Äikesed 21.-22. mail

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
@Unipiha
Posts: 381
Joined: Thu Jul 31, 2008 10:55 pm
Location: Tartumaa, Nõo vald, unipiha küla

Äikesed 21.-22. mail

Post by @Unipiha »

Tulekul on jällegi soe ja niiske õhumass lõuna poolt. Esialgu on suurem ebastabiilsus Eestist lõuna pool;

Image
Last edited by @Unipiha on Mon May 21, 2012 10:22 pm, edited 2 times in total.
_____________________
Häid elamusi kõigile!
Koit Kolga
Posts: 268
Joined: Tue Jun 12, 2007 10:35 pm
Location: Suuremõisa/Haapsalu
Contact:

Re: Konvektiivne aktiivsus 21. mail

Post by Koit Kolga »

huvitav kas emhi võtab andmed ka sealt sakslaste lehelt? aga selle järgi on oht olemas esmaspäeva õhtul
woofer haapsalu, ndv suuremõisa hiiumaa!
Jüri
Posts: 1017
Joined: Sun Jun 24, 2007 11:26 pm
Location: Tallinn/Tartu
Contact:

Post by Jüri »

EMHI toetub Euroopa mudelile (ECMF), kuid seal sakslaste lehel on USA mudeli jooks. Sünoptikud vaatavad muidugi ka teisi, sh USA mudelit, kui arengud on väga erinevad, siis seda sageli mainitakse.
ilmjainimesed.blogspot.com
AikeseVideod
Posts: 451
Joined: Thu Jul 21, 2011 7:14 am
Location: Kärdla, Hiiumaa / Tallinn

Re: Konvektiivne aktiivsus 21. mail

Post by AikeseVideod »

Nüüd lubab see meile selleks ajaks juba palju suuremat ebastabiilsust... Mina jään küll väga ootama seda, lootused on minu jaoks päris suured.
Image
http://aikesevideod.planet.ee/ - (Koduleht tulekul)
Ilmavideod - http://www.youtube.com/user/AikeseVideod (tulekul uusi videoid)
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Konvektiivne aktiivsus 21. mail

Post by Tarmo Tanilsoo »

AikeseVideod wrote:Nüüd lubab see meile selleks ajaks juba palju suuremat ebastabiilsust... Mina jään küll väga ootama seda, lootused on minu jaoks päris suured.
Ja veelkord paluks taltsutada oma entusiasmi. Äikestel on omadus kahju tekitada ning igapäevaelu häirida ning seetõttu sellesse niivõrd positiivselt suhtumine on üsna sadismimaiguline.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Re: Konvektiivne aktiivsus 21. mail

Post by Kaarel »

Mind põhimõtteliselt häirib nende Cape/Li kaartide toppimine siia, pagana tüütu on postitusi jälgida. Esiteks need muutuvad pidevalt. Teiseks need ei ole täppisennustused äiksele. Kolmandaks, lihtsam on neid jälgida sellisest keskonnast kuhu nad koondatud on, Wetterzentrale/vaski või mõni muu link.
@Unipiha
Posts: 381
Joined: Thu Jul 31, 2008 10:55 pm
Location: Tartumaa, Nõo vald, unipiha küla

Re: Konvektiivne aktiivsus 21. mail

Post by @Unipiha »

Kaarel wrote:Mind põhimõtteliselt häirib nende Cape/Li kaartide toppimine siia, pagana tüütu on postitusi jälgida. Esiteks need muutuvad pidevalt. Teiseks need ei ole täppisennustused äiksele. Kolmandaks, lihtsam on neid jälgida sellisest keskonnast kuhu nad koondatud on, Wetterzentrale/vaski või mõni muu link.
Äkki sobib kui panna sellise suurusega ja ainult näiteks baltimaad;
Image
_____________________
Häid elamusi kõigile!
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Konvektiivne aktiivsus 21. mail

Post by Tarmo Tanilsoo »

@Unipiha wrote:
Kaarel wrote:Mind põhimõtteliselt häirib nende Cape/Li kaartide toppimine siia, pagana tüütu on postitusi jälgida. Esiteks need muutuvad pidevalt. Teiseks need ei ole täppisennustused äiksele. Kolmandaks, lihtsam on neid jälgida sellisest keskonnast kuhu nad koondatud on, Wetterzentrale/vaski või mõni muu link.
Äkki sobib kui panna sellise suurusega ja ainult näiteks baltimaad;
Image
Leian, et üldse mitte kui just pole ise GRIB failidest jt genereeritud. Kaarliga nõus. Ei tahaks ka saidi haldajate meelepaha väga ära teenida(keegi ikka ©-märki piltidel märkas?). Ning tõesti, keda need indeksid huvitavad, siis need leiavad nad niikuinii.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
AikeseVideod
Posts: 451
Joined: Thu Jul 21, 2011 7:14 am
Location: Kärdla, Hiiumaa / Tallinn

