Udu

Postitused ilmast üldiselt
Post Reply
Taavi Saimre

Udu

Post by Taavi Saimre »

Hetkel Tallinna Lenujaamas tõsine udu. 400 meetri kaugusel asuv lennujaama uus terminalihoone on täiesti peidus.

Ka http://ristmikud.tallinn.ee/ kinnitab udu Tallinnas
Egon Tinno
Posts: 212
Joined: Sun Jul 01, 2007 12:47 pm
Location: Lääne-Virumaa, Kõrveküla
Contact:

Post by Egon Tinno »

Udu on täna tõesti erakordselt tihe. Olin ise ka pool päeva Tallinnas ja Peterburi teel sõites ei olnud isegi Iru korstent näha (tavaliselt paistab juba Jõelähtmele :lol: ). Õnneks ei ole päris maad ligi (ei sega oluliselt autosõitu), on nagu natuke kõrgemal. Ja seda jätkus kuni Kõrvekülani välja (ja ilmselt veel palju kaugemalegi!).

Eks asjatundjad teavad, kuidas seda nimetatakse, kuid kuna mõistete osast ei ole siiani asja saanud, siis ei julge ise midagi pakkuda ka. Ja kas udul ja udul üldse on vahet? 8)
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Ja Tartus oli ka täna pärast päikeseloojangut tihe udu...
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Egon Tinno
Posts: 212
Joined: Sun Jul 01, 2007 12:47 pm
Location: Lääne-Virumaa, Kõrveküla
Contact:

Post by Egon Tinno »

Tarmo Tanilsoo wrote:Ja Tartus oli ka täna pärast päikeseloojangut tihe udu...
[Postituse sisu on kustutatud]

See oli liiga irooniline märkus, mis ma tegin, parem kustutan selle, et mitte bänni saada.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Egon Tinno wrote:
Tarmo Tanilsoo wrote:Ja Tartus oli ka täna pärast päikeseloojangut tihe udu...
[Postituse sisu on kustutatud]

See oli liiga irooniline märkus, mis ma tegin, parem kustutan selle, et mitte bänni saada.
Ah, pole midagi... Lugesin RSS feedist su posti... Oleksin pidanud täpsustama, et ööpäevaringne päikesevarjutus(ainult, et Kuu asemel varjutasid pilved) oli ka siin... Päikeseloojangus möödumisest andis märku pimenemine ning see, et ma teadsin, mis kell Päike loojuma pidi :lol:

Kas see udu oli siin üleriigiline probleem?
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Paar tundi tagasi oli Tartus tihe udu, nähtavus oli hinnanguliselt 150 meetrit ja sooja oli 6 kraadi. Nüüd seevastu on hakanud õhutemperatuur langema (olles nüüd 3,6 kraadi). Koos temperatuurilangusega on udu oluliselt hõrenenud, tibutab nõrka vihma.
Piret
Posts: 6
Joined: Tue Nov 27, 2007 10:27 am
Location: Ida-Viru

Post by Piret »

Ida- Virus polnud just nö. tihe udu. Tavaline sombus päev.
Meevaras
Posts: 167
Joined: Sun May 28, 2006 3:04 pm

Post by Meevaras »

Hiiumaal oli hommikul veidi udune, kuid mitte midagi märkimisväärset, küllap seda soosis ka suunda muutvast tuulest tekkinud tuulevaikus, loodetavasti järgnevad päevad löövad taeva veidi klaarimaks ja annavad veidi valgust niigi pimedasse päeva.
Jüri
Posts: 1017
Joined: Sun Jun 24, 2007 11:26 pm
Location: Tallinn/Tartu
Contact:

Post by Jüri »

Vastan veidi hilinenult ajapuudusel, aga siiski. Udul ja udul on suur vahe. Eristatakse frontaalset, advektiivset, advektsioonilis-radiatsiooni-, radiatsiooni- ning nõlvaudu. Talvisel ajal on tegemist enamasti radiatsiooni- (kõrgrõhu korral) ja segatüüpi uduga madalrõhu korral.
Tihedaks loetakse udu siis, kui nähtavus on alla 100 m. Nimetatud vahemiku jooksul, millest te siin räägite, polnud udu ilmselt kordagi tihe (siiski, sõltub kokkuleppest, vahel loetakse udu tihedaks siis, kui nähtavus on 50-200 m ja sel korral tõepoolest oli kohati udu ka tihe).
ilmjainimesed.blogspot.com
Post Reply