Võimalikud äikesed 21. - 23. juulil

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
Post Reply
seenno
Posts: 338
Joined: Sat Jul 29, 2006 12:59 pm
Location: Türi
Contact:

Võimalikud äikesed 21. - 23. juulil

Post by seenno »

EMHI järgi on soe front õhtuks lõunapiiril ja levib öösel üle Eesti põhja. Saartele on ööseks kõige tugevamat sadu ja äikest lubatud. Öine aeg ja meri peaks sooja frondi äikeste arenguks küll väga head olema, isegi siin sisemaal on öisel ajal olnud vägevaid sooja frondi äikeseid. Pealetungiv õhumass on ka Vahemereline, seega eriti kuum ja niiske. Niiet jääme põnevusega ootama.

Türil hetkel +23 kraadi, pilves selgimistega ilm, nõrk idakaarte tuul.
Äikest!
amarelle
Posts: 104
Joined: Sun Aug 22, 2010 10:32 am
Location: Finland,Vaasa

Re: Võimalikud äikesed 21. - 23. juulil

Post by amarelle »

Ning ka selle järgi http://www.smhi.se/en/Weather tuleb täna öösel saartel äikest,hetkel hakkab ilm pilve minema ja sooja 26 kraadi.
seenno
Posts: 338
Joined: Sat Jul 29, 2006 12:59 pm
Location: Türi
Contact:

Re: Võimalikud äikesed 21. - 23. juulil

Post by seenno »

Leedu lääneosas on frondil juba mitu tundi päris korralik pilvesüsteem, nüüd ka edela-Lätisse juba jõudmas. Selle ees on kõrgemad pilved jah tõesti juba otsaga Saaremaal väljas.

Türil pilvisus hõreneb, kiudpilved ja rünkpilved on taevasse jäänud. Kisub palavaks ja tuul on enam kagusuuna võtnud. Nagu oleks juba soe õhumass kohal....
Äikest!
amarelle
Posts: 104
Joined: Sun Aug 22, 2010 10:32 am
Location: Finland,Vaasa

Re: Võimalikud äikesed 21. - 23. juulil

Post by amarelle »

Hetkel on +25 ja hirmus lämbe,ju see äike täna ikka tuleb.
Karlip
Posts: 193
Joined: Tue Jul 12, 2011 2:50 pm
Location: Võru Linn

Re: Võimalikud äikesed 21. - 23. juulil

Post by Karlip »

Mina ütleks, et täna ei tule.

Homme näeb.

EDIT: viewtopic.php?f=6&t=1001&p=15495#p15495
Last edited by Karlip on Wed Jul 20, 2011 5:04 pm, edited 1 time in total.
Ja nüüd ilmateade.
amarelle
Posts: 104
Joined: Sun Aug 22, 2010 10:32 am
Location: Finland,Vaasa

Re: Võimalikud äikesed 21. - 23. juulil

Post by amarelle »

Karlip wrote:Mina ütleks, et täna ei tule.

Homme näeb.
Nüüd sa lõhkusid minu lootused :D:D:D:D
seenno
Posts: 338
Joined: Sat Jul 29, 2006 12:59 pm
Location: Türi
Contact:

Re: Võimalikud äikesed 21. - 23. juulil

Post by seenno »

See Läti-Leedu piirile jõudnud äikesepilvede süsteem on igal juhul väga usin kõrgete ja keskmise kihi pilvede produtseerija. Kella 17 paiku hakkas keskmise kihi pilvede piir ka Lõuna-Järvamaal paistma ja nüüd on juba kogu taevas kõrgrünk- ja kõrgkihtpilvedes peaaegu. Ainult madalal põhjas veel kiud- ja rünkpilvedega ilusa ilma taevast. Eks näis, kas need pilved ka piisavalt kaua püsivad, et õhtul/öösel Eestisse midagi tuua. Igal juhul õhumass on soe ja niiske: kastepunkt hetkel Türil +18,7 ja Kagu-Eestis Missos koguni +20,2 kraadi!
Äikest!
Karlip
Posts: 193
Joined: Tue Jul 12, 2011 2:50 pm
Location: Võru Linn

Re: Võimalikud äikesed 21. - 23. juulil

Post by Karlip »

Täna on veel 20. Juuli. Nimelt postitasin eelmisesse teemasse.
Ja nüüd ilmateade.
Supercell
Posts: 6
Joined: Tue Jul 19, 2011 11:23 pm

Re: Võimalikud äikesed 21. - 23. juulil

Post by Supercell »

