Äikesed 11.-12.juuli

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
@Unipiha
Posts: 381
Joined: Thu Jul 31, 2008 10:55 pm
Location: Tartumaa, Nõo vald, unipiha küla

Äikesed 11.-12.juuli

Post by @Unipiha »

Terve Eesti 1.ohuala sees ja suurem äikesevõimalus üle 50% on Lõuna, Kesk ja Ida-Eestis. Ennustuses lubatakse Suurt rahet ja tugevaid tuule puhanguid. Lätis, Leedus ja Eestis on suurendatud risk ülemäärasteks sademete summadeks.We think that Latvia, Lithuania and Estonia will see an augmented risk for excessive rainfall amounts with backbuilding thunderstorm clusters and persistent moisture feed from the south/southeast.http://estofex.org/cgi-bin/polygon/show ... i?text=yes
_____________________
Häid elamusi kõigile!
Kaivo
Posts: 251
Joined: Sun Dec 27, 2009 6:29 pm
Location: Tallinn

Re: Äikesed 11.-12.juuli

Post by Kaivo »

Loodame et ka Hiiumaa seekord midagi saab.
Hetkel on vahelduv pilvisus, tuul nõrk ning sooja +25,7 .
EDIT 14:02 - kuulda on müristamisi edelast lähenevast pilvest, välke pole veel näinud. Vihma veel ei tule. Müristab paar-3 korda minutis
EDIT 14:06 - hakkas sadama ka nõrka jämedapiisalist vihma . Müristamine on harvenenud, kuid siiski olemas .
EDIT 14:23 - Äike on peaaegu kadunud, kuulda on vaid üksikuid müristamisi. Sadu on tugevnenud mõõdukani. Pagi pole esinenud. Sooja on +23. Välk vist juba kuhugi paugu kirja pand kuna teleka pilt ja nett on kutud. (Hetkel kirjutan telefoniga)
EDIT 14:29 - Nett tuli tagasi, sajab väga tugevat jämedapiisalist vihma, sadu tugevneb iga hetkega. Käisin õues tõin ühe asja vihma käest ära, 15 sekundiga olin ma igaltpoolt läbimärg .
EDIT 14:43 - On möödunud nii äike kui sadu. Pagi ei esinenud. Temperatuur langenud +25,7-lt +22-le. Kuulda on vaid kohati veel väga tugevaid müristamisi kirdesse suunduvalt pilvelt, keskmiselt 2-5 korda minutis. Välgud olid ilmselt pilvesisesed, kuna mina ühtegi ei näinud.



EMHI väljastanud ka hoiatuse :
11.07.Täna pärastlõunal sajab saartel mitmel pool äikesevihma. Ööseks levib äikesepilvede vöönd Lääne-Eesti kohale. Sadu võib olla paiguti tugev, kohati sajab rahet. Äikesepilvede all on tugevamaid ( üle 15 m/s) tuulepuhanguid.
Koit Kolga
Posts: 268
Joined: Tue Jun 12, 2007 10:35 pm
Location: Suuremõisa/Haapsalu
Contact:

Re: Äikesed 11.-12.juuli

Post by Koit Kolga »

siit käis nõrk äike üle kella kahe kolme paiku ise olen tööl koht on hiiumaal hellamaa kandis temp 24c pärast kirdes se äike veidi tugevnes.
woofer haapsalu, ndv suuremõisa hiiumaa!
käpa
Posts: 348
Joined: Mon Aug 13, 2007 5:39 pm
Location: Kilingi Nõmme

Re: Äikesed 11.-12.juuli

Post by käpa »

Jälle ilma vihmata nagu peni pehme leivata.Läänes müristab iga paari minuti takka.sooja on 24,0 kraadi. Rekord on olnud siin 34,4
@Unipiha
Posts: 381
Joined: Thu Jul 31, 2008 10:55 pm
Location: Tartumaa, Nõo vald, unipiha küla

Re: Äikesed 11.-12.juuli

Post by @Unipiha »

käpa wrote:Jälle ilma vihmata nagu peni pehme leivata.Läänes müristab iga paari minuti takka.sooja on 24,0 kraadi. Rekord on olnud siin 34,4
Ära aja lolli juttu et sul täna 34,4 kraadi sooja oli :lol: Siis sa mõõtsid küll madalamal kui 2meetrit maapinnast seda temperatuuri. Siin on edelasse ilmunud rünksajupilv, mis võib muutuda äikesepilveks, aga vaevalt. Õhuniiskus on suurenenud 71% ja õhutemperatuur langenud 23,5 kraadini.
Edit 23:13 - 23:12 kostus sellest pilvest esimene müristamine :!:
_____________________
Häid elamusi kõigile!
käpa
Posts: 348
Joined: Mon Aug 13, 2007 5:39 pm
Location: Kilingi Nõmme

Re: Äikesed 11.-12.juuli

Post by käpa »

see rekord on tekkinud viimase 5 päeva jooksul. kui mind kodus pole olnud.
@Elva
Posts: 420
Joined: Fri Apr 30, 2010 2:42 pm
Location: Elva

Re: Äikesed 11.-12.juuli

Post by @Elva »

Olen kuulnud juba kolme müristamist läänes olevast pilvest.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Äikesed 11.-12.juuli

Post by Tarmo Tanilsoo »

käpa wrote:see rekord on tekkinud viimase 5 päeva jooksul. kui mind kodus pole olnud.
Igatahes see rekord tõene küll ei saa olla. Paistab, et Pärnust on pagi üle käinud.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
H.Kaptein
Posts: 340
Joined: Sun Mar 23, 2008 4:56 pm
Location: Kärdla, Hiiumaa

