Äikesetormid 26.-27. juulil

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
käpa
Posts: 348
Joined: Mon Aug 13, 2007 5:39 pm
Location: Kilingi Nõmme

Re: Äikesed 26.-29. juulil

Post by käpa »

Siit läks ka äike läänest mööda. Müristab vahetpidamatta
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Re: Äikesed 26.-29. juulil

Post by Raul. K »

Korralik osa läheb jah lääne poolt mööda, üksikuid kaugeid müristamisi olen siiski kuulnud. Lõunataevas on praegu selline, et nagu hakkaks midagi arenema, kuid millegipärast pole see osa kuigi korralikuks muutunud. On tõmbunud pisut hämaraks. Õige pisut tugevnes tuul ja sajab kerget vihma.
risto
Posts: 85
Joined: Mon Jun 13, 2011 6:54 am
Location: Tallinn, Südalinn

Re: Äikesed 26.-29. juulil

Post by risto »

Eesti 26.07.2011 17:01

26.07.11.

Täna õhtul liiguvad äikesepilved üle Eesti. Kella 17:00-18:00 paiku liigub äikesepilvede tsoon Kesk-Eestist Harjumaa suunas. Teine tsoon suundub Saaremaa ja Hiiumaa kohale. Lätist on Lõuna-Eesti kohale liikumas uued äikesepilved. Sadu võib olla tugev ning äikesepilvede all esineb tugevaid tuulepuhanguid.

--
Mulle just selline hoiatamine meeldib, kellaaegadega jne.
@Unipiha
Posts: 381
Joined: Thu Jul 31, 2008 10:55 pm
Location: Tartumaa, Nõo vald, unipiha küla

Re: Äikesed 26.-29. juulil

Post by @Unipiha »

Äikesed ja leevendav vihm hiilivad siit mööda täna. Õhutemperatuur püsib vaatamata pilvisusele +24 ümber.
_____________________
Häid elamusi kõigile!
QKulgur
Posts: 11
Joined: Tue Jul 26, 2011 5:19 pm
Location: Tartu

Re: Äikesed 26.-29. juulil

Post by QKulgur »

Pigem mitte, kui vaadata kuidas tuuled puhuvad hetkel siis peaks Tartule peale tulema Võru juures asuvad pilved ja Valga omad.
vaatleja38
Posts: 519
Joined: Sat Jul 23, 2011 9:45 am
Location: Saue vald/Tallinn

Re: Äikesed 26.-29. juulil

Post by vaatleja38 »

Mina sain ida-harjumaal oma jao kätte :) Küll lahjavõitu äike aga parem kui mitte midagi.Näiteks Tallinn tundub jälle ilma jäävat :(
risto
Posts: 85
Joined: Mon Jun 13, 2011 6:54 am
Location: Tallinn, Südalinn

Re: Äikesed 26.-29. juulil

Post by risto »

jep, see praegune süsteem paneb üle virumaa peamiselt.. samas on lõunapool veel üks mass, mis, kui ta otse põhja liigub ja jõudu veel hoiab, satub ka tallinna peale.
ise hetkel aga eriti ei panustaks...
Tarmo H
Posts: 791
Joined: Sat May 27, 2006 3:42 pm
Location: Järvamaa, Laupa
Contact:

Re: Äikesed 26.-29. juulil

Post by Tarmo H »

Kahjuks pean äikeste osas jälle pika ninaga jääma kuna üsna magus tükk mõõdub siit lääne-loode poolt. Seal müristab üsna tihedalt. Lõuna-Eestile lähenev sajuala mõõdub aga ida poolt seega järjekordselt jääb Laupa kant üsna kuivaks. Tundub tõesti et enne ma äikeseid lähedalt nägema ei hakkagi kui ma Laupalt ära ei koli kuhugi äikeserohkemasse piirkonda. Ei ole kordagi siin kandis esinenud sel aastal ei lähiäikest ega ka intensiivset vihmasadu :(
Palju äikest! Palju torme! Rohkelt sademeid! Palju palavust! Palju pakast!
vaatleja38
Posts: 519
Joined: Sat Jul 23, 2011 9:45 am
Location: Saue vald/Tallinn

Re: Äikesed 26.-29. juulil

Post by vaatleja38 »

