Kas jälle mustad jõulud?

Postitused ilmast üldiselt
Post Reply
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Kas jälle mustad jõulud?

Post by Tarmo Tanilsoo »

GFS mudeli ennustused pole kuigi lootustandvad olevat... Kõik kaks nädalat peaks temperatuur püsima positiivsena... 5'st päevast kaugemale ennustamine on küll kohvipaksu pealt vaatamisega võrdeline, kuid tekivad taas kurjad kahtlused, kas meil tuleb tänavu teist aastat järjest tähistada jõule ilma lumeta? Praegu lund veel maas 8 cm hommikuse seisuga, kuid lumikate kahaneb jõudsalt.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Meevaras
Posts: 167
Joined: Sun May 28, 2006 3:04 pm

Post by Meevaras »

Paraku kipub sedasi olema jah et kui sajab siis on ka ilm soe ja tulevad sademed vihmana ja kui ilm selginedes külmeneb(mida lähipäevadeks ka lubatakse), on vaid külmunud must maa. Siin Hiiumaa põhjapoolses otsas on senini maa valgeks tõmbunud vaid ühel päeval sel sügisel( novembri alguses) ja seegi sulas samal päeval, peale seda vaid vesi ümberringi.
Ei tea enam ühtki prognoosi ka uskuda, ennustati ju novembrit talve üheks külmemaks kuuks,ootab siis peagi saabuvat kevadet.
soul
Posts: 142
Joined: Tue Oct 17, 2006 5:13 pm
Location: Tartu

Post by soul »

Täna tundub küll, et pigem tulevad mustad ja pluss temperatuuriga jõulud, aga see võib veel muutuda.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Code: Select all

 GFSlr#                                                    
 Latitude: 58.16 Longitude:  26.45 &               
 DATA INITIAL TIME: 20 DEC 2007 06Z&     
 CALCULATION STARTED AT: 23 DEC 2007 18Z&
 HOURS OF CALCULATION:  108 &
 
FIELD  TEMPERATURE   DEW POINT       12H PCPN      
LEVEL      2M             2M                  
UNITS      DEGC            DEGC          MM   
 HR
+  0.      2.2            1.0           0.42
+ 12.      1.0           -0.3           0.00
+ 24.     -1.8           -3.2           0.53
+ 36.     -2.9           -4.5           0.53
+ 48.     -1.9           -3.4           1.30
+ 60.     -1.9           -3.4           1.91
+ 72.     -1.9           -3.0           1.65
+ 84.     -1.9           -2.7           1.35
+ 96.     -1.4           -2.1           2.31
+108.     -1.6           -2.0           2.16
See on küll kohvipaksu pealt ennustamine, aga siiski minu piirkonnale lootust andev... Loodan, et järgmine mudelijooks kinnitab seda... Selle järgi võivad ehk isegi jõulud õige napilt valged tulla... Kuid jah, midagi konkreetset öelda veel ei saa...
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Viimased ennustused näitavad endiselt - tuleb teist aastat järjest ilma lumeta jõule tähistada :(
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Ja endiselt näib, et jõulud tulevad mustad :( Kahju.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Tartus on taevast hakanud midagi valgemat alla sadama. Tegemist on siiski lörtsiga ja sadu on üsna nõrk, seega vaevalt, et midagi märkimisväärset maha jääb. Sellest hoolimata on lõpetab tänane päev pika perioodi, mil pole lörtsi ega lund sadanud.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Eilsest saadik on siin kerge lumekiht maas olnud, nii et vähemalt siin on jõulud siiski valged :)
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tanel
Posts: 546
Joined: Thu May 25, 2006 8:39 pm
Location: Suure-Jaani, Viljandimaa / Tartu
Contact:

Post by Tanel »

Siin sai maa alles täna 15.30 paiku kergelt valkjaks. Praegu ka veidi veel sajab. Temperatuur -0,1 kraadi.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

asi on põhimõttes kas valged jõulud korraliku lumikattega või valkjad jõulud väga õhukese lumekirmega.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Viimase tunni jooksul on aeg-ajalt tulnud nõrka lund. See on teinud maa osaliselt valgeks. Midagi mõõdetavat siiski tulnud pole. Külma on -0,5 kraadi.
Edit: Nüüd hakkas sadama mõõdukat lund.
Jüri
Posts: 1017
Joined: Sun Jun 24, 2007 11:26 pm
Location: Tallinn/Tartu
Contact:

Post by Jüri »

Tallinnas sadas kl 19-20 vahel korralikult lund, maha tuli kõige enam paar cm, mis nüüdseks on juba osaliselt sulanud. Mingil määral siiski need jõulud nagu olid valged, aga see ei loe, kokkuvõttes olid nad siiski mustapoolsed.
Praegu uduvihm ja küllaltki tugev lõunatuul.
ilmjainimesed.blogspot.com
Post Reply