Re: Äikesed 11.-12.juuli

Post by H.Kaptein »

Idas just müristas , välgusähvatusi pole näinud . Sooja 18.0 .
.
amarelle
Posts: 104
Joined: Sun Aug 22, 2010 10:32 am
Location: Finland,Vaasa

Re: Äikesed 11.-12.juuli

Post by amarelle »

21:30 oli ida poolt kuulda esimest müristamist,mõni minut hiljem näha ka pilv-maa välku.Äikest lõi 1-2 korda minuti jooksul,müristas suht nõrgalt. Sooja oli siis 21 kraadi,nüüd 20,ei muutunud eriti midagi maa ikka sama kuiv kui enne :(
Attachments
Pilv nägi välja ise siis selline.
Pilv nägi välja ise siis selline.
Last edited by amarelle on Mon Jul 11, 2011 9:53 pm, edited 1 time in total.
Tarmo H
Posts: 791
Joined: Sat May 27, 2006 3:42 pm
Location: Järvamaa, Laupa
Contact:

Re: Äikesed 11.-12.juuli

Post by Tarmo H »

Edelataevas on päris mõnusa jume võtnud ja kuulsin vist sealt ka üht kauget müristamist. Näib et see pilv liigub otse siiapoole. Kas tõesti on hooaja esimene äike ka siia jõudmas või laguneb see enne Laupale jõudmist ära nagu enamikel juhtudel olnud on? Radaril veel siiapoole midagi erilist liikumas pole, vaid paar pisikest kollast täpikest kella 22.30 seisuga näha Harku radari andmeil, Sürgavere radar näib maas olevat.
Temperatuur siin hetkel +20,6.
Kuulsin just järjekordset müristamist.

EDIT: kahjuks ilmutabki see pilv juba lagunemise märke ja see mis tulebki läheb ka siit mõõda lääne poolt. Tundub et see kant ikka äikestele ei meeldi :roll:
Palju äikest! Palju torme! Rohkelt sademeid! Palju palavust! Palju pakast!
Kaivo
Posts: 251
Joined: Sun Dec 27, 2009 6:29 pm
Location: Tallinn

Re: Äikesed 11.-12.juuli

Post by Kaivo »

Tarmo H wrote:Edelataevas on päris mõnusa jume võtnud ja kuulsin vist sealt ka üht kauget müristamist. Näib et see pilv liigub otse siiapoole. Kas tõesti on hooaja esimene äike ka siia jõudmas või laguneb see enne Laupale jõudmist ära nagu enamikel juhtudel olnud on? Radaril veel siiapoole midagi erilist liikumas pole, vaid paar pisikest kollast täpikest kella 22.30 seisuga näha Harku radari andmeil, Sürgavere radar näib maas olevat.
Temperatuur siin hetkel +20,6.
Kuulsin just järjekordset müristamist.

EDIT: kahjuks ilmutabki see pilv juba lagunemise märke ja see mis tulebki läheb ka siit mõõda lääne poolt. Tundub et see kant ikka äikestele ei meeldi :roll:
Kust otsast sürgavere radar maas on ?
erikEST
Posts: 476
Joined: Thu Jan 24, 2008 1:05 pm
Location: Tallinn, Klooga
Contact:

Re: Äikesed 11.-12.juuli

Post by erikEST »

Kloogas on lõunapool hakanud taevas tumedamat ilmet võtma ja kõmistab jämedalt, tundub, et tulemas on tõsine äike. 8)
!!!Tuulispask Tallinn 17.06.2008!!!
http://s195.photobucket.com/albums/z207 ... 7-06-2008/
Koit Kolga
Posts: 268
Joined: Tue Jun 12, 2007 10:35 pm
Location: Suuremõisa/Haapsalu
Contact:

Re: Äikesed 11.-12.juuli

Post by Koit Kolga »

idakagus on näha sähvatisi ja 1-4 mürinat minutis see läheb ilusti idapoolt mööda kena päeva ja äikselist ööd!

edelas kuulda nõrkasid mürinaid algas nõrk sadu!
woofer haapsalu, ndv suuremõisa hiiumaa!
Tarmo H
Posts: 791
Joined: Sat May 27, 2006 3:42 pm
Location: Järvamaa, Laupa
Contact:

Re: Äikesed 11.-12.juuli

Post by Tarmo H »

zbxkill wrote:
Tarmo H wrote:Edelataevas on päris mõnusa jume võtnud ja kuulsin vist sealt ka üht kauget müristamist. Näib et see pilv liigub otse siiapoole. Kas tõesti on hooaja esimene äike ka siia jõudmas või laguneb see enne Laupale jõudmist ära nagu enamikel juhtudel olnud on? Radaril veel siiapoole midagi erilist liikumas pole, vaid paar pisikest kollast täpikest kella 22.30 seisuga näha Harku radari andmeil, Sürgavere radar näib maas olevat.
Temperatuur siin hetkel +20,6.
Kuulsin just järjekordset müristamist.

EDIT: kahjuks ilmutabki see pilv juba lagunemise märke ja see mis tulebki läheb ka siit mõõda lääne poolt. Tundub et see kant ikka äikestele ei meeldi :roll:
Kust otsast sürgavere radar maas on ?

Ma ei tea siis kas asi mu brauseris aga uusim värskendus mis mul Sürgavere radari leht kuvab pärineb 16.45.05Z (ehk siis Eesti aja järgi kolmveerand kaheksast), Harku radar näitab mul ikka värskeid andmeid.
Palju äikest! Palju torme! Rohkelt sademeid! Palju palavust! Palju pakast!
Post Reply