UFO Läänemere kohal ?

Postitused, mis ei ole seotud ülaltoodud teemadega ja/või ilmaga
Post Reply
vaatleja38
Posts: 519
Joined: Sat Jul 23, 2011 9:45 am
Location: Saue vald/Tallinn

UFO Läänemere kohal ?

Post by vaatleja38 »

Ma ei tea kas keegi juhtus nägema kummalisi tulesi Läänetaevas 22:45 paiku (+- 10.min).
Naine juhtumisi vaatas aknast välja ja nägi läänetaevas umbes 7 nurkkraadi kõrgusel kahte tuld ja küsis minu käest ,et mis planeedid need täna õhtul näha on. Läksin ka ise asja uurima (selleks ajaks oli teine tuledest kadunud) ja nägin ainult ühte roosakat tuld. Siis nägi naine ka ,et teine juba kadunud.Sealtmaalt uurisin ise astronoomilist kalendrit ja nägin ,et planeete polegi seal suunas praegu. Võtsin siis binokli (12 X suurendus / 60mm läätsaga) ja oli näha vaevaliselt planeeti meenutav kerge sirbikuju. O.k mõtlesin ,et äkki vaatasin midagi valesti ja tõesti on ikka planeet. Kuigi oli näha ,et objekt liikus natuke kiiremini kui planeedi nurkkiirus peaks olema taevavõlvil - samas suund enamvähem klappis - kuni hetkeni kui tegi 90 kraadise pöörde horisondi suunas ja siis hakkas ka vilkuma. Muide binokliga vaadates tundus objekt olema väljapool Maa atmosfääri seega pidi olema suur ja nähtav suurel alal. Teist objekti ei näinud kuigi algul oli neid kaks olnud (teine nendest objektidest oli nähtav vähemalt 10.min).
Ootan tagasisidet ,et keegi nägi ja kõik ei vaadanud olümpia saateid telkust.
egert37
Posts: 44
Joined: Sun Jul 08, 2012 11:48 am
Location: Jõgeva vald Kaera küla

Re: UFO Läänemere kohal ?

Post by egert37 »

Satelliit :D
vaatleja38
Posts: 519
Joined: Sat Jul 23, 2011 9:45 am
Location: Saue vald/Tallinn

Re: UFO Läänemere kohal ?

Post by vaatleja38 »

Kohe kindlasti mitte - samal ajal oli lõunataevas ka sateliit üle taeva liikumas ja need ei tee orbiidil 90 kraadiseid pöördeid. Kui naisele näitasin seda videot (ise kahte objekti ei näinud) siis ta ütles ,et just sedasi oligi ,et teine oli veel heledam. http://www.youtube.com/watch?v=fPsVBNBpPeA
Henri
Posts: 149
Joined: Tue Mar 11, 2008 9:51 am
Location: Raplamaa:Alu

Re: UFO Läänemere kohal ?

Post by Henri »

Kas te midagi meteoori sajust ei ole kuulnud?
http://www.ilmajaam.ee/936798/taevast-l ... adu-tahti/
Jüri
Posts: 1017
Joined: Sun Jun 24, 2007 11:26 pm
Location: Tallinn/Tartu
Contact:

Post by Jüri »

Ootan selgitust, kuidas sai meteoor põhjustada kirjeldatud vaatepildi.
ilmjainimesed.blogspot.com
Äike
Posts: 208
Joined: Fri Jul 06, 2012 5:28 pm
Location: Jõgevamaa, Siimusti alevik
Contact:

Re: UFO Läänemere kohal ?

Post by Äike »

Hmm... see võis tõesti huvitav vaatepilt olla.
Ja ma ei usu, et meteoor sai ühest kohast teise lennata.
Vaatleja38 jälgi oma kodu ümbrust äkki näed rohelisi mehikesi :lol: . (ma ei mõnitanud lihtsalt tegin nalja).
Knut Nuudi
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: UFO Läänemere kohal ?

Post by Tarmo Tanilsoo »

Lennuk?
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
vaatleja38
Posts: 519
Joined: Sat Jul 23, 2011 9:45 am
Location: Saue vald/Tallinn

Re: UFO Läänemere kohal ?

Post by vaatleja38 »

Olen 8 aastat töödanud lennujaamas ja tean küll kuidas lennukite tuled liiguvad ja kui kaugelt neid sisse lülitatakse ja mismoodi liiguvad jne. Lennuk see kindlasti polnud.
Soebralik
Posts: 328
Joined: Sat Mar 01, 2008 10:07 pm
Location: Laguja

Re: UFO Läänemere kohal ?

Post by Soebralik »

Mingi valguse mäng, kuidagi seotud peegeldusega või midagi sarnast. See video ei veennud mind kohe üldse.
vaatleja38
Posts: 519
Joined: Sat Jul 23, 2011 9:45 am
Location: Saue vald/Tallinn

Re: UFO Läänemere kohal ?

Post by vaatleja38 »

Ega ise oska ka sellest videost midagi arvata aga naine ütles ,et kui kaks tuld oli ,et siis enamvähem nii oli - selleks ajaks kui ise vaatama läksin oli ainult üks tuli ja see käitus siis nii nagu algul kirjutasin.
madisk
Posts: 1
Joined: Mon Feb 25, 2013 9:56 pm

Re: UFO Läänemere kohal ?

Post by madisk »

23nda õhtul 22-23 paiku Lasso baari juurest sadama poole minnes silmasin kahe sõbraga neidsamu objekte. tavalistest taevakehadest olid need 2 ühtlaselt põlevat ja kaootiliselt lendavat tuld kardinaalselt erinevad. alguses pidasin neid hiina laternateks, kuid...
hiina laternad lendavad madalamalt ja ühtlaselt. need kaks hõljusid (lahe kohal sadamast nõks lahe keskme suunas) praktiliselt ühe koha peal. põlesid ühtlaselt ning liikusid lähestikku kuid üksteisest sõltumata. toonilt olid roosa led-lambi moodi , samas kui laternaid olen näinud oranži tooni olevat.

5-10 minutit jälgisime kui nad kadusid. alguses üks, hetk hiljem teine. kergelt tuhmusid või nii. pigem kaugenesid kiiresti kuni täielikult tuhmusid.

P.S. aineid ei pannud sel päeval; lisaks meile äratasid need tuled kahe möödakõndinud tüdruku tähelepanu, ka nemad ei taibanud millega võis tegu olla. semu, kes meditatsiooni ja muu pulliga tegeleb, sai vastuseks, et need olid plejaadlased. :mrgreen:
sandraest
Posts: 3
Joined: Sat Nov 15, 2014 7:54 pm

Re: UFO Läänemere kohal ?

Post by sandraest »

Usute ufodesse?
Post Reply