post Reply