Äikesetormid 28-30. juulil

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Äikesetormid 28-29. juulil

Post by Tarmo Tanilsoo »

aikesefoob wrote:Juhin tähelepanu oma teemale, sest tõesti oleks vaja vastuseid :) Please don't mind
viewtopic.php?f=6&t=1007
Kannatust, pole vaja teistesse teemadesse linki postitada.

Äikeste osas oli siin selline seis et mitte ainult ei hääbunud äike enne siia jõudmist, kuid jättis ka kuivale. Vihma oleks aga vaja. Samal ajal aga kagupiiri lähedal näib praegu olevat taas natuke karmim olukord.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
timpan
Posts: 104
Joined: Tue Aug 28, 2007 1:06 pm
Location: Tallinn. Kakumäe

Re: Äikesetormid 28-29. juulil

Post by timpan »

Tartust kagu pool on Surgavere radari jargi vaga tugev radarikaja ja liigub Tartu poole! Hoidke silmad ja korvad lahti!
risto
Posts: 85
Joined: Mon Jun 13, 2011 6:54 am
Location: Tallinn, Südalinn

Re: Äikesetormid 28-29. juulil

Post by risto »

Eesti 28.07.2011 22:18

28.07.11

Eeloleval ööl (29.07.) läheneb Lätist Lõuna-Eestile äikesepilvede tsoon ja liigub siit edasi põhja suunas. Äikesepilvede all esineb tugevaid tuulepuhanguid (15-20 m/s). Sadu võib kohati tugev olla.

--

Siin õhtupoolikust alates olnud varsügisese ilmega hall ilm, kuigi soe. Tõenäoliselt möödub öö pealinnas vaikselt.
Tarmo H
Posts: 791
Joined: Sat May 27, 2006 3:42 pm
Location: Järvamaa, Laupa
Contact:

Re: Äikesetormid 28-29. juulil

Post by Tarmo H »

Tundub et Võru on viimase tunni sees korralikult kasta saanud. Kagupiiri tagant liigub siiapoole üha uusi pilvi. Iseasi kas ja millises seisus mõni neist ka siia jõuab. Sooja siin veel vaid ´19,4 kraadi mis korraliku äikese jaoks mitte piisav ei ole. Nii et tänane öö tuleb ka siin tõenäoliselt rahulik või siis kaugete põuavälkudega.
Palju äikest! Palju torme! Rohkelt sademeid! Palju palavust! Palju pakast!
Koit Kolga
Posts: 268
Joined: Tue Jun 12, 2007 10:35 pm
Location: Suuremõisa/Haapsalu
Contact:

Re: Äikesetormid 28-29. juulil

Post by Koit Kolga »

ma ei sa ültse aru mis siin toimub kisu neid juhtmeid sisse välja sedasi asjad rikki lähevadki...
pikk vahe siis lähi välk siis kauge välk vihma tibutab siis jälle lähemal temp 19 radari järgi pole midagi eriti peaks juba läänesse eemaldund olema..
põnevat ööd!
woofer haapsalu, ndv suuremõisa hiiumaa!
Tim
Posts: 187
Joined: Wed May 27, 2009 11:52 am
Location: Sangaste/Tõrva, Valgamaa

Re: Äikesetormid 28-29. juulil

Post by Tim »

Hirmuäratav ju. Võru on viimasel tunnil saanud ei rohkem ega vähem kui 30 mm sademeid.
Siin sajab ka, pidevalt, kuid mõõdukalt. Äikest ei ole.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Re: Äikesetormid 28-29. juulil

Post by Kaarel »

Tarmo H wrote:Tundub et Võru on viimase tunni sees korralikult kasta saanud. Kagupiiri tagant liigub siiapoole üha uusi pilvi. Iseasi kas ja millises seisus mõni neist ka siia jõuab. Sooja siin veel vaid ´19,4 kraadi mis korraliku äikese jaoks mitte piisav ei ole. Nii et tänane öö tuleb ka siin tõenäoliselt rahulik või siis kaugete põuavälkudega.

