Üleüldine EMHI

Ilmateemalised lingid
Tanel
Posts: 546
Joined: Thu May 25, 2006 8:39 pm
Location: Suure-Jaani, Viljandimaa / Tartu
Contact:

Re: Üleüldine EMHI

Post by Tanel »

Kaarel wrote:Pole mehaanikaga küll väga kursis, aga kas neile on seda siis nö custom made stiilis uut vaja või saadeti vana Soome parandusse?
Täpsemalt ei tea, kuid kuna olevat oluline, et selle vahetuse uue vastu/paranduse teeb sertifitseeritud isik ja Eestis meil sellist pole, tuleb nii kaua oodata, et need õiged kuldsete kätega mehed kohale tuleks. Oskus parandada ja korda teha oleks ka praegu Eestist tegelikult võtta, aga ju on radariga seotud dokumentides kindlaks määratud, et ei tohi.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Üleüldine EMHI

Post by Tarmo Tanilsoo »

Tundub, et need kuldsete kätega mehed jõudsid varakult kohale. Sürgavere on täna ellu ärganud, praegu andmed tulevad.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Re: Üleüldine EMHI

Post by Kaarel »

Tarmo Tanilsoo wrote:Tundub, et need kuldsete kätega mehed jõudsid varakult kohale. Sürgavere on täna ellu ärganud, praegu andmed tulevad.
Kuhu? ja Kellele? need andmed tulevad, avalik sektor ei näe küll midagi.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Üleüldine EMHI

Post by Tarmo Tanilsoo »

Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Re: Üleüldine EMHI

Post by Kaarel »

Tarmo Tanilsoo wrote:http://www.emhi.ee/inc/other/radaripilt.php?j=sur&v=1 - eile hakkas taas uuenema.
Kuupäev on 17. aprill...
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Üleüldine EMHI

Post by Tarmo Tanilsoo »

Tee brauseri vahemälu tühjaks ja proovi siis - siin on küll 11 mai ja 11:30 UTC nagu peaks.
Attachments
surgavere_varske.gif
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Re: Üleüldine EMHI

Post by Kaarel »

Tarmo Tanilsoo wrote:Tee brauseri vahemälu tühjaks ja proovi siis - siin on küll 11 mai ja 11:30 UTC nagu peaks.
Nüüd on nii nagu peab olema ;)
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Re: Üleüldine EMHI

Post by Kaarel »

Pärast seda suuremat tehnilist avariid EMHI-s ei tundu miski enam endine olema, nimelt häirib mind see, et automaatilmajaamade andmed kord jõuavad ja kord ei jõua kohale. Mõnel korral on andmed puudulikud või hilinevad ebaloomulikult kaua.
vaatleja38
Posts: 519
Joined: Sat Jul 23, 2011 9:45 am
Location: Saue vald/Tallinn

Re: Üleüldine EMHI

Post by vaatleja38 »

Vähemalt hetkeseisuga on EMHI-l sateliitpilt jäänud "seisma" eilsele kuupäevale seega tähelepanu need kes jälgite äikesepilvede arenguid meist lõunapool jälgige ülaservas ka kuupäeva ja kellaaega aga asja ajab ära ka siit http://www.smhi.se/vadret/nederbord-mol ... lit-Europa
Tanel
Posts: 546
Joined: Thu May 25, 2006 8:39 pm
Location: Suure-Jaani, Viljandimaa / Tartu
Contact:

Re: Üleüldine EMHI

Post by Tanel »

vaatleja38 wrote:Vähemalt hetkeseisuga on EMHI-l sateliitpilt jäänud "seisma" eilsele kuupäevale seega tähelepanu need kes jälgite äikesepilvede arenguid meist lõunapool jälgige ülaservas ka kuupäeva ja kellaaega aga asja ajab ära ka siit http://www.smhi.se/vadret/nederbord-mol ... lit-Europa
Ma olen kasutanud seda lehte ja soovitan sulle ka http://www.sat24.com/en/bc :wink:
vaatleja38
Posts: 519
Joined: Sat Jul 23, 2011 9:45 am
Location: Saue vald/Tallinn

Re: Üleüldine EMHI

Post by vaatleja38 »

Tean ja kasutan seda ka aga teatud olukorras on on tunnine ja ööpäeva pikkune intervall parem.
vaatleja38
Posts: 519
Joined: Sat Jul 23, 2011 9:45 am
Location: Saue vald/Tallinn

Re: Üleüldine EMHI

Post by vaatleja38 »

Jälle on hakkama saadud. See selleks ,et emhi enam ei avane - vaid ainult ilmateenistusena avaneb aga see uus vaatlusandmete kaart mulle küll ei meeldi. Vana meeldis rohkem ja sellepärast ,et oli rohkem vaatlusjaamu ühel kaardil. Värvivalik pole ka hea.
Tim
Posts: 187
Joined: Wed May 27, 2009 11:52 am
Location: Sangaste/Tõrva, Valgamaa

Re: Üleüldine EMHI

Post by Tim »

Nüüd tuleb jah tükk aega veel harjuda. Igatahes on kõik laiali paisatud uuel lehel. Lisaks sellele on võrreldes vana kodulehega uus ka üldiselt aeglasemalt navigeeritav.
Huvitav, et läks tervelt aasta aega peale EMHI muutmist Ilmateenistuseks, enne kui kodulehe muutmiseni jõuti. Vahepeal tekkis isegi lootus, et ehk jäetakse koduleht rahule ning piisab vaid Ilmateenistuse logost. Aga ei, ei piisanud.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Re: Üleüldine EMHI

Post by Kaarel »

Hämmastab see kui algeliseks on lehekülg muudetud, esimese vaatamise tegin välismaalt telefoniga, hirlami edukas vaatamine ei kannata kriitikat, radaripilti ka korralikult liigutada ei saa. varasemalt tuli sisse suumida, siis nüüd on lehekülg koguaeg täismahus ja pean maksimumini välja suumima.
Arvutist vaadates on vähemalt hirlami "ruudugraafika" sademete puhul naljanumber.
@Elva
Posts: 420
Joined: Fri Apr 30, 2010 2:42 pm
Location: Elva

Re: Üleüldine EMHI

Post by @Elva »

Disain ja graafiline pool on tehtud kõvasti kaasaegsemaks, millega võib rahul olla, aga mobillisõbralikkus(mobile first) oleks võinud küll prioriteet olla, kui uuendama hakati. Küllap tuleb ka mobiiliversioon, ja vaevalt ilma selleta samal lainel edasi sõidetakse nii kaua kui eelmise lehega. Vastasel juhul teen ise radari jaoks mingi lehe, kus saab mugavalt ja kiirelt telefoniga jälgida.
Post Reply