Torm 25.-26. detsember

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Torm 25.-26. detsember

Post by Raul. K »

Jõulude puhul on päris karm torm tulekul, EMHI räägib kuni 30m/s puhangutest. Eks näis, kui suuri kahjusid tuul põhjustab ja kas ka, aga tundub, et tulekul võib olla selle aasta kõige kõvem torm.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Re: Torm 25.-26. detsember

Post by Kaarel »

Raul. K wrote:Jõulude puhul on päris karm torm tulekul, EMHI räägib kuni 30m/s puhangutest. Eks näis, kui suuri kahjusid tuul põhjustab ja kas ka, aga tundub, et tulekul võib olla selle aasta kõige kõvem torm.
Natuke nokin selle "tänavuaastase kõige tugevama tormi kallal." Suvised tormid mis äikesega kaasnesid, et kas need ei lähe arvesse, tegu on küll lokaalsete tormidega aga kahjud ju olid kohati väga suured. Lisaks siis ilmselt üle 35 m/s puhanguid ka ehk ei näe selle tormiga. Aga see selleks las ta olla, rahulikku ja vahemerelist jõuluaega, seniks kuni tormama hakkab.


GFS esimene jooks mis tormi ennustas oli neli päeva tagasi ja sel hetkel ennustati juba maksimumiks Ristnasse kuni 33 m/s puhanguid. Vahepeal aeg möödus, prognoose kärbiti, aga nüüdseks on võrdlemisi ligilähedale prognoosiga jõutud.
Ma ei ole küll mingi ennustaja, aga mine tea, võibolla üllatatakse meid veel mõne tormiga lähinädalail...
vaatleja38
Posts: 519
Joined: Sat Jul 23, 2011 9:45 am
Location: Saue vald/Tallinn

Re: Torm 25.-26. detsember

Post by vaatleja38 »

See "Oliveri" nimeline tsüklon võib palju pahandust teha - olen ennegi märganud ,et selliste tsüklonite lõunaosades võib üllatavalt tugevaid puhangid tulla mis ise lääne - ida suunaliselt väga kiirelt liiguvad. Võimalik ,et Tallinna kuusk saab jälle lühemaks
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Torm 25.-26. detsember

Post by Tarmo Tanilsoo »

Kaarel wrote: Natuke nokin selle "tänavuaastase kõige tugevama tormi kallal." Suvised tormid mis äikesega kaasnesid, et kas need ei lähe arvesse, tegu on küll lokaalsete tormidega aga kahjud ju olid kohati väga suured. Lisaks siis ilmselt üle 35 m/s puhanguid ka ehk ei näe selle tormiga. Aga see selleks las ta olla, rahulikku ja vahemerelist jõuluaega, seniks kuni tormama hakkab.
No ma päris mesoskaalat ja sünoptilist skaalat ühte patta ei paneks. Äikesetormide nt. sügistormide moodi tormideks kutsumist pean pigem kõnekeeleks.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
timpan
Posts: 104
Joined: Tue Aug 28, 2007 1:06 pm
Location: Tallinn. Kakumäe

Re: Torm 25.-26. detsember

Post by timpan »

EMHI on ka eraldi uudise oma kodulehel antud tormi kohta väljastanud: http://www.emhi.ee/index.php?ide=2&shownews=327 . Samuti näitavad mitmed mudelid puhangute tugevuseks Tallinnasse üle 30 m/s seda just homme varahommikuks. Jõululuusk seatakse jälle vist ohtu? :o
vaatleja38
Posts: 519
Joined: Sat Jul 23, 2011 9:45 am
Location: Saue vald/Tallinn

Re: Torm 25.-26. detsember

Post by vaatleja38 »

:? Emhi muutis järsku Tsükloni nime - nüüd on see PATRICK . Varahommikul oli veel "Oliver" aga ei mingit selgitust selle kohta miks selline nimemuutus.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Torm 25.-26. detsember

Post by Tarmo Tanilsoo »

vaatleja38 wrote::? Emhi muutis järsku Tsükloni nime - nüüd on see PATRICK . Varahommikul oli veel "Oliver" aga ei mingit selgitust selle kohta miks selline nimemuutus.
Nimemuutus tuli põhjusega - sest homme ei tule siia mitte Oliver vaid uus tegija nimega Patrick! Ma juba eile õhtul [kaudses mõttes] kratsisin pead, mis pärast Oliveri nime kasutati.

