Troopiline torm Aletta (Vaikse ookeani idaosa)

Postitused maailmas möllavate troopiliste tsüklonite kohta
Post Reply
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Troopiline torm Aletta (Vaikse ookeani idaosa)

Post by Tarmo Tanilsoo »

Et laiendasin kategooriat kogu maailmale(ei saa momendil ise kirjeldust muuta), edastan teate, et antud on troopilise tormi hoiatus(tuul 17-32 m/s järgmise 24 t jooksul) on antud Mehhiko rannikuk Punta Maldonadosest Tecpan de Galeana'ni. Kell 9 Eesti aja järgi asus ta 15,3 N 100,8 W, 200 km Acapulcost edelas. Praegu liigub kagusse, kuid peaks pöörduma kirdesse. Keskmine tuul on tormis 20 m/s, tormituuled ulatuvad keskmest 95 km kaugusele. Oodata on vihma 127 mm, mägedes esineb vihma rohkem.

Minu kommentaar on see, et mäed söövad ta ruttu ära. Kel võimalik, soovitam heita pilgu Acapulco weebikaameratele ja ilmajaamadele. Ilmselt saab Acapulco oma osa. Väga hea ülevaate saab ka aadressilt www.wunderground.com
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Uus prognoos otsest randumist ei näita. Küll aga jõuab rannikule tormituulte vöönd
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Marek
Posts: 726
Joined: Thu May 25, 2006 7:59 pm
Location: Tallinn
Contact:

Post by Marek »

Tundub, et orkaani asukoht on üsna püsiv, lisainfot vaata: http://www.nhc.noaa.gov/
Last edited by Marek on Sun May 28, 2006 6:54 pm, edited 1 time in total.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Alettal on tõesti praegu edasi lükkavatest jõududest puudus. Praegu tundub, et mehhiklased saavad vaid poolteistsada millimeetrit vihma ning tuult kuskil 20 m/s(NB! Keskmine tuul!) kandis. Aga see on minu arvamus.

P.S Aletta on troopiline torm
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Marek
Posts: 726
Joined: Thu May 25, 2006 7:59 pm
Location: Tallinn
Contact:

Post by Marek »

Ma vaatasin, et praeguseks pole seal veel väga palju sadanud. WMO ametlik sünoptikute kaart näitab ainult kahes kohas vihmasadu (vaata: http://worldweather.wmo.int/cloud/b5/index.html ) ja samas pole üheski kohas raporteeritud veel sadu, mis oleks üle 50 mm. (Seda saab jälgida: http://severe.worldweather.org/rain/b5/index.html ).
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Praegu käib jah jutt viimast vahemikus 25 kuni 76 mm. Paari päeva pärast peaks ta rannikule lähemale minema nii, et mõned piirkonnad saavad ka tormituuli(vähemalt programmi Tchart arvates).
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Praegu liigub kiirusega 2 km/h. Nüüd lubatakse taas kuni 130 mm vihma. Maksimaalne keskmine tuul on tormis 20 m/s, keskmes olev õhurõhk 1002 hPa. Kui tormituulte ulatus ei vähene, võib rannikul tormituuli olla kuni neljapäevani. Tchart näitab, et ka praegu on osa rannikust tormituulte alas.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Marek
Posts: 726
Joined: Thu May 25, 2006 7:59 pm
Location: Tallinn
Contact:

Post by Marek »

Päris aeglasetl ikka liigub - kõigest 2 km/h. Muude orkaanide puhul olen kuulnud palju suuremaid kiiruseid.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Orkaanikeskuse Aletta arutelu kell 18 wrote:THE INITIAL INTENSITY IS DECREASED TO A GENEROUS 35 KT
:D Orkaanikeskus ütleb, et 'Esialgset tugevust on alandatud suuremeelsele 35 sõlmele(17 m/s)"... Esimene vaimukus sel hooajal

Ta on hakanud liikuma rannikust eemale ja enam tormituultegagi rannikut ei ähvarda ning tormihoiatused tühistatakse varsti. Hakkame vaatama Atlandi ookeanit - seal algab orkaanihooaeg neljapäeval
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Marek
Posts: 726
Joined: Thu May 25, 2006 7:59 pm
Location: Tallinn
Contact:

Liigub nagu tigu

Post by Marek »

SWIC kaart näitab aeglast liikumist lääne suunas ehk Mehhikost eemale.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Nüüd on tuuled veel vaibunud tormis vaid 15 meetrini sekundis. Maismaale enam ohtu ei ole ja orkaanikeskus edastab teateid veel poolikult. Ilmselt ta varsti ka vaibub...
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Marek
Posts: 726
Joined: Thu May 25, 2006 7:59 pm
Location: Tallinn
Contact:

Kadunud

Post by Marek »

Igatahes orkaani ega troopilist tormi enam pole. Tsüklon on täiesti maha rahunenud ning tuuled on vaibunud. Aletta-t kujutati WeatherOnline kaardil viimaati 30. mail.
Post Reply