Külm öö öölvastu 3.augustit

Postitused temperatuuri teemal
Post Reply
@Unipiha
Posts: 381
Joined: Thu Jul 31, 2008 10:55 pm
Location: Tartumaa, Nõo vald, unipiha küla

Külm öö öölvastu 3.augustit

Post by @Unipiha »

Tänane öö tuleb siis ebatavaliselt külm, kuna august alles algas. Selge ja kuiv ilm. Tuul on nõrk ja muutliku suunaga. Õhutemperatuur on 4..10, madalamates kohtades võib maapinnal 0°C lähedale langeda, rannikul on sooja kuni 15°C.
Kontrast on ka korralik. Rannikul 15 kraadi ja madalates kohtades 0.
_____________________
Häid elamusi kõigile!
Tim
Posts: 187
Joined: Wed May 27, 2009 11:52 am
Location: Sangaste/Tõrva, Valgamaa

Re: Külm öö öölvastu 3.augustit

Post by Tim »

Tõsiselt külmaks on läinud jah. Isegi päevasel ajal tõusevad temperatuurid parimal juhul vaid 20 kraadini. Ja augusti algus on sageli aasta kõige soojem periood!
EMHI pikema aja ennustused ei luba ka midagi head. Kuuprognoosi kohaselt tuleb teine dekaad veel kõige jahedam.

Täna pärastlõunal rattaga sõitma minnes tekkis küll sügistunne, seda eelkõige "tänu" lõikavale külmale tuulele. Suvi selleks korraks läbi?
@Unipiha
Posts: 381
Joined: Thu Jul 31, 2008 10:55 pm
Location: Tartumaa, Nõo vald, unipiha küla

Re: Külm öö öölvastu 3.augustit

Post by @Unipiha »

Tim wrote:Tõsiselt külmaks on läinud jah. Isegi päevasel ajal tõusevad temperatuurid parimal juhul vaid 20 kraadini. Ja augusti algus on sageli aasta kõige soojem periood!
EMHI pikema aja ennustused ei luba ka midagi head. Kuuprognoosi kohaselt tuleb teine dekaad veel kõige jahedam.

Täna pärastlõunal rattaga sõitma minnes tekkis küll sügistunne, seda eelkõige "tänu" lõikavale külmale tuulele. Suvi selleks korraks läbi?
Ei ole suvi läbi ju, +25 kraadi on täitsa kesksuvine näit veel ju :? Kui sa ikka nii puupea oled siis vaata neljapäeva prognoosi.
_____________________
Häid elamusi kõigile!
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Külm öö öölvastu 3.augustit

Post by Tarmo Tanilsoo »

@Unipiha wrote:
Tim wrote:Tõsiselt külmaks on läinud jah. Isegi päevasel ajal tõusevad temperatuurid parimal juhul vaid 20 kraadini. Ja augusti algus on sageli aasta kõige soojem periood!
EMHI pikema aja ennustused ei luba ka midagi head. Kuuprognoosi kohaselt tuleb teine dekaad veel kõige jahedam.

Täna pärastlõunal rattaga sõitma minnes tekkis küll sügistunne, seda eelkõige "tänu" lõikavale külmale tuulele. Suvi selleks korraks läbi?
Ei ole suvi läbi ju, +25 kraadi on täitsa kesksuvine näit veel ju :? Kui sa ikka nii puupea oled siis vaata neljapäeva prognoosi.
Üritame ehk ad hominem rünnakutest hoiduda, aga tõepoolest, natuke vara veel külma üle kurta. Vaat kui päevamaksimumid juba alla 15 jäävad, siis on ikka jahe küll.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Soebralik
Posts: 328
Joined: Sat Mar 01, 2008 10:07 pm
Location: Laguja

Re: Külm öö öölvastu 3.augustit

Post by Soebralik »

Kuid kahel ööl järjest on külm olnud, tänane öö oli kraadi võrra külmem kui eelmine.
Tegelikult on see jahedam periood natuke üllatav, sest enne seda olid tuuled idakaarest. See aga peaks suvel just kuuma tooma.
Loodame jah, et ööd taas soojemaks muutuksid. Päeva on päikese mõjul siiski soe.
Tim
Posts: 187
Joined: Wed May 27, 2009 11:52 am
Location: Sangaste/Tõrva, Valgamaa

Re: Külm öö öölvastu 3.augustit

Post by Tim »

Nelja kraadini langes öösel, täpselt nagu ennustati. Õnneks näivad ööd edaspidi siiski soojemaks minevat.

Eilne põhjakaare tuul tegi ka asja muidugi eriti jahedaks. Loodame siiski ida- ja lõunakaarte tuultele. :wink:

Selles suhtes oli eelmise aasta august suht unikaalne. Ööd olid kogu kuu vältel soojad, vaid kuu viimasel paaril päeval langes öine temperatuur oluliselt (kuid siiski mitte alla nulli).
Tarmo H
Posts: 791
Joined: Sat May 27, 2006 3:42 pm
Location: Järvamaa, Laupa
Contact:

Re: Külm öö öölvastu 3.augustit

Post by Tarmo H »

Mulle ka see öine jahedus ei meeldi, mis siis et päevased temperatuurid on talutavad. Esiteks ei talu kartul ja teised soojalembesemad köögiviljad jahedaid öid ja saak võib kannatada. Teiseks on jahedad kõrgrõhkkonnad suvisel ajal kõige igavamate ilmadega. Äikesed on pea täielikult välistatud, ei esine ka sademeid, rääkimata paduvihmadest, mida mina endiselt siiakanti ootan. Kolmandaks on jahedatel õhtutel õues viibimine suvises riietuses üsna ebameeldiv ja soojemate riiete väljaotsimine ajab küll juba sügise tunde peale. Seega loodan et see jahe kõrgrõhuala kiirelt lõuna-kagu suunas taanduks ja avaks tee soojemale ja niiskemale õhule siiapoole. Suvine jahedus ja talvised sulad on 2 ilmatüüpi mis mina siinkandis eriti kohata ei tahaks aga paraku esineb just neid ilmasid meie laiuskraadidel kahjuks üsna sagedasti. Mõõdunud ööl langes ka siin temperatuur 2 meetri kõrgusel +4 kraadini, maapinnal oli tõenäoliselt veelgi jahedam. Hetkel sooja +17,4 kraadi mis kõige hullem polegi, eilne õhtu oli ikka jahedam.
Järgmisel nädalal on oodata palju põnevamaid ilmasid aga eks paistab kuidas asjad kulgevad kui aeg sealmaal.
Palju äikest! Palju torme! Rohkelt sademeid! Palju palavust! Palju pakast!
ain
Posts: 221
Joined: Thu Apr 05, 2007 4:17 pm
Location: Valga
Contact:

Re: Külm öö öölvastu 3.augustit

Post by ain »

Tarmo H wrote:Mulle ka see öine jahedus ei meeldi, mis siis et päevased temperatuurid on talutavad. Esiteks ei talu kartul ja teised soojalembesemad köögiviljad jahedaid öid ja saak võib kannatada. Teiseks on jahedad kõrgrõhkkonnad suvisel ajal kõige igavamate ilmadega. Äikesed on pea täielikult välistatud, ei esine ka sademeid, rääkimata paduvihmadest, mida mina endiselt siiakanti ootan. Kolmandaks on jahedatel õhtutel õues viibimine suvises riietuses üsna ebameeldiv ja soojemate riiete väljaotsimine ajab küll juba sügise tunde peale. Seega loodan et see jahe kõrgrõhuala kiirelt lõuna-kagu suunas taanduks ja avaks tee soojemale ja niiskemale õhule siiapoole. Suvine jahedus ja talvised sulad on 2 ilmatüüpi mis mina siinkandis eriti kohata ei tahaks aga paraku esineb just neid ilmasid meie laiuskraadidel kahjuks üsna sagedasti. Mõõdunud ööl langes ka siin temperatuur 2 meetri kõrgusel +4 kraadini, maapinnal oli tõenäoliselt veelgi jahedam. Hetkel sooja +17,4 kraadi mis kõige hullem polegi, eilne õhtu oli ikka jahedam.
Järgmisel nädalal on oodata palju põnevamaid ilmasid aga eks paistab kuidas asjad kulgevad kui aeg sealmaal.

Mida sa silmas pead sellega et järgminenädal on ootata põnevaid ilmasi minkit sügise ilma 20 m/s tuulekesega. :wink:
Tarmo H
Posts: 791
Joined: Sat May 27, 2006 3:42 pm
Location: Järvamaa, Laupa
Contact:

Re: Külm öö öölvastu 3.augustit

Post by Tarmo H »

Põnevama all pean silmas tugevaid sadusid mida ma ootan siia isegi rohkem kui äikeseid kuigi ega ka äikestest ära ei ütleks küll, mida rohkem seda uhkem, see käib nii saju kui ka äikeste kohta. Siis vähemalt toimuks midagi, mida pildistada, filmida ja siin foorumis kirjeldada. Muidugi meeldiks ka kui ikka soojem oleks.
Palju äikest! Palju torme! Rohkelt sademeid! Palju palavust! Palju pakast!
Post Reply