Selle peale ütleks niimoodi, et noo ei sõltu sellest temperatuurist äikesetugevus, siin oli möödunud öö seis selline, et oli tugev äike ka sama temperatuuriga ~19 kraadi. Ilmselt aitas kaasa ka varasem äike mis temperatuuri 8 kraadi kukutas ja siis temperatuuri madalamaks jättiski. (kergitas õhuniiskust)
Järeldus siiski see, et temperatuur ei ole põhiline, mitmed muud mäidud loevad rohkem.
Last edited by Kaarel on Thu Jul 28, 2011 11:53 pm, edited 1 time in total.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Re: Äikesetormid 28-29. juulil

Post by Raul. K »

No ma ei saa aru milles asi on. Mingi needus on peale vist pandud, aga vihm, rääkimata äikesest hoiab eemale. Üks korralik vihm kuluks ainuüksi seetõttu ära, et tuba on nagu saun. Selles lähenevas sajualas on äike raudselt hääbunud, hea kui vähe korralikumalt vihmagi tuleb.
Kaivo
Posts: 251
Joined: Sun Dec 27, 2009 6:29 pm
Location: Tallinn

Re: Äikesetormid 28-29. juulil

Post by Kaivo »

AikeseVideod wrote: Ööseks lubatakse Hiiumaale ja Saaremaale äikest, tuleb järjekordne unetu öö.
No kus on siis su äike et nii suure suuga räägid siin et ei tulebtuleb ?
Soebralik
Posts: 328
Joined: Sat Mar 01, 2008 10:07 pm
Location: Laguja

Re: Äikesetormid 28-29. juulil

Post by Soebralik »

Laguja on ka seekord minimaalselt vihma saanud. Ehk Tarmo homme annab teada, kui vähe neid millimeetreid kogunes. Igatahes meie lähedal Elvas sadas alla 2 mm.
Ühesõnaga tolmu saime kinni homme pärastlõunani ja radar enam sadu ei luba niipea. Kurb.
AikeseVideod
Posts: 451
Joined: Thu Jul 21, 2011 7:14 am
Location: Kärdla, Hiiumaa / Tallinn

Re: Äikesetormid 28-29. juulil

Post by AikeseVideod »

Kaivo wrote:
AikeseVideod wrote: Ööseks lubatakse Hiiumaale ja Saaremaale äikest, tuleb järjekordne unetu öö.
No kus on siis su äike et nii suure suuga räägid siin et ei tulebtuleb ?
Ega mina ei räägi, EMHI räägib. Ma ainult edastasin, mida lubatakse. Ma siin kuulen vaikset müristamist juba, taevas on pilves, sooja on 20 kraadi.
http://aikesevideod.planet.ee/ - (Koduleht tulekul)
Ilmavideod - http://www.youtube.com/user/AikeseVideod (tulekul uusi videoid)
mann
Posts: 65
Joined: Thu Jul 28, 2011 4:03 pm
Location: Rapla

Re: Äikesetormid 28-29. juulil

Post by mann »

Raplas möödus öö vaikselt..
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Äikesetormid 28-29. juulil

Post by Tarmo Tanilsoo »

4 mm sadas siin öö jooksul.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
tiigrimiisu
Posts: 44
Joined: Thu Jul 28, 2011 8:59 pm
Location: Pärnumaa, Häädemeeste

Re: Äikesetormid 28-29. juulil

Post by tiigrimiisu »

Häädemeestelt suunaga kagusse veidi sähvis(kella 0.35 ajal), aga siia jõudsid ainult vihmad.
Destiny12
Posts: 12
Joined: Sat Dec 11, 2010 6:00 pm

Re: Äikesetormid 28-29. juulil

Post by Destiny12 »

Eile oli lootust, et Tartu saab öösel äikest või vihma kuna mingi pilv nagu suundus otse siia. Läksin magama..aga pilv siia ei jõudnudki.
Locked