Pilvede temperatuur

Postitused ilmast üldiselt
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Hetkel Lagujal pilvede temperatuur 0,9-1,1 kraadi. Soovitan mõõtes suunata termomeetri otse üles. Siis ei jää peale maapealsete objektide soojust näidu sisse(loodetavasti)
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Nüüd vahepeal pilvisus hõrenes ning vahepeal olid pea kohal kõrged kiudjad pilved temperatuuriga kuni -25°C.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Marek
Posts: 726
Joined: Thu May 25, 2006 7:59 pm
Location: Tallinn
Contact:

Post by Marek »

Täna sain taas mõõta pilvede temperatuuri kella 14:55 paiku.

Kõrgkihtpilved: -12,8...-15,2 kraadi.
Kiudkihtpilved: -22,2...-24,8 kraadi.
***
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Marek wrote:Täna sain taas mõõta pilvede temperatuuri kella 14:55 paiku.

Kõrgkihtpilved: -12,8...-15,2 kraadi.
Kiudkihtpilved: -22,2...-24,8 kraadi.
Minul olid valdavalt kiudpilved ning nende temperatuur oli -30...-36 kraadi
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
McSa
Posts: 15
Joined: Thu Nov 09, 2006 9:57 am

Post by McSa »

Kas te ise ka usute neid numbreid mida te siin räägite?
Lugege IR temomeetrite kasutusjuhendid enne läbi ja siis te teaksite milline on nende korrektse töötamise piir ja eripärad.
Lisaks võiksite arvestada tegelikku mõõtepinda. Kusagil peaks olema kirjas milline on kauguse ja mõõtepinna vaheline seos just teie termomeetril.
Juba praegu siia foorumisse postitatud andmed on vasturääkivad ja mitte vähe. Näit võib ju olla isegi õige, kuid kas te ikka mõõtsite seda mida te arvasite ennast mõõtvat?
Kuid eks omandage ise kogemusi ja suhtuge oma möötetulemustesse kriitilisemalt. Tehke väikseid eksperimente ja avastage oma kasutatavaid mõõteriistu.
Tegelikult on kena kui te andmeid postitate. Saavad siis ju teised ka lugeda teie andmeid ja teha neist oma järeldused.
Marek
Posts: 726
Joined: Thu May 25, 2006 7:59 pm
Location: Tallinn
Contact:

Post by Marek »

Teadsin, et see nn. mõõtesuhe on 1:12 ehk nt 12m kaugusel mõõdetakse 1m läbimõõduga mõõtepinda. Ja sihikuga sain suunata termomeetri otse pilvele...
***
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Kus kohas need vastu räägivad? Kui jutt käib esmaspäevast, siis lihtsalt erinevates kohtades võisid lihtsalt olla erinevad pilvetüübid. Mina suunan termomeetri seniiti, kui ma mõõtmisi teen. Suhe 1:1. Mingit aimu siiski pilvkatte kõrgusest näit annab.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

McSa wrote:Lugege IR temomeetrite kasutusjuhendid enne läbi ja siis te teaksite milline on nende korrektse töötamise piir ja eripärad.
Minu juhendis küll konkreetseid kauguseid ei antud.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

Tarmo Tanilsoo wrote:
McSa wrote:Lugege IR temomeetrite kasutusjuhendid enne läbi ja siis te teaksite milline on nende korrektse töötamise piir ja eripärad.
Minu juhendis küll konkreetseid kauguseid ei antud.

Jah, et sa tagasi teenindusse ei pöörduks!
Tarmo H
Posts: 791
Joined: Sat May 27, 2006 3:42 pm
Location: Järvamaa, Laupa
Contact:

Post by Tarmo H »

Huvitavad asjandused need IR termomeetrid. Mõõteulatus võiks neil ikka suurem olla, nii -60 (või veel madalam) alates kuni +10000 kraadini või rohkem. Siis saaks ju rohkem asju mõõta sellega. Arvan et ma pean kah investeeringu tegema ja sellise riista päris omale ostma. Ostan siis juba sellise mis ikka - 40 alates mõõdab. Mind just huvitaks suvel mõõta temperatuure äikesepilvedes.
Palju äikest! Palju torme! Rohkelt sademeid! Palju palavust! Palju pakast!
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Tarmo. H wrote:Ostan siis juba sellise mis ikka - 40 alates mõõdab. Mind just huvitaks suvel mõõta temperatuure äikesepilvedes.
Aga siis sa pead hankima mingisuguse lasertermomeetri, mis võimaldab mingit kindlat punkti mõõta. Minu oma mõõdab -50...+220.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

No suht 5000+ hinnaga peaks saama korraliku ikka kätte küll juba.
Post Reply