Äikesetormid ja tornaadod 26. mai - 1. juuni

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Mingi tugev sajuala on Saaremaal.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo H
Posts: 791
Joined: Sat May 27, 2006 3:42 pm
Location: Järvamaa, Laupa
Contact:

Post by Tarmo H »

Laupal on udune ja tuulevaikne, sooja on +15,0 kraadi ja õhuniiskus 93%.
Päike paistab õrnalt udust läbi. See peaks olema hea märk.
Eks paistab mis päev toob.
Palju äikest! Palju torme! Rohkelt sademeid! Palju palavust! Palju pakast!
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

jälle see krdi madal pilvisus. rünkasi on suhteliselt väga raske märgata sellealt.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

natukene siis eilsest ilmast. ütleks ainult et kellaajad on seal küll väga vales järjekorras. ja kui täna ka midagi kuskilt liikvele peaks saama siis on oodata vist veel hullemat.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Kui hommikul oli pilvine ilm, siis nüüd on hakanud pilved hajuma ning mõnikord saab ka päike välja. Õhutemperatuur on vaid 20,9 kraadi, kuid loodetavasti hakkab nüüd täna päikse välja tulekule kiirelt tõusma. Väljas on väga niiske, http://meteo.physic.ut.ee/ andmetele tuginedes 80%. Tuul on nõrk.
Taavi Saimre

Post by Taavi Saimre »

Tallinas on paar tundi päike väljas olnud, paar pilve silmapiiril
Meevaras
Posts: 167
Joined: Sun May 28, 2006 3:04 pm

Post by Meevaras »

Hiiumaal ilm selge ja vaikne, sooja 22 kraadi
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Läti radari järgi on Saaremaa kohal üsna tugev radari kaja, seal võib mingi karm äike olla. Siin on taevas mõned pilved. Ja jälle see tüütu vine! Hetkel temperatuur 23,5 kraadi. Ei tea, kas see on Eesti või Oklahoma.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

Tarmo Tanilsoo wrote:Läti radari järgi on Saaremaa kohal üsna tugev radari kaja, seal võib mingi karm äike olla. Siin on taevas mõned pilved. Ja jälle see tüütu vine! Hetkel temperatuur 23,5 kraadi. Ei tea, kas see on Eesti või Oklahoma.
läti radarist siis niipalju et see ajab ikka parajat jura küll hetkel see vihm saaremaal on välistatud. emhi pole 2 viimase tunni jooksul saaremalt mitte piiskagi kätte saanud. ja estofexi andmetel oli hoopis läti leedu piiril äike ja hästi tugev aga seal pole mingit sajuala.

siin sõidavad väiksed rüngad edelast hetkel.
Tanel
Posts: 546
Joined: Thu May 25, 2006 8:39 pm
Location: Suure-Jaani, Viljandimaa / Tartu
Contact:

Post by Tanel »

Siin päike paistab, mingi õrn vine siiski on, läänes on mõnged väiksed rüngad. Sooja 21,3 kraadi ja tuul on üsna nõrk.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Kaarel wrote:
Tarmo Tanilsoo wrote:Läti radari järgi on Saaremaa kohal üsna tugev radari kaja, seal võib mingi karm äike olla. Siin on taevas mõned pilved. Ja jälle see tüütu vine! Hetkel temperatuur 23,5 kraadi. Ei tea, kas see on Eesti või Oklahoma.
läti radarist siis niipalju et see ajab ikka parajat jura küll hetkel see vihm saaremaal on välistatud. emhi pole 2 viimase tunni jooksul saaremalt mitte piiskagi kätte saanud. ja estofexi andmetel oli hoopis läti leedu piiril äike ja hästi tugev aga seal pole mingit sajuala.

siin sõidavad väiksed rüngad edelast hetkel.
Mulle ka tekkis mingi hetk tunne, et Läti radar on häälest ära. Eileõhtust äikest ta ei näinud... Aga jah, paraku on see ainuke tasuta ilmaradar, mis Lõuna-Eestit ka katab :(
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kuumus
Posts: 272
Joined: Thu Mar 22, 2007 2:44 pm
Location: Lõuna-Eesti

Post by Kuumus »

Üllatus. Päike paistab, kuigi mõni üksik pilv siiski on. Kaugel Läti pool on näha suuremat pilvemassi. Sooja on +24.
ain
Posts: 221
Joined: Thu Apr 05, 2007 4:17 pm
Location: Valga
Contact:

Post by ain »

tahaks tead miks selline irmutekitav pealkiri on Äikesetormid ja tornaadod kas tõesti on seda lähi päevadel oodata ?
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

ain wrote:tahaks tead miks selline irmutekitav pealkiri on Äikesetormid ja tornaadod kas tõesti on seda lähi päevadel oodata ?
Panin teema selliseks pärast selle artikli - http://www.postimees.ee/270507/ilm/ ja tänase ESTOFEXi ülevaate lugemist. Ja CAPE ning LI võivad tõepoolest lähjpäevil ohtlikele tasemetele sattuda.

Vahepeal - äikesetormid on tekitanud juba kahjustusi. Lätis süütas äike laeva ja mõned majad läksid Eestis põlema.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
seenno
Posts: 338
Joined: Sat Jul 29, 2006 12:59 pm
Location: Türi
Contact:

Post by seenno »

Eilse kohta niipalju, et Türil seda õhtupoolset äikest enam ei olnud, see oli nagu ka radarid näitasid, rohkem Ida- ja Kagu-Eesti asi.

Antslas oli tulnud kusjuures korralikku rahet mingi minut-paar eile pärastlõunase äikesega, aga taimi siiski puruks ei pekst.

Ja vaadates nii ESTOFEX-i kui Weather Online prognoose, siis tõesti täna õhtupoolikul ja algaval ööl nagu mingi hullem asi tulemas. Häda neile, kes äikest kardavad:D (kuigi mul omal võtab ka juba pisut kõhedaks, kui näen siin oma asukohale selliseid prognoose).

Ja tornaadode kohta võib arvata, et kuna seda kuuma äikeseilma lubatakse siin vähemalt neljapäevani juba, siis vägagi tõenäoline, et kuskil Eestis nende päevade sees ka mõni tekkib.

Türil muidu praegu vahelduv pilvisus, 24...25 kraadi sooja, nõrk idakaarte tuul.
Äikest!
Post Reply