Äikesetormid 28-30. juulil

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Äikesetormid 28-29. juulil

Post by Tarmo Tanilsoo »

Räägitakse küll "õhumasside lahingust" etc, aga mulle jääb küll praegu mulje et vahetus toimub üsna rahumeelselt
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Karlip
Posts: 193
Joined: Tue Jul 12, 2011 2:50 pm
Location: Võru Linn

Re: Äikesetormid 28-29. juulil

Post by Karlip »

Eilse äiksega kadus kodus nett ja VIASAT.

Äikeseid oli kaks, üks läks läänest mööda(iga 5 sekundi tagant nägin kaugel äikest), peakohal oli lähim äike esimesel 500m, teisel kilomeetrid juba. Teisel tuli väga pikalt hoovihma. Tuult ega pagi polnud.

Netti siiamaani pole, sama viasat-iga.
Ja nüüd ilmateade.
vaatleja38
Posts: 519
Joined: Sat Jul 23, 2011 9:45 am
Location: Saue vald/Tallinn

Re: Äikesetormid 28-29. juulil

Post by vaatleja38 »

:( tundub tulema päev kus vist üldse äikest ei tule. Muide järgmise nädala algul tuleks ennustustest vähemalt 5 kraadi maha võtta sest tuul hakkab põhimõtteliselt Valge mere suunast puhuma ja see võib tähendada madalat kihtpilvitust mis ei kao päeval kuskile. Soome tv ilmaennustus rääkis ka sellest aga meie oma ei iitsata ka sellisest võimalusest
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Äikesetormid 28-29. juulil

Post by Tarmo Tanilsoo »

Karlip wrote:Eilse äiksega kadus kodus nett ja VIASAT.

Äikeseid oli kaks, üks läks läänest mööda(iga 5 sekundi tagant nägin kaugel äikest), peakohal oli lähim äike esimesel 500m, teisel kilomeetrid juba. Teisel tuli väga pikalt hoovihma. Tuult ega pagi polnud.

Netti siiamaani pole, sama viasat-iga.
Teades, et telepilti edastatakse satelliidilt on järelikult endal tehnikaga midagi untsu läinud. Kas antenn paigast ära, või on mõni komponent(LNB etc) omadega sassis.

Siin nüüd natuke tuli pisut tuult, paar peenikest vihmapiiska ning õhutemperatuur langes kraadi võrra. Õhurõhk on hakanud siin tõusma. Tundub, et front on siit üle käinud rahumeelselt. Eks näis, mis põhja pool juhtub, aga siin on terve hommiku olnud olnud ilm lauspilves.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
timpan
Posts: 104
Joined: Tue Aug 28, 2007 1:06 pm
Location: Tallinn. Kakumäe

Re: Äikesetormid 28-29. juulil

Post by timpan »

Tallinnast idas on tekkinud väikesed äikesepilved, mis läände liiguvad! Ehk saab Tallinn ka nüüd midagi!!
vaatleja38
Posts: 519
Joined: Sat Jul 23, 2011 9:45 am
Location: Saue vald/Tallinn

Re: Äikesetormid 28-29. juulil

Post by vaatleja38 »

:o tõesti üllatus ,et sellise lauspilvitusega üldse midagi arenema hakkas aga praegu paistab tõesti ,et Tallinnas on lootusi (lasnamäe suunas peaks kauge müristamine juba kostma)
timpan
Posts: 104
Joined: Tue Aug 28, 2007 1:06 pm
Location: Tallinn. Kakumäe

Re: Äikesetormid 28-29. juulil

Post by timpan »

Arvan, et üle Põhja-Eesti hakkab tekkima frontaaltsooni sajuala. Mitmel pool sealkandis on näha nüüd äikesepilvede arengut!
H.Kaptein
Posts: 340
Joined: Sun Mar 23, 2008 4:56 pm
Location: Kärdla, Hiiumaa

Re: Äikesetormid 28-29. juulil

Post by H.Kaptein »

Peetris on siseruumidesse juba kosta suht valju müristamist 2-3 korda minutis . Sooja 21 kraadi ja ilm lauspilves .
.
Karlip
Posts: 193
Joined: Tue Jul 12, 2011 2:50 pm
Location: Võru Linn

Re: Äikesetormid 28-29. juulil

Post by Karlip »

Tarmo Tanilsoo wrote:
Karlip wrote:Eilse äiksega kadus kodus nett ja VIASAT.

Äikeseid oli kaks, üks läks läänest mööda(iga 5 sekundi tagant nägin kaugel äikest), peakohal oli lähim äike esimesel 500m, teisel kilomeetrid juba. Teisel tuli väga pikalt hoovihma. Tuult ega pagi polnud.

Netti siiamaani pole, sama viasat-iga.
Teades, et telepilti edastatakse satelliidilt on järelikult endal tehnikaga midagi untsu läinud. Kas antenn paigast ära, või on mõni komponent(LNB etc) omadega sassis.

Siin nüüd natuke tuli pisut tuult, paar peenikest vihmapiiska ning õhutemperatuur langes kraadi võrra. Õhurõhk on hakanud siin tõusma. Tundub, et front on siit üle käinud rahumeelselt. Eks näis, mis põhja pool juhtub, aga siin on terve hommiku olnud olnud ilm lauspilves.
Ise ka vaatasime, et paistab riistvara probleemina.

Praeguseks on tuul tõusnud Võrus. Mõnusalt jahe ka.

- Idas ja Põhjas arenevad äikesed praegu, kiired ka.
Ja nüüd ilmateade.
Destiny12
Posts: 12
Joined: Sat Dec 11, 2010 6:00 pm

Re: Äikesetormid 28-29. juulil

Post by Destiny12 »

Tundub, et kus on olnud, sinna tuleb juurde, aga Tartu ei saa vist ka täna nagu kombeks on. Maa kuivab ja nagu kõrbes elaks.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Äikesetormid 28-29. juulil

Post by Tarmo Tanilsoo »

Küsimus põhjamaakondade elanikele, palju teil seal praegu sooja on? Tundub jah, et päeva jooksul on temperatuurigradient mõnevõrra muutunud.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
vaatleja38
Posts: 519
Joined: Sat Jul 23, 2011 9:45 am
Location: Saue vald/Tallinn

Re: Äikesetormid 28-29. juulil

Post by vaatleja38 »

Saue linnas kus hetkel olen on +22 kuigi sajab vihma ja ida harjumaal sünnikodus pidi olema hetkel +24
Koit Kolga
Posts: 268
Joined: Tue Jun 12, 2007 10:35 pm
Location: Suuremõisa/Haapsalu
Contact:

Re: Äikesetormid 28-29. juulil

Post by Koit Kolga »

siin 22 kraadi :D ja sügis käes sihuke masendav ilm hommikul kel 6 läks üks äiksepilv mõõda 7km kauguselt põhjas se lõrises veidike aega.
woofer haapsalu, ndv suuremõisa hiiumaa!
Mikk
Posts: 17
Joined: Wed Aug 22, 2007 3:44 pm
Location: Nõmme, Rahumäe

Re: Äikesetormid 28-29. juulil

Post by Mikk »

Laagri alevikus siis tugev vihm ja 3-4 välku. Ka Tallinna pool on tume. Pilv liigub läände.
sten0206
Posts: 14
Joined: Tue Mar 31, 2009 1:18 am

Re: Äikesetormid 28-29. juulil

Post by sten0206 »

Käsmus (põhjarannikul) on sooja 19 kraadi. Sadas lühiajalist mõõdukat hoovihma. Ühe korra oli müristanud ka aga mina ise ei ole kuulnud/näinud äikese koha pealt veel midagi.
Locked