Äikesetormid 6.- 8. juulil

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
Kkkati
Posts: 10
Joined: Sun Aug 08, 2010 5:44 pm
Location: Palamuse, Jõgevamaa

Re: Äikesetormid 6.- 8. juulil

Post by Kkkati »

Ei tea kas jõgeva täna üldse äikest ka näeb? See aasta pole näinudki, ainult kaugelt kuulnud.
egert37
Posts: 44
Joined: Sun Jul 08, 2012 11:48 am
Location: Jõgeva vald Kaera küla

Re: Äikesetormid 6.- 8. juulil

Post by egert37 »

Jah
vaatleja38
Posts: 519
Joined: Sat Jul 23, 2011 9:45 am
Location: Saue vald/Tallinn

Re: Äikesetormid 6.- 8. juulil

Post by vaatleja38 »

Risto sulle võis keegi selline teate anda kes ei saanud isegi aru koskohast see üks tugev müristamine kostis. Ise olen Sakust 7km kaugusel ja siin pole sellist pilvegi aga üks tugev müristamine oli enne neid nõrkasi aga see tuli kuskilt Keila suunast ja seda kinnitab ka sat24.com
Äike
Posts: 208
Joined: Fri Jul 06, 2012 5:28 pm
Location: Jõgevamaa, Siimusti alevik
Contact:

Re: Äikesetormid 6.- 8. juulil

Post by Äike »

Tere ma olen uus siin.
Ma olen Jõgevamaalt Siimusti külast.
Ega ma väga palju ilmast ei tea, aga küll õpib :)

Praegu siin tibutab ja sooja on 24,7c.
Knut Nuudi
ekacariya
Posts: 5
Joined: Fri Jul 29, 2011 9:21 pm

Re: Äikesetormid 6.- 8. juulil

Post by ekacariya »

Kõige uuem hoiatus siis selline:
"8.07. Äikesevihmade tsoon liigub Hiiumaalt, Saaremaalt ja Läänemaalt Harjumaa poole.Mujal on äikesepilvede arenguks samuti soodsad tingimused. Äikese ajal võib esineda tuulepuhanguid kuni 25 m/s.

Ootame siis...äkki õnnestub seda tsooni vähemalt kaardipealt näha...
risto
Posts: 85
Joined: Mon Jun 13, 2011 6:54 am
Location: Tallinn, Südalinn

Re: Äikesetormid 6.- 8. juulil

Post by risto »

vaatleja38 wrote:Risto sulle võis keegi selline teate anda kes ei saanud isegi aru koskohast see üks tugev müristamine kostis. Ise olen Sakust 7km kaugusel ja siin pole sellist pilvegi aga üks tugev müristamine oli enne neid nõrkasi aga see tuli kuskilt Keila suunast ja seda kinnitab ka sat24.com
Hei, ärme aja pilli lõhki. Siin foorumis kirjeldame me pidevalt ühe äikesepilve tegevust erinevatest kohtadest, isegi kui ta kaugelt möödub ja see on aktsepteeritav ja huvitav ning sugugi mitte võrreldav läbuga, kus iga sähvaka pärast uus postitus tehakse. Nii et rahu ja ärme sel teemal rohkem peatu :)

Olen nüüd ise Sakus, siin sadas ka kerget vihma, sooja 25 kraadi, pilves, aga saunalämbus.
mann
Posts: 65
Joined: Thu Jul 28, 2011 4:03 pm
Location: Rapla

Re: Äikesetormid 6.- 8. juulil

Post by mann »

tundub et vaikus? Raplas tuli aint paar tilka vihma.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Äikesetormid 6.- 8. juulil

Post by Tarmo Tanilsoo »

egert37 wrote:Jah
Nii konkreetselt ei ole küll enne konkreetse äikese teket võimalik vastata, kas mõni koht saab või mitte. On vaid võimalik hinnata võimalust.

Rahvas, palun taltsutage oma entusiasmi. Esiteks, praegu on kell alles 15:45 ning ma arvan et on äärmiselt vara hakata järeldusi tegema, mis täna saab või mis täna ei saa. Ootame õhtu ära ja otsustame siis. Teiseks, kas täna on ikka hea mõte loota, et tulgu ometi?! Vaadake ette mida soovite.

Läti äikesetormid on siin Tartumaal Lagujas madalal lõunataevas näha, tõsi seda küll häguse valkja pilvisusena. Muidu on olnud lihtsalt vahelduva pilvisusega, palav ning niiske. Eks me näe, mida toovad järgmised tunnid.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
@Elva
Posts: 420
Joined: Fri Apr 30, 2010 2:42 pm
Location: Elva

Re: Äikesetormid 6.- 8. juulil

Post by @Elva »

Siia on ilusti paista ulatuslik pilvesüsteem kagus (läti ja venemaa piiril). Hetkel mingit arengut siin ei toimu, siiski on näha palju kõrgrünkpilvi. Väga umbne on, sooja 27,7 kraadi.
vaatleja38
Posts: 519
Joined: Sat Jul 23, 2011 9:45 am
Location: Saue vald/Tallinn

Re: Äikesetormid 6.- 8. juulil

Post by vaatleja38 »

Minu julge ennustus on ,et Loksa - Pärnu mõttelisest joonest läänepool on äikesevõimalus väga väikeseks jäänud - vähemalt sellel alal ei tule eilsele lähedalegi.
EDIT: 16:51 Nagu arvasin hakkabki selge äikeseliin tekkima sellest mõttelisest joonest idapool.
Last edited by vaatleja38 on Sun Jul 08, 2012 3:51 pm, edited 1 time in total.
egert37
Posts: 44
Joined: Sun Jul 08, 2012 11:48 am
Location: Jõgeva vald Kaera küla

Re: Äikesetormid 6.- 8. juulil

Post by egert37 »

See kolle liigub põhja-kirde suunas.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Re: Äikesetormid 6.- 8. juulil

Post by Raul. K »

On väga lämbe ja pilvevines. Esineb ka rünkpilvi, kuid ükski pole oma mõõtmetelt üle keskmise rünkpilve. Nüüd on radarite järgi hakanud lääne pool midagi tekkima, kuid siia see ei paista. Võib-olla muutub see arenev pilvesüsteem pagijooneks.
@Elva
Posts: 420
Joined: Fri Apr 30, 2010 2:42 pm
Location: Elva

Re: Äikesetormid 6.- 8. juulil

Post by @Elva »

Tundub, et areng algab. Lõuna-kagusse on tekkinud esimene rünksajupilv.
Hannes
Posts: 70
Joined: Thu Aug 12, 2010 1:15 pm
Location: Otepää

Re: Äikesetormid 6.- 8. juulil

Post by Hannes »

Kerge areng juba lõunas
Image
@Elva
Posts: 420
Joined: Fri Apr 30, 2010 2:42 pm
Location: Elva

Re: Äikesetormid 6.- 8. juulil

Post by @Elva »

Peale selle on edelataevas - suund kust pilved tulevad, kadunud vine ning madalad rünkpilved täielikult, mis täitsid enne pea kogu taeva. Selginemiseefekt?
Post Reply