Troopiline torm Alberto parasvöötmelisena

Postitused eksorkaanide ja muude troopikast tulevate ilmanähtuste kohta

Millal jõuab Ex-Alberto Eestisse?

Poll ended at Wed Jun 28, 2006 2:42 pm

20-21. juunil
1
25%
22-23. juunil
1
25%
24-25. juunil
0
No votes
Ei jõuagi: Vaibub enne Eestini jõudmist
1
25%
Ei jõuagi: Absorbeerub teise madalrõhkkonda
0
No votes
Ei jõuagi: Läheb Eestist mööda
1
25%
 
Total votes: 4

Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Troopiline torm Alberto parasvöötmelisena

Post by Tarmo Tanilsoo »

Orkaanikeskuse väljavaade wrote:SURFACE OBSERVATIONS INDICATE THAT A BROAD AREA OF LOW PRESSURE CENTERED ABOUT 100 MILES SOUTH OF CABO SAN ANTONIO AT THE WESTERN END OF CUBA IS MOVING NORTHWARD. THIS SYSTEM HAS CHANGED LITTLE IN ORGANIZATION DURING THE NIGHT. HOWEVER...CONDITIONS APPEAR TO BE FAVORABLE FOR THIS SYSTEM TO BECOME A TROPICAL DEPRESSION OR A TROPICAL STORM DURING THE NEXT 12 TO 24 HOURS
Värk siis selline, et Atlandil võib järgmise päeva jooksul tekkida troopiline madalrõhkkond või torm. Lisainfot aadressil www.nhc.noaa.gov ning Tropical Weather Outlook. Kui ta muutub tormiks, jätkame arutelu siin. Selles foorumis saab teema nime muuta
Last edited by Tarmo Tanilsoo on Wed Jun 14, 2006 2:42 pm, edited 4 times in total.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Orkaanikeskus väljastas erakorralise teate, et tekkinud on troopiline madalrõhkkond. Peaks tugevnema troopiliseks tormiks päeva jooksul. Ähvardab Floridat. Mul elab üks sõber(koduleht www.sky-chaser.com ) sealkandis, õnneks on ta tormikütt :)
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

tore siis kui torme kah vaikselt tekkima hakkab

aga siia pole vist niipea veel midagi loota
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

http://www.srh.noaa.gov/jax/
http://flhurricane.com/

Torm paistab satelliidil juba servaga Floridas olevat, ega's muud kui lingid kohalikule ilmakaardile. Klikkides hoiatuste kaardil on võimalik vaadata ka reaaalajas radaripilti(mis muide on Tasuta!) ning hetkeilmaandmeid. Ajavahe Floridaga on 7 tundi.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

TD 1 tugevnes tormiks Alberto

Post by Tarmo Tanilsoo »

Chris just meilis mulle, et tema juures Miami lähedal sajab aeg-ajalt vihma ning tuuleiilid ulatuvad 13 m/s. Alberto kese on veel ookeanil ning jääb sinna veel paariks päevaks. Maksimaalne keskmine tuul on 20 meetrit sekundis ning tormituuled ulatuved keskmest 280 km kaugusele. Võrdluseks - kui tormi kere oleks Tallinnas, möllaksid tormituuled ka siin Lagujas ning Lõuna-Eestis.

Tormiga võib maha sadada terve Eesti aastanorm. Orkaanikeskuse teatel võib paiguti tulla kuni 762 mm sademeid.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

kui eestis selline norm korraga maha tuleks huvitav mis siis juhtuks eesti upuks siis täielikult ära jõed ei jaksaks enam midagigi ära kandapõldudest ei saaks enam kah mingit asja siis.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

11.06.2006 19:12 - Tarmo Tanilsoo @ Ohutult kaugel Albertost... Seega Lagujas, Tartumaal teatab: Üks link tormi Alberto teemasse http://www.cbs4.com
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

12.06.2006 11:56 - Tarmo Tanilsoo @ Laguja, Tartumaa teatab: Troopiline torm Alberto: Troopilise tormi hoiatus(17 m/s järgmise 24 tunni jooksul) on väljastatud Mehhiko lahe rannikule Florida7 Englewoodist Indian Passini Floridas. Seal o n oodata veetõusu 1,8 m. Torm on nii suur, et kui selle kese oleks Tallinnas, puhuksid tormituuled terves Eestis, Lätis, osalisel Venemaal, Soomes ja Rootsis... Torm ise on nii suur, et tooks halba ilma tervele Põhja-Euroopale. Torm on praegu tugevnenud, max. Keskmine tuul on 22 m/s
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

12.06.2006 18:26 - Tarmo Tanilsoo @ Laguja, Tartumaa teatab: Alberto - tugevneb 12 t jooksul orkaaniks. Oodata on veetõusu kuni 3 m ning tuuli kuni 30 m/s

esiteks ma ei tea kas seda oli siia vaja või mitte
teiseks ma parandasin selle 3 m/s 30 m/s sekundiks sest ma ei usu et seal on maximum tuul kuni 3 m/s
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Alberto tugevnemas orkaaniks!

Post by Tarmo Tanilsoo »

Ootamatult torm tugevnes ning praegu puhub tormis keskmine tuul 30 m/s. Torm peaks järgmise poole päeva jooksul tugevnema orkaaniks. Oodata on veetõusu kuni 3 meetrit.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Vabandust, et osa infot kordus. Sain just foorumisse ning olin teadet sisestamas kui Kaarel teate edastas. Valel ajal õiges kohas :) Kes soovib kohalikku meediat jälgida, soovitan Tallahassee piirkonna kanaleid Floridas. Link, kust neid otsida on teemas Tormid, orkaanid
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

13.06.2006 12:19 - Tarmo Tanilsoo @ Laguja, Tartumaa teatab: Alberto nõrgenes ning enam orkaaniks ei muutu. Jõuab rannikule lähitundidel. Nõrgeneb seejärel sisemaal madalrõhkkonnaks. Seejärel suundub parasvöötmelise tormina ookeanile ning võtab suuna Põhja-Euroopale... Pöidlad pihku, tormifännid!
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Paistab, et Alberto siia jõudmine pole välistatud. Aeg teema troopiliste külaliste juurde kolida :)
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Image

Pöidlad pihku! Euroopa on ennustuskaardil juba selgelt näha
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

GFS mudel pakub tormi jõudmist Põhja-Suurbritanniasse esmaspäeva lõunal...
Sama mudeli vihmasadu ennustav mudel on ka päris kõnekas, hoovihma tuleb ilmselt temaga küll, juhul kui ta siia jõuab.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Post Reply