Tallinn saab ka hetkeseisu (kl.18:59) põhjal oma jao umbes pooleteist tunni pärast :)

kl.19:06 Laupal on tõesti ka lootusi
Last edited by vaatleja38 on Tue Jul 26, 2011 6:06 pm, edited 1 time in total.
Tarmo H
Posts: 791
Joined: Sat May 27, 2006 3:42 pm
Location: Järvamaa, Laupa
Contact:

Re: Äikesed 26.-29. juulil

Post by Tarmo H »

On tekkinud õrn lootus äikese saabumisest ka siia kuna Kilingi-Nõmme poolt läheneb pisike aga samas väga tugeva sajuga pilvetäpike. Peaks see vaid siiani vastu!
Palju äikest! Palju torme! Rohkelt sademeid! Palju palavust! Palju pakast!
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Re: Äikesed 26.-29. juulil

Post by Raul. K »

Vaadates tunniandmeid ( Väike-Maarjas tuul kuni 24 meetrit sekundis) on näha, et äikestel on täna küllalt jõudu. Kas kuskil suuremaid kahjustusi ka on? Paraku Tartut äike taaskord vältis. Varem kirjeldatud pilv möödus kaugelt samal ajal üha nõrgenedes lääne poolt. Seega piirdus kõik kaugete müristamiste ja kerge vihmasabinaga.
Tarmo H
Posts: 791
Joined: Sat May 27, 2006 3:42 pm
Location: Järvamaa, Laupa
Contact:

Re: Äikesed 26.-29. juulil

Post by Tarmo H »

Siit kagu ja ida pool on kiirelt aktiviseerumas uus äikestevõõnd, see kasvas välja Kilingi-Nõmme poolt lähenevast pilvest. Samas läänepoolne äike on vaibumas. Hetkel näib et Laupast läheb see idapoolne pilvevõõnd väga napilt mõõda, kaasa arvatud see lõunast lähenev suurem pilveelement. Võimalik et kuivaks jääb siinkandis vaid mõne kilomeetri laiune riba ja Laupa jääb just selle keskele.
Aga mine veel tea mis saama hakkab. Igal juhul müristab väga valjult ja ähvardavalt juba.

EDIT: Laupa sai selle aasta esimese äikese kätte, kuid see jäi üsna lahjaks ja lühiajaliseks. Tuli ka lühiajaline üsna tugeva vihma hoog kuid sajukogus jäi ikkagi väga tagasihoidlikuks, ma pole veel sademetemõõtjat vaadanud kuid üle 2 mm vaevalt ei sadas. Aga parem ikkagi kui mitte midagi. Kartul paraku kastetud ei saanud.
Palju äikest! Palju torme! Rohkelt sademeid! Palju palavust! Palju pakast!
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Äikesed 26.-29. juulil

Post by Tarmo Tanilsoo »

Uus hoiatus EMHI't
26.07.11. 19.00

Täna õhtul liiguvad äikesepilved üle Eesti. Äikesepilvede tsoon on Lääne-Virumaa kohalt Soome lahe ranniku poole liikumas. Teine äikesepilvede vöönd liigub Liivi lahelt üle Pärnumaa ja Kesk-Eesti Harjumaa idaosa kohale. Lätist Lõuna-Eesti poole kohale on liikumas uued rünksajupilved, milles on kohati äikest. Uuesti võib tihedamalt äikest olla kella 21..22 paiku Valgamaale jõudvates pilvedes. Kaasnev sadu võib olla tugev, võimalik on rahe ning pilvede all esineb tugevaid tuulepuhanguid.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Karlip
Posts: 193
Joined: Tue Jul 12, 2011 2:50 pm
Location: Võru Linn

Re: Äikesed 26.-29. juulil

Post by Karlip »

Võru poole liigub ka praegu pilv, aga Võru lähedale jõudes näib jälle, et see hajub. Mis Võrus siis nii ära peletab selle äikese?
Ja nüüd ilmateade.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Äikesed 26.-29. juulil

Post by Tarmo Tanilsoo »

Sürgavere radar ei ole andmeid edastanud alates kella 19:30 skanneeringust. Väga halb ajastus. Õnneks Riia radar töötab.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Post Reply