Re: Konvektiivne aktiivsus 21. mail

Post by AikeseVideod »

Tarmo Tanilsoo wrote:
AikeseVideod wrote:Nüüd lubab see meile selleks ajaks juba palju suuremat ebastabiilsust... Mina jään küll väga ootama seda, lootused on minu jaoks päris suured.
Ja veelkord paluks taltsutada oma entusiasmi. Äikestel on omadus kahju tekitada ning igapäevaelu häirida ning seetõttu sellesse niivõrd positiivselt suhtumine on üsna sadismimaiguline.
Kui sel ei oleks seda omadust, siis lihtsalt väga ilus vaatepilt. Aga üritan seda taltsutada.
Nii, kaardid näitavad juba veel suuremat ebastabiilsust ja nüüd näitab see juba suuremat äikesevõimalust isegi saartele. EMHI prognoos teisipäevaks on selline: "Päeval on pilvi vähem ning hoovihm ja äike võimalik peamiselt saartel ja Lõuna-Eestis. Puhub kirde- ja idatuul 5-10, saartel puhanguti 13 m/s. Sooja on 18..23, põhjarannikul 12..16°C."
Tasub silmad homme ja siis teisipäeval lahti hoida..
Täna ööseks lubab EMHI oma prognoosis väikest äikesevõimalust Lõuna-Eestisse.
Noh nagu ikka, üliväike ülevaade ilmast: Hetkel on pilvitu, tuulevaikne, sooja 12°C.
http://aikesevideod.planet.ee/ - (Koduleht tulekul)
Ilmavideod - http://www.youtube.com/user/AikeseVideod (tulekul uusi videoid)
Kaivo
Posts: 251
Joined: Sun Dec 27, 2009 6:29 pm
Location: Tallinn

Re: Konvektiivne aktiivsus 21. mail

Post by Kaivo »

Saab keegi lingi anda, kust seda ebastabiilsuskaarti näeb ?
Tänud ette .
vaatleja38
Posts: 519
Joined: Sat Jul 23, 2011 9:45 am
Location: Saue vald/Tallinn

Re: Konvektiivne aktiivsus 21. mail

Post by vaatleja38 »

Ise vaatan siit
http://www.wetterzentrale.de/topkarten/fsavneur.html
(+tundide kohal on nupuke CAPE+Lifted index - vajuta enne soovitud tunnile näiteks 24 h ette ja siis CAPE nupule
Kaivo
Posts: 251
Joined: Sun Dec 27, 2009 6:29 pm
Location: Tallinn

Re: Konvektiivne aktiivsus 21. mail

Post by Kaivo »

vaatleja38 wrote:Ise vaatan siit
http://www.wetterzentrale.de/topkarten/fsavneur.html
(+tundide kohal on nupuke CAPE+Lifted index - vajuta enne soovitud tunnile näiteks 24 h ette ja siis CAPE nupule
Tänud :)
vaatleja38
Posts: 519
Joined: Sat Jul 23, 2011 9:45 am
Location: Saue vald/Tallinn

Re: Konvektiivne aktiivsus 21. mail

Post by vaatleja38 »

Radarite ja sat piltide järgi Kagu-eestis peaks juba nagu midagi toimuma.
tiigrimiisu
Posts: 44
Joined: Thu Jul 28, 2011 8:59 pm
Location: Pärnumaa, Häädemeeste

Re: Konvektiivne aktiivsus 21. mail

Post by tiigrimiisu »

Häädemeestel on õhk niiske ja soojust 17.5, ühesõnaga hommiku kohta lämbe ja niiskust tuleb aina juurde. Radarite järgi on siia midagi tulemas.
seenno
Posts: 338
Joined: Sat Jul 29, 2006 12:59 pm
Location: Türi
Contact:

Re: Konvektiivne aktiivsus 21. mail

Post by seenno »

Kagu-Eestis (Tartus) kell 8 ärgates oli tõesti taevas paljulubav, Stratocumulus castellanus kattis suure osa lääne-põhjataevast, oli kõrguvaid rünkpilvi ja idas-kagus horisondil sinakas rünksajupilvede vöönd. Nüüd on selge et see on hajuv süsteem, madalad pilved on peaaegu kadunud ja suur osa taevast on kiud- ja kiudkihtpilvi täis. Niiet lähiajal siin veel äikest oodata ei ole.
Äikest!
Post Reply