Veekogude temperatuurid

Postitused, mis ei ole seotud ülaltoodud teemadega ja/või ilmaga
Post Reply
Kuumus
Posts: 272
Joined: Thu Mar 22, 2007 2:44 pm
Location: Lõuna-Eesti

Veekogude temperatuurid

Post by Kuumus »

Selline teema kuluks suveperioodiks ära küll. Vähemalt aeg-ajalt ujumas käivatele inimestele võib see huvitav arutlus olla. Mind küll huvitaks "ülevaated" Eesti erinevate veekogude temperatuuidest ja muust. :)
Tanel
Posts: 546
Joined: Thu May 25, 2006 8:39 pm
Location: Suure-Jaani, Viljandimaa / Tartu
Contact:

Post by Tanel »

Ühes kahest Suure-Jaani paisjärvest, mis minu majast 50m kaugusel on, oli eile veetemperatuur ~30-40cm sügavusel 18 kraadi. Päris külm ikka, paar nädalat tagasi oli +23 isegi
Kuumus
Posts: 272
Joined: Thu Mar 22, 2007 2:44 pm
Location: Lõuna-Eesti

Post by Kuumus »

Minu kohalikud järved Riiska ja Vanamõisa on jätkuvalt tipus. Riiskas on +22, Vanamõisas +21. Ega eriti kusagil soojem pole. Võrumaal Tamula järves samuti +22.
Paar nädalat tagasi oli siin nii Riiskas kui ka Vanamõisas +24, nii et ikka on langenud korralikult. Elvas Verevi järves on väidetavalt täna isegi +23.
Kuumus
Posts: 272
Joined: Thu Mar 22, 2007 2:44 pm
Location: Lõuna-Eesti

Post by Kuumus »

Hehe, EMHI võttis täna oma siseveekogude andmed maha. :o
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

Kuumus wrote:Hehe, EMHI võttis täna oma siseveekogude andmed maha. :o
vaata tihemini siis saad aru et see on üleeilsest juba praeguse kellaaja järgi võttes.
Kuumus
Posts: 272
Joined: Thu Mar 22, 2007 2:44 pm
Location: Lõuna-Eesti

Post by Kuumus »

Eesti kaks kõige soojemat veekogu peaksid hetkel asuma Tõrvas, kui ma väga ei eksi. Siin Riiska järves hetkel +24,3 ja Vanamõisa järves +22,5. :) Äärmiselt mõnus ujuda ning soojemaks läheb!
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Kuumus wrote:Eesti kaks kõige soojemat veekogu peaksid hetkel asuma Tõrvas, kui ma väga ei eksi. Siin Riiska järves hetkel +24,3 ja Vanamõisa järves +22,5. :) Äärmiselt mõnus ujuda ning soojemaks läheb!
Sellises vees on vist tõesti mõnus ujuda... Eks see praegune soojus annab endast märku ka veetemperatuuris.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Post Reply