Äikesetormid 26.-27. juulil

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
@Unipiha
Posts: 381
Joined: Thu Jul 31, 2008 10:55 pm
Location: Tartumaa, Nõo vald, unipiha küla

Re:

Post by @Unipiha »

Emhi eksimused on mind üle tüüdanud. Prognoosisid +35 kraadi ja kuiva, hoopis tuli pilvine ja tibutas vihma ja +30. See oli eile. Nüüd on üldse homme Päeval
+24..+33 °C Prognoosisid +35.
Vahelduva pilvisusega ilm. Paljudes kohtades sajab äikesevihma. Tuul on muutliku suunaga 1-7 m/s, kuid äikesega kaasneb tugevaid tuulepuhanguid. Sooja on 28..33,
rannikul paiguti 24°C. Mulle selles mõttes meeldib küll et äikest tuleb, aga Emhi eksib juba 12 tunniga. Näiteks juba tänase öö äike mida Emhi ei prognoosinud.
_____________________
Häid elamusi kõigile!
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Jüri wrote:Mõlemad olid, nii pilveriiul (shelf cloud) kui rullpilv, kuid eelkõige viimane avaldas muljet. Rullpilv on emapilvest täielikult eraldatud ja nii ka täpselt oli.
Hetkel on Tallinnas ilm pilves (kõrgkihtpilvisus), mistõttu sooja on parajalt (26 kraadi), kuid tundub väga niiskena. Ida ja kagu poolt näib taevas selginevat.
Jajah... Sellega olen nõus küll.

Kas öistest äikestest on juba infot tulnud võimalike kahjustuste kohta?
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
@Tallinn
Posts: 677
Joined: Tue Aug 22, 2006 9:51 pm

Re:

Post by @Tallinn »

Jüri wrote:Ja lõpuks mammatus.
Deem, ma teadsin, et nägin ka mammatust aga ei saanud öösel väsinud peaga nii hästi aru ja mõtlesin et suva - ei hakka siia foorumisse ebakindlat jama ajama. :lol: Täpselt samasugune pilt oli maja ees.

http://www.ilmajaam.ee/?id=291805
Last edited by @Tallinn on Mon Jul 26, 2010 1:04 pm, edited 1 time in total.
Image
Tanel
Posts: 546
Joined: Thu May 25, 2006 8:39 pm
Location: Suure-Jaani, Viljandimaa / Tartu
Contact:

Re: Re:

Post by Tanel »

Tarmo Tanilsoo wrote: Kas öistest äikestest on juba infot tulnud võimalike kahjustuste kohta?
Siin läks koos äikesega ka vool ja pole senini tagasi tulnud, kuigi lubati kella 13-ks. Kuuldavasti pidi elektrikatkestusi olema mitmel pool Viljandimaal, teiste maakondade kohta ei tea. Lisaks on ümbruskonna teed täis oksarisu ja on ka langenud puid.

Mina ei olnud oma silmaga veel nii hullu äiksemöllu näinud. Siin oli küllalt palju ka pilv-maa välke(valdav enamik siiski pilvesiseseid), lähim paarsada meetrit. Ja huvitaval kombel oli lähim löök enne pilve ja tugevate tuuleiilide kohale jõudmist. Enne seda lähisähvatust oli eelmise välgulöögi kaugus ca 4-5 km.

Praegu sooja 30 kraadi ja päike paistab.
@Unipiha
Posts: 381
Joined: Thu Jul 31, 2008 10:55 pm
Location: Tartumaa, Nõo vald, unipiha küla

Re: Re:

Post by @Unipiha »

Täna õhtul on lootust äikeseteks ka siin Kagu-Eestis, kuna ilm läks selgemaks ja päike soojendab maapinda, kagus on näha kõrguvaid rünkpilvi ja temperatuur tõuseb, hetkel +34. Li on ka mõnus -2 ja CAPE ligi 600. ESTOFEX,i andeil peaks CAPE kasvama õhtuks kuni 1500-ni. :) :)
16:10-16:13 käis üle mõõdukas vihmahoog ja temperatuur langes +34-lt +31-le.
_____________________
Häid elamusi kõigile!
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Re: Äikesed 26.-29. juulil

Post by Kaarel »

Tiirikojas on "kerge" pagi esinenud 25,1 m/s, radarilt samuti tugev kaja seal piirkonnas näha.

Jään ootama EMHI poolset hoiatust. :)

http://info.energia.ee/index.php?id=2665 <-- Täitsa kasulik kaart tormide/äikeste liikumise jälgimiseks.
@Tallinn
Posts: 677
Joined: Tue Aug 22, 2006 9:51 pm

Re: Äikesed 26.-29. juulil

Post by @Tallinn »

Ida kandis on tõesti väga võimas äike tekkinud. Punane ala tooks tallinnas kohe üleujutused. :lol:
Image
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Äikesed 26.-29. juulil

Post by Tarmo Tanilsoo »

Jajaa.. See pilv seal kirde-Eestis on tõesti päris kena, teda on näha isegi siia. Päris palju raadiomürasid kostub ka.

Tõepoolest -- see pilv vääriks küll hoiatust.

Üks pildike kah:
Attachments
Tiirikoja tabanud äikesepilv kella 17:00 paiku
Tiirikoja tabanud äikesepilv kella 17:00 paiku
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
@Tallinn
Posts: 677
Joined: Tue Aug 22, 2006 9:51 pm

Re: Äikesed 26.-29. juulil

Post by @Tallinn »

Emhi andis nüüd, 17.53 välja hoiatuse.

Peipsi ääres möllab raju !
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/i ... 5&l=fplead
Last edited by @Tallinn on Mon Jul 26, 2010 5:11 pm, edited 2 times in total.
Image
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Äikesed 26.-29. juulil

Post by Tarmo Tanilsoo »

Väike-Maarja sai nüüd nahutada. Sealne meteojaam andis teada 22,3 m/s puhangust ning kella 17'st 18'ni on sadanud 9,4 mm vihma.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tanel
Posts: 546
Joined: Thu May 25, 2006 8:39 pm
Location: Suure-Jaani, Viljandimaa / Tartu
Contact:

Re: Äikesetormid 26.-29. juulil

Post by Tanel »

Suure-Jaanist lõunas on tekkinud uus äikesepilv, mis radaripilti vaadates siit mööda peaks minema. Müristamisi on kosta kord paari minuti jooksul.
@Tallinn
Posts: 677
Joined: Tue Aug 22, 2006 9:51 pm

Re: Äikesetormid 26.-29. juulil

Post by @Tallinn »

Raju peaks kohe varsti üle minema käsmust, hea kvaliteediga ja heliga näha. Mingid heliproovid käivad, eks varsti jooksevad tuppa ära.

Viskan lingid ka igaks juhuks :wink:
mms://tv.eenet.ee/kasmu
http://testbed.fmi.fi/history_browser.p ... r&t=5&n=10

edit: lülitasid kaamera äikese kartuses vist välja
Image
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Äikesetormid 26.-29. juulil

Post by Tarmo Tanilsoo »

Vaatasin ka seda kaamerat. Üks kahest, kas keegi