SMHI ilmaradaripilt

Ilmateemalised lingid
Post Reply
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

SMHI ilmaradaripilt

Post by Tarmo Tanilsoo »

http://www.smhi.se//weather/radar/radar_en.htm

Avastasin SMHI (Rootsi Meteoroloogia ja Hüdroloogia Instituut) lehelt, et nende radaripilt uueneb iga 2 tunni järel ning tundub, et nad kasutavad ka EMHI radarit... Näen, et pilt minuni ei levigi :(
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Marek
Posts: 726
Joined: Thu May 25, 2006 7:59 pm
Location: Tallinn
Contact:

Post by Marek »

Päris hea radar, kuid usun, et EMHI radari asemel kasutavad nad mingit radarit, mis paikneb Lõuna-Soomes, sest kui teha ring ümber Tallinna, siis see ringi osa lõunas teeks ringi lapikuks...

...Tegelt oleks mõtekas teha foorumisse uus alateema, nagu seda oli vanas foorumis "Ilmainfo/ilmalingid vms nimi".
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Marek wrote:Päris hea radar, kuid usun, et EMHI radari asemel kasutavad nad mingit radarit, mis paikneb Lõuna-Soomes, sest kui teha ring ümber Tallinna, siis see ringi osa lõunas teeks ringi lapikuks...

...Tegelt oleks mõtekas teha foorumisse uus alateema, nagu seda oli vanas foorumis "Ilmainfo/ilmalingid vms nimi".
Su jutus on iva... Mis puudutab alateemat, siis tegelen sellega.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Paistab, et nad ingliskeelset radarilehte enam ei uuenda. Pilt on kinni külmunud :(


Seniks aga vaadake rootsikeelset versiooni
http://www.smhi.se/weatherCache/radar/radar.htm
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

http://www.smhi.se/cmp/jsp/polopoly.jsp?d=5499&l=en

Aadress muutus koos kodulehe kujundusega
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Marek
Posts: 726
Joined: Thu May 25, 2006 7:59 pm
Location: Tallinn
Contact:

Post by Marek »

***
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Nüüd on ka Läti radaripilt külge haagitud, nii et Eesti on pea täielikult kaetud
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Marek
Posts: 726
Joined: Thu May 25, 2006 7:59 pm
Location: Tallinn
Contact:

Post by Marek »

Läti radar on juba ammu liidetud, aga see Läti radar näitab kohati päris valesti.
***
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Marek wrote:Läti radar on juba ammu liidetud, aga see Läti radar näitab kohati päris valesti.
Njah, tundub, et on kuidagi häälest ära vms... Ahh...
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

Läti radar on suviste äikeste püüdmiseks super, eriti siis kui on teada et äikesteks sobivaimad tingimused lõunast tulevad.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Kaarel wrote:Läti radar on suviste äikeste püüdmiseks super, eriti siis kui on teada et äikesteks sobivaimad tingimused lõunast tulevad.
Sellega olen nõus, ta nägi isegi 18. juuli öö äikest, mida EMHI Tallinna radar ei näinud...
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Post Reply