UV-indeks

Postitused ilmast üldiselt
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Kaarel wrote:
Tarmo Tanilsoo wrote:
Kaarel wrote:nu 8,3 on täna ära olnud suhteliselt normaalseks vist võib seda nimetada.
:shock: Mis praeguse seisuga kõigi aegade UV kiirguse rekord on?
eks ta üle 14 ole seal aafrikas. aga kui eestit mõtlesid siis eelmisest aastast vist sama kõrgus oli. aga ega rekordit see aasta vaevalt et enam tuleb.
Pidasin silmas Eesti rekordit...
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Egon Tinno
Posts: 212
Joined: Sun Jul 01, 2007 12:47 pm
Location: Lääne-Virumaa, Kõrveküla
Contact:

Post by Egon Tinno »

8,3 peakski olema Eesti UV-rekord eelmisest aastast! http://www.ilm.ee/index.php?42676
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Tõepoolest. Tegelikult, kui ma UV indeksit kaks aastat tagasi lähemalt jälgima hakkasin, siis ei mäletanudki, et siis oleks olnud nii kõrgeid indekseid.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kuumus
Posts: 272
Joined: Thu Mar 22, 2007 2:44 pm
Location: Lõuna-Eesti

Post by Kuumus »

Eile olevat siis ilmateadete andemetel UV kiirgus 7,7-ni kerkinud.
Marek
Posts: 726
Joined: Thu May 25, 2006 7:59 pm
Location: Tallinn
Contact:

Post by Marek »

Paar minti tagasi mõõtsin käekellaga UV-ks 8,2! Päikese asukoha ligiduses olid Altocumulus pilved, mis aitasid kaasa UV-kiirguse suurenemisele.
***
@Tallinn
Posts: 677
Joined: Tue Aug 22, 2006 9:51 pm

Post by @Tallinn »

Päris kõrgeks juba kisub sel aastal. Kuigi samas juba ka maikuu.
http://sputnik.aai.ee/koduleht/

Tänane max on 5.5 juba. Skaala ise on 9'ni veetud. Samas ekvaatoriäärsetel aladel on uv index kuskil 17 kandis. :shock:
Huvitav, kui normaalne valgenahaline põhjamaalane järsku sellisele alale satub, kui kiiresti on vahet näha? :D
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

@Tallinn wrote:Päris kõrgeks juba kisub sel aastal. Kuigi samas juba ka maikuu.
http://sputnik.aai.ee/koduleht/

Tänane max on 5.5 juba. Skaala ise on 9'ni veetud. Samas ekvaatoriäärsetel aladel on uv index kuskil 17 kandis. :shock:
Huvitav, kui normaalne valgenahaline põhjamaalane järsku sellisele alale satub, kui kiiresti on vahet näha? :D
järgmine päev hakataks sind kohalikega segamini ajama. :)
@Tallinn
Posts: 677
Joined: Tue Aug 22, 2006 9:51 pm

Post by @Tallinn »

7.1 tuli täna ära. Pole paha. :)
Marek
Posts: 726
Joined: Thu May 25, 2006 7:59 pm
Location: Tallinn
Contact:

Post by Marek »

Eile 13:00 paiku Tallinnas mõõtsin sensoriga käekellaga 6,9.
***
erikEST
Posts: 476
Joined: Thu Jan 24, 2008 1:05 pm
Location: Tallinn, Klooga
Contact:

Re: UV-indeks

Post by erikEST »

Tundub, et eile on sündinud EMHI andmetel uus UV indeksi rekord, mis on nüüd lausa ULMELINE 8,8 :!: :!:
!!!Tuulispask Tallinn 17.06.2008!!!
http://s195.photobucket.com/albums/z207 ... 7-06-2008/
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: UV-indeks

Post by Tarmo Tanilsoo »

Palun emotikonide ja teksti suurusega mitte üle pingutada, ja mitte floodida.

Päris kõrge number tõepoolest, kui andmed kinnitust leiavad.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Marek
Posts: 726
Joined: Thu May 25, 2006 7:59 pm
Location: Tallinn
Contact:

Re: UV-indeks

Post by Marek »

Milleks need emuticonid, tekst suurused jms on...

Eile 13:40 Tallinnas mõõtsin käekellaga indeksiks 7,2. Taevas oli selge, pilvede mõju polnud.
***
Eestlane

Re: UV-indeks

Post by Eestlane »

Kui 8,3 tõepoolest oli Eesti rekord eelmisest aastast, siis on nüüd küll korralikult purustatud.

Kõikidel päevadel on UV-indeks olnud üle 8,5. Täna mõõdeti Tõraveres 8,6, ise mõõtsin 8,8. Nii et pole mingit kahtlust, UV-indeks on hetkel päikesepaistelise ilmaga püsivalt 9 lähedane.

Nüüd jääb vaid veel ära oodata kuumarekord. :mrgreen:
Jüri
Posts: 1017
Joined: Sun Jun 24, 2007 11:26 pm
Location: Tallinn/Tartu
Contact:

Post by Jüri »

Täna hommikul (28.7.) rääkis ilmaprognooside osakonna juhataja Merike Merilain Vikerraadio saates Huvitaja ilmaennustamisest ja veel mõnedest olulistest mõistetest. Muuhulgas tuli jutuks ka UV-indeks, mille kohta ta ütles, et sel aastal küll mingeid rekordeid polnud, ehkki eelmine aasta vist mõõdeti uueks rekordiks 8,2 ühikut. See üllatas veidi, et ta polnud infoga kursis.
ilmjainimesed.blogspot.com
hmmm
Posts: 1
Joined: Fri Feb 18, 2011 10:11 am

Re: UV-indeks

Post by hmmm »

Tervist!

Kuidas mõista UV -kiirgust , kui viimastel päevadel indeks ca 1. http://sputnik.aai.ee/koduleht/ lehel võib lugeda tabelist välja et uv indeksi 1 korral aeg liigpõletuseni õrn nahk 2,25 h ja tumedam nahk 3,25 h? Kuid see pole ju reaalne, et mingi päevitus tuleks või seda enam et põletaks ära. Ma saan aru, et kui märtsi lõpus ikka, kui päike kõrgemalt liigub ja intensiivsemalt paistab, et siis päev otsa päikese käes viibides võib kerge jume peale jääda.

Lugupidamisega,

T.
Post Reply