Ilmasatelliitide pildid raadio abil (WxToImg)

Tarkvara ilma jälgimiseks
Taavi Saimre

Ilmasatelliitide pildid raadio abil (WxToImg)

Post by Taavi Saimre »

Hei,

on siit keegi üritanud ise satidelt pilte kätte saada? Saan aru et väga keeruline see asi polegi.

Siin häid nõuandeid - http://www.skannerilehti.net/cgi-bin/cg ... 1189930502
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Selleks on vastav tarkvara täiesti olemas, seal on ka juhised, kuidas. Arvuti kell peab täpne olema ning ka korralikum vastuvõtja. - http://www.wxtoimg.com/
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
huryt
Posts: 72
Joined: Sat May 26, 2007 9:59 am
Location: Nõmme,Tallinn
Contact:

WXtolmig

Post by huryt »

Nonii.Sain teada et kasutades enda scanneri(mitte koopiamasina asja) saab vastu võtta signaale ilma sateliitidest ja saates neid signaale arvuti programmi,saab näha ka radaripilte mis on tehtud LIVE enda scanneri abil.Saadan teile ka pildi.Kuna scanner on ühenduses arvutiga mikrofoni abil,ei ole pildid väga vaimukad aga algaja jaoks üsnagi head.Tulevikus ostan endale kaabli mis l2heb otseühendusse arvutiga ja siis tuleb parem kvaliteet.Niisiis esimene minu tehtud pilt seisuga 27.07.2009 kell 16.33.33
Attachments
Map
Map
@Tallinn
Posts: 677
Joined: Tue Aug 22, 2006 9:51 pm

Re: WXtolmig

Post by @Tallinn »

Ossa, mida kõike välja ei mõelda. Tahaks järgi proovida, a mul hetkel tavalist skännerit ei eksisteeri kodus. Kas tavaline printer skänner koopiamasin ei kõlba? Pean selle lihtsalt aknast välja tõstma ja siis programmiga midagi jamama? No on alles kino. :lol:
Image
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: WXtolmig

Post by Tarmo Tanilsoo »

Ei... selleks on vaja raadioskannerit, mis lihtsalt võtab neid raadiosagedusi. Aga sellest on juba teema ka, nii et teen liitmise. Aga väga viis - kui säärase süsteemi püsti saab, ei ole enam satipiltide saamine Interneti olemasolus enam nii väga kinni ;)
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
huryt
Posts: 72
Joined: Sat May 26, 2007 9:59 am
Location: Nõmme,Tallinn
Contact:

Re: Ilmasatelliitide pildid raadio abil (WxToImg)

Post by huryt »

On ikka kinni.Neid saab ainult siis kui sateliit on Eesti kohal.Aga selle programi abil saab neid aegu teada täiseti 100% täpsusega.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Ilmasatelliitide pildid raadio abil (WxToImg)

Post by Tarmo Tanilsoo »

huryt wrote:On ikka kinni.Neid saab ainult siis kui sateliit on Eesti kohal.Aga selle programi abil saab neid aegu teada täiseti 100% täpsusega.
Eks jah, aga samas kui teada ülelennu aega(ja seda peaks saama arvutada), siis on ikkagi olukord lihtsam...

Aga jah, lahe süsteem, ja tänud NOAAle, et nad karja polaarorbiidiga satelliite ümber planeedi tiirutama on pannud :)
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
huryt
Posts: 72
Joined: Sat May 26, 2007 9:59 am
Location: Nõmme,Tallinn
Contact:

Re: Ilmasatelliitide pildid raadio abil (WxToImg)

Post by huryt »

Ja järgmine pilt.See natuke halvem kuna sateliit tuli põhja poole.Järgmine ja tänaseks viimane umbes kell 22.50

Info selline : NOAA 17 N 44W 13E 07-28 22:31:27 19:31:27 10:58 137.6200
Attachments
Map1.jpg
@Tallinn
Posts: 677
Joined: Tue Aug 22, 2006 9:51 pm

Re: Ilmasatelliitide pildid raadio abil (WxToImg)

Post by @Tallinn »

Hm, a milline see olema peab. See scanner nagu. On see mingi raadiosaatja moodi v kujuga?

Siin ka mingi tüüp võtab neid signaale vastu: http://homepages.ipact.nl/~pa1are/wxsats.html
Image
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Ilmasatelliitide pildid raadio abil (WxToImg)

Post by Tarmo Tanilsoo »

http://www.wxtoimg.com/hardware/ lehel on veidi juttu.

Eestis müüakse nt. selliseid - http://www.tehnoturg.ee/EE/3566
Aga huryt, mis marki skanner sul on?
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
huryt
Posts: 72
Joined: Sat May 26, 2007 9:59 am
Location: Nõmme,Tallinn
Contact:

Re: Ilmasatelliitide pildid raadio abil (WxToImg)

Post by huryt »

Radioshack PRO135.Eestis seda pole saada kuna ostetud USAs
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Ilmasatelliitide pildid raadio abil (WxToImg)

Post by Tarmo Tanilsoo »

Aga väga viis... Kui ehitada nüüd mõni välisantenn(näiteid on netis küll), siis peaks saama ka tugevama signaali ja parema pildi.

Peab ikka endale ka selle skanneri millalgi ära ostma
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Taavi Saimre

Re: Ilmasatelliitide pildid raadio abil (WxToImg)

Post by Taavi Saimre »

Kaua singaali vastuvõtt toimub? Mulle näitab, et 10.37 kohaliku aja järgi tuleb 137,6200 mhz järgmine ülelend. Prooviks ka miskit kätte saada.
huryt
Posts: 72
Joined: Sat May 26, 2007 9:59 am
Location: Nõmme,Tallinn
Contact:

Re: Ilmasatelliitide pildid raadio abil (WxToImg)

Post by huryt »

varaieerub aga 10-12 minuti pikkune
Taavi Saimre

Re: Ilmasatelliitide pildid raadio abil (WxToImg)

Post by Taavi Saimre »

Nojah. Minupoolt täielik FAIL. Puudus igasugune signaal :(
Post Reply