Äikesed 26. mail

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Äikesed 26. mail

Post by Tarmo Tanilsoo »

ESTOFEX on väljastanud juba prognoosi homseks ning nagu Marek ütles natuke, võib meil tulla äikest. Eks me näe, mis tuleb...
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Marek
Posts: 726
Joined: Thu May 25, 2006 7:59 pm
Location: Tallinn
Contact:

Post by Marek »

Hetkel on Talliinna suure ja väga võimsa rünksajupilve haardes. Isegi pime on veidi. Sajab tugevat hoovihma aga äikest pole veel olnud.
Marek
Posts: 726
Joined: Thu May 25, 2006 7:59 pm
Location: Tallinn
Contact:

Post by Marek »

Nüüd on vihmasadu mõõdukas ning püsivama tugevusega. Pilvemass ei ole enam nii tume. Kell 13:35 müristas nõrgalt, nii oli kuulda läbi akna. Kahjuks ei saa ma väga detailset infot anda, sest arvutiklassi aknast vaade on piiratud. Taevas on 100% kaetud rünksajupilvega.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

Valgust põhjas on väga suur ja tume rünkpilv
ma arvan et selle all sajab korralikult
aga siia see ei jõua sest selle tõusmine on väga väga aeglane põhiline suund sellel on ida.



kui me täna Viljandi kandis ringi sõitsime siis seal tuli rahet 2 est pilvest
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Rahe Tartus

Post by Raul. K »

Tere taas, ma ka tagasi.
Tartus müristas kella 14 00i ajal 2 korda, aga pilv läks mööda ja eriti ei sadanud. Edasi ilm selgines, kuid siis hakkasid uued pilved tulema. Pilve kohalejõudes hakkas tugevalt vihma sadama. Edasi tuli ka rahet ning sadu oli väga tugev, vahepeal ei jõudnud tänavatelt ssadanud vesi ära minna ja tänavad olid õhukese veekihi all. Peale seda sadu nõrgenes ning nüüdseks on lõplikult vainunud. Sooja on Tartus hetkel vaid 8 kraadi.
Last edited by Raul. K on Wed May 30, 2007 7:58 pm, edited 1 time in total.
Margus
Posts: 50
Joined: Thu May 25, 2006 9:41 pm
Location: Tallinn
Contact:

Post by Margus »

umbes tund tagasi müristas nõrgalt paar korda , sadas veidi rahet ja oligi kõik. Selgines veidi..
Mõni pilt tund tagasi tartust:

Image Image Image
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

Valgust põhjas müristab suhteliselt nõrgalt aga pilv on väga suur ja teleka pilt ka vilgutab
aga siia see ei jõua kui jõuab siis mingi pilve ots sest selle pilve liikumine on aeglase tõusu ja suht kiire ida suuna vajumisega
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

eelmisele postile lisa äiksevaatlus lehte ei täida sest olin 1 km kaugusel kui esimest korda müristas ja olin just kalale jõudnud alles siis seega ma ei hakanud kohe tagasi sõitma kah
ja nüüd kui kodus olen siis enam ei müristagi
Annely Korju
Posts: 26
Joined: Thu May 25, 2006 7:33 pm
Location: Vastse-Kuuste v. Põlvamaa

Post by Annely Korju »

Edelas hiigel suur süngelt tumesinine rünksajupilv. Müristamist veel pole kuulnud. Täielik tuulevaikus. Temperatuur 10 kraadi. Meenutab tüüpilist äikese pilve.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Vihm

Post by Raul. K »

Tartus tuli veidi vihma ühest pilvemassiivist, äikest ega vikerkaart ei olnud, kuigi päike paistis ja sadas samal ajal vihma. Õhutemperatuur on +10 ainult.
Margus
Posts: 50
Joined: Thu May 25, 2006 9:41 pm
Location: Tallinn
Contact:

Post by Margus »

kusjuures vikerkaar isegi oli :) ja päris ilus ka .. Üldiselt ma üritan iga äikese ajal pilte teha taevast ja pilvedest.

Mõni pilt sellest..
Image Image
Annely Korju
Posts: 26
Joined: Thu May 25, 2006 7:33 pm
Location: Vastse-Kuuste v. Põlvamaa

Post by Annely Korju »

Pilv oli küll äikese moodi, aga ühtegi müristamist ega välku polnud, vihma tuli küll kõvasti. Ilmselt oli maa temperatuur liiga madal, et tekitada korralikku äikest.
Margus
Posts: 50
Joined: Thu May 25, 2006 9:41 pm
Location: Tallinn
Contact:

Post by Margus »

ot veidi, kuid pole ehk hullu:

Annely sa võiksid enda avatari mõõtmeid veidi vähendada. kuskilt jäi silma, et 80*80 on max.
Annely Korju
Posts: 26
Joined: Thu May 25, 2006 7:33 pm
Location: Vastse-Kuuste v. Põlvamaa

Post by Annely Korju »

ok, eks ma proovi, midagi muuta.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Image Image
Selline oli vikerkaar kell 20:53 Lagujas
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Post Reply