Tervist!
Hetkel õues jube umbne. Mõtlen, et ei teagi kas kukk kirema hakkab homuku. Aga seda võin ma öelda, et ega see torm kaugel ole. Iga päevaga ikka pilvisus tiheneb jõudsalt, ning tuulepuhangud annavad äkese tulekust selgelt märku. Täna oli selline kentsakas vahejuhtum, et käisin, hoolega heinamaal ja jälgisin pilvi ja siis äkki kuulsin karjumist mõtlesin, et nyyd on torm tulekul, tuul oli ka tugev. Jooksin hirmunult kodu poole, endal juba püksisäär niiskeks tõmbunud, siis sain äkki aru, et naabrimees tapab siga, oli see vast kergendus. Eks ma nyyd hoolega vaatan siis taluõue peal kuidas ilmaga lood on ja annan teada, mis toimub.
Last edited by Supercell on Wed Jul 20, 2011 5:45 pm, edited 1 time in total.
*****:D*****
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Võimalikud äikesed 21. - 23. juulil

Post by Tarmo Tanilsoo »

Supercell wrote:Tervist!
Hetkel õues jube umbne. Mõtlen, et ei teagi kas kukk kirema hakkab homuku. Aga seda võin ma öelda, et ega see torm kaugel ole. Iga päevaga ikka pilvisus tiheneb jõudsalt, ning tuulepuhangud annavad äkese tulekust selgelt märku. Täna oli selline kentsakas vahejuhtub, et käisin, hoolega heinamaal ja jälgisin pilvi ja siis äkki kuulsin karjumist mõtlesin, et nyyd on torm tulekul, tuul oli ka tugev. Jooksin hirmunult kodu poole, endal juba püksisäär niiskeks tõmbunud, siis sain äkki aru, et naabrimees tapab siga, oli see vast kergendus. Eks ma nyyd hoolega vaatan siis taluõue peal kuidas ilmaga lood on ja annan teada, mis toimub.
Mida see veel pidi tähendama? :?: Jutu mõttest on võrdlemisi raske aru saada. Paluks igatahes nendest "kentsakatest vahejuhtumitest" rohkem mitte kirjutada.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kristjan
Posts: 114
Joined: Mon May 28, 2007 10:55 pm
Location: Tallinn, Kakumäe / Viljandi

Re: Võimalikud äikesed 21. - 23. juulil

Post by Kristjan »

Väheke omamoodi huumoriga seltsimees on siia foorumisse sattunud, aga ise üritan tänast ööd Rootsi poole pealt jälgida. Annan kindlasti teada, kuidas siin ilm möödub.
Supercell
Posts: 6
Joined: Tue Jul 19, 2011 11:23 pm

Re: Võimalikud äikesed 21. - 23. juulil

Post by Supercell »

Vabandust, ma olen üsna jutukas ja satun tihti hoogu vürtsitades ilmavaatlusi oma päevaste sündmustega. Mõtlesin, et ehk teeb see foorumi õhkkonda ka natuke huvitavamaks ja lõbusamaks. Eks proovin siis tagasi liigse jutuga tõmmata.
*****:D*****
Karlip
Posts: 193
Joined: Tue Jul 12, 2011 2:50 pm
Location: Võru Linn

Re: Võimalikud äikesed 21. - 23. juulil

Post by Karlip »

Supercell wrote:Vabandust, ma olen üsna jutukas ja satun tihti hoogu vürtsitades ilmavaatlusi oma päevaste sündmustega. Mõtlesin, et ehk teeb see foorumi õhkkonda ka natuke huvitavamaks ja lõbusamaks. Eks proovin siis tagasi liigse jutuga tõmmata.
Mulle meeldib. Võrukas?

viewtopic.php?f=6&t=1001&p=15495#p15495

Annan ööseks äikesehoiatuse eestile siis.
Ja nüüd ilmateade.
Supercell
Posts: 6
Joined: Tue Jul 19, 2011 11:23 pm

Re: Võimalikud äikesed 21. - 23. juulil

Post by Supercell »

Olen pärit valgamaalt.
*****:D*****
risto
Posts: 85
Joined: Mon Jun 13, 2011 6:54 am
Location: Tallinn, Südalinn

Re: Võimalikud äikesed 21. - 23. juulil

Post by risto »

no tegelikult olen ma seda foorumit aastaid lugenud, alles nüüd liitusin. ja ma hindan seda konkreetsust - et pada ei aja ja igast pilvest, kust välku tõenäoliselt ei tule, ei kirjuta.
ise ma neid cape ja li-sid lugeda ei oska, kasutan seda infot siin selleks, et osata õigel ajal filmida või pildistada äikest. see mu väike hobi nimelt.

seega loodan konkreetsuse jätkumist siin foorumis :)
Post Reply