Võiks ikka aeg-ajalt kaarte ka vaadata. 00Z analüüs: http://www.met.fu-berlin.de/de/wetter/maps/anabwkna.gif
36h prognoos: http://www.met.fu-berlin.de/de/wetter/maps/emtbkna.gif
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
vaatleja38
Posts: 519
Joined: Sat Jul 23, 2011 9:45 am
Location: Saue vald/Tallinn

Re: Torm 25.-26. detsember

Post by vaatleja38 »

Kahjuks jah ise mujalt ei kontrollinud aga Eile veel jäi endalgi EMHI hoiatuse järgi arusaam ,et siia tuleb ööl vastu 26-dat "Oliver".
Jüri
Posts: 1017
Joined: Sun Jun 24, 2007 11:26 pm
Location: Tallinn/Tartu
Contact:

Post by Jüri »

Tallinnas oli hommik säravalt päikesepaisteline, kuid nüüd lauspilves ja hakkas lörtsi sadama. Tuul on mõõduka tugevusega.
ilmjainimesed.blogspot.com
Jüri
Posts: 1017
Joined: Sun Jun 24, 2007 11:26 pm
Location: Tallinn/Tartu
Contact:

Post by Jüri »

Lörtsisadu oli väga lühiajaline, see muutus peagi uduvihmaks. Praegu sajab üsna tihedalt uduvihma tugeva tuule saatel.
ilmjainimesed.blogspot.com
@Unipiha
Posts: 381
Joined: Thu Jul 31, 2008 10:55 pm
Location: Tartumaa, Nõo vald, unipiha küla

Re:

Post by @Unipiha »

On see tõsi et homme päeval päike paistab aga temperatuur püsib 4...8 kraadi juures. Etv ilmateade näitas niimodi. Talvel selge taevaga on ju tavaliselt miinuskraadid. http://uudised.err.ee/index.php?06241947
_____________________
Häid elamusi kõigile!
Kaivo
Posts: 251
Joined: Sun Dec 27, 2009 6:29 pm
Location: Tallinn

Re: Re:

Post by Kaivo »

@Unipiha wrote:On see tõsi et homme päeval päike paistab aga temperatuur püsib 4...8 kraadi juures. Etv ilmateade näitas niimodi. Talvel selge taevaga on ju tavaliselt miinuskraadid. http://uudised.err.ee/index.php?06241947
Päike võib paista aga tuul on üsna tugev ning enamasti rannikul kus see suurem soe on on see ka meretuul kust tuleb soe õhk.
Talvel õhk jahtub vaid siis kui on enamjaolt selge ja tuulevaikus .
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Re: Torm 25.-26. detsember

Post by Raul. K »

Tsüklonide lõunaservas kandub meile väga sooja õhku http://www.emhi.ee/index.php?ide=19,394,416,420 Kui oleks homme ka vaikne tuul, siis külma ju ei tuleks.

Siin on ilm suhteliselt tuuline, aga ei midagi erilist. Sajab kerget uduvihma, mis on eile õhtul ja öösel sadanud mõnesentimeetrist lumekihti kiiresti sulatama hakanud. Kui juba päeval olid tänavad väga libedad, siis nüüd ei saa üldse enam normaalselt käia, vaid ainult uisutada. Saartel on juba tuul hakanud tugevnema ning Pärnus veetase tõusma, ilmselt tõuseb seekord näit üle kriitilise piiri.
Kaivo
Posts: 251
Joined: Sun Dec 27, 2009 6:29 pm
Location: Tallinn

Re: Torm 25.-26. detsember

Post by Kaivo »

Ootaks ise korralikku möllu sellest Patrickust :) Asun läänesaartel ka ...
Kaivo
Posts: 251
Joined: Sun Dec 27, 2009 6:29 pm
Location: Tallinn

Re: Torm 25.-26. detsember

Post by Kaivo »

Õhurõhk ka suht kiirelt langema hakand, 2-3.5hPa tunnis !
Ilmselt langus süveneb veel.
Ning ka elekter on minemas juba - ise panen arvuti kinni juhuks kui kaob endalgi elekter kuna mul väljas mühiseb üsna tugevalt juba.
Katkestusi saab vaadata : http://www.energia.ee/et/business/netwo ... cationType
Post Reply