Äikesed 7.-9. augustil

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
Jüri
Posts: 1017
Joined: Sun Jun 24, 2007 11:26 pm
Location: Tallinn/Tartu
Contact:

Post by Jüri »

Kaguvool suunab selle äikesepilvede süsteemi põhja-loode suunas. Mere mõju on väga keerukas kui mitte võimatu öelda, soe vesi ei tähenda tingimata seda, äike saab jõudu juurde.
Tallinna taevast on katmas äikesepilvedega seotud kiudpilvisus ja tiheneb üsna kiiresti.

EDIT: Tallinnas on nüüd müristamist kuulda!
ilmjainimesed.blogspot.com
Tanel
Posts: 546
Joined: Thu May 25, 2006 8:39 pm
Location: Suure-Jaani, Viljandimaa / Tartu
Contact:

Re: Äikesed 7.-9. augustil

Post by Tanel »

Suure-Jaanist on vist põhiosa üle läinud, alguses oli ka ammu enne tihe müristamine ja väga sünge pilv, kuid kohale jõudes olid mõnda aega tugevad tuuleiilid ja seejärel algas sadu, mis jäi oodatust palju-palju nõrgemaks. Uskumatu, aga sadanud on vaid ca 1mm. Välku lööb umbes iga 10 sek tagant, praktiliselt kõik välgud pilvesisesed.
Dharma
Posts: 5
Joined: Thu Jul 29, 2010 4:38 pm
Location: Tartu, Raadi

Re: Äikesed 7.-9. augustil

Post by Dharma »

Tervitused Tartust!

Tegemist oli millegi trombi-taolisega- tuulekeerised olid selgelt jälgitavad. Sai seda nähtust vaadelda Kastani tänavalt. Pilv lähenes lõuna-edela suunalt väga suure kiirusega. Kõik algaski suurte tuulte-keeristega, millele järgnes tugev sadu ning äike. Tänav oli murtud puu tõttu suletud umbes poole tunni jagu, siiani vist pole liiklus täielikult taastunud. Teated Tartu külje alt Tõrvandist ütlesid, et lendasid nii prügikastid kui ka batuudid. Paar aeda on murdunud. Kuna ma selline hobikorras ilmavaatleja, siis on mul tegelikult raske öelda, millise ilmanähtusega siis ikkagi tegemist oli. Katsun hiljem laadida ka ühe video.
timpan
Posts: 104
Joined: Tue Aug 28, 2007 1:06 pm
Location: Tallinn. Kakumäe

Re: Äikesed 7.-9. augustil

Post by timpan »

Oi oi - asi läheneb Tallinnale ja jälle on tuure juurde kogumas. Isegi natuke kardan seda asja kui see täisvõimsuses siia jõuab
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Re: Äikesed 7.-9. augustil

Post by Raul. K »

Tänased äikesed on tõesti väga ohtlikud, eriti seda, et radari järgi tuli siia vaid nõrk osa. Igatahes 18.45 paiku müristas paar korda, pärast seda oli mõningane vahe, vine segas nähtavust. Seejärel sain kogeda, kui ootamatult ilm võib muutuda. 18.50 ilmus lõunataevasse võimas boakrae, mis lähenes tormilise kiirusega ja jõudis mõne minutiga kohale. Väga järsku hakkas pihta korralik raju, tugevamad tuuleiilid hinnanguliselt 20-25 meetrit sekundis. Jämedate puude tüved kõikusid hoogsalt, kuid minu aias eriti kahjustusi ei tekkinud (kui mõni väiksem murdunud oks välja arvata). Põhiline tuulemöll sai 10 minutiga läbi, hakkas sadama, kuid vihma ei tulnud kuigi palju. Hakkas tihedalt välgutama (umbes kord 5 sek tagant), kuid müristamised olid nõrgad, sest kõik välgud mida näginn olid pilvesisesed ja eriti alla 3 km ükski ei tulnud. Kõige korralikum värk läks vist läänest mööda.
Selle boakrae kohta peab ütlema, et pilved liikusid seal väga ebakorrapäraselt ning osad pilved ulatusid nagu sealt allapoole. Siiski nad lehterpilve ei meenutanud, aga aega seda jälguda oli vähe, sest kõik toimus väga kiiresti. Tegin mõned pildid ka, eks hiljem panen ülesse. Temperatuur langes üle 10 kraadi, hetkel sooja 21 kraadi, äike on eemaldunud. Need, kes täna äikestele ette jäävad, teadke, et kõiksugu väga ohtlikud nähtused on võimalikud.
Jüri
Posts: 1017
Joined: Sun Jun 24, 2007 11:26 pm
Location: Tallinn/Tartu
Contact:

Post by Jüri »

Nüüd on juba ka üksikuid sähvatusi näha.
ilmjainimesed.blogspot.com
@Tallinn
Posts: 677
Joined: Tue Aug 22, 2006 9:51 pm

Re: Äikesed 7.-9. augustil

Post by @Tallinn »

Taevas tumeneb, juulmm, ma nii ootan juba. :lol:
Image
Kaivo
Posts: 251
Joined: Sun Dec 27, 2009 6:29 pm
Location: Tallinn

Re: Äikesed 7.-9. augustil

Post by Kaivo »

Asun Kaberneemes , Tallinnas 30km Narva poole . Juminda poolsaare vastas .
Kuusalu lähedal .
Mere ääres kohe .
Taevas lõunas on täiesti must .
Tunne nagu oleks kl 11:30 õhtul . . On kuulda müristamisi . Õues sooja 30kraadi täpselt .
Vihma veel ei saja .
EDIT : On näha ka välke .
Last edited by Kaivo on Sun Aug 08, 2010 7:23 pm, edited 1 time in total.
Margus
Posts: 50
Joined: Thu May 25, 2006 9:41 pm
Location: Tallinn
Contact:

Re: Äikesed 7.-9. augustil

Post by Margus »

Tallinn, Kadriorg.

Taevas on ühtlaselt halliks tõmbunud, hämar on samuti. Müristamist on kuulda ja ~10 minutit tagasi tuli paar minutit õrnalt vihma, tuulevaikne.
Vabandan, kui minu postid pole informatiivsed, e. pole täpsed andmed, ma huvitun rohkem ilmastiku nähtuste pildistamisest
erikEST
Posts: 476
Joined: Thu Jan 24, 2008 1:05 pm
Location: Tallinn, Klooga
Contact:

Re: Äikesed 7.-9. augustil

Post by erikEST »

Jõudsin ka lõpuks koju oma vaatluspostile. Lõunast läheneb võimas äiksesüsteem. Müristab kurjakuulutavalt ja väga pimedaks on läinud. Asun uurima. Eesti energia kaarti vaadates tunduvad kahjud olevad väga suured. Kuskil elektrit veel on üldse peale põhja-eesti? :shock:
!!!Tuulispask Tallinn 17.06.2008!!!
http://s195.photobucket.com/albums/z207 ... 7-06-2008/
Tanel
Posts: 546
Joined: Thu May 25, 2006 8:39 pm
Location: Suure-Jaani, Viljandimaa / Tartu
Contact:

Re: Äikesed 7.-9. augustil

Post by Tanel »

erikEST wrote:Jõudsin ka lõpuks koju oma vaatluspostile. Lõunast läheneb võimas äiksesüsteem. Müristab kurjakuulutavalt ja väga pimedaks on läinud. Asun uurima. Eesti energia kaarti vaadates tunduvad kahjud olevad väga suured. Kuskil elektrit veel on üldse peale põhja-eesti? :shock:
Siin ei olnud mitte kui midagi erilist, natuke tuult, paar piiska vihma ja veidi pilvesiseseid välke...
Kristjan
Posts: 114
Joined: Mon May 28, 2007 10:55 pm
Location: Tallinn, Kakumäe / Viljandi

Re: Äikesed 7.-9. augustil

Post by Kristjan »

Kakumäe samuti pimedusse mattunud, müristab iga 10 sekundi tagant. Sõber Rapla kandist helistas, et tuul olevat seal väga valjuks tõusnud aga äike ise selline keskmise tugevusega. Samas on huvitav jälgida selle pilve ulatust, mis paisub ja kahanev täpselt mööda Eesti lääneranniku piiri.
Margus
Posts: 50
Joined: Thu May 25, 2006 9:41 pm
Location: Tallinn
Contact:

Re: Äikesed 7.-9. augustil

Post by Margus »

Nüüd on siin ka nagu öö...

Tuul tasapisi tõuseb aga sellist pimedust ma ei mäleta..


edit.

esimesed tugevamad tuuleiilid, puuladavad liiguvad päris korralikult.
Vabandan, kui minu postid pole informatiivsed, e. pole täpsed andmed, ma huvitun rohkem ilmastiku nähtuste pildistamisest
taliz
Posts: 1
Joined: Sun Aug 08, 2010 7:39 pm

Re: Äikesed 7.-9. augustil

Post by taliz »

Tean niipalju, et Elvas tegi torm ikka korraliku laastamistöö. Lähim EMHI jaam (Tõravere) näitas max 26 m/s. Samas Väike-Maarjas 36 m/s, uskumatu
Margus
Posts: 50
Joined: Thu May 25, 2006 9:41 pm
Location: Tallinn
Contact:

Re: Äikesed 7.-9. augustil

Post by Margus »

Paduvihm jõudis kohale.
Vabandan, kui minu postid pole informatiivsed, e. pole täpsed andmed, ma huvitun rohkem ilmastiku nähtuste pildistamisest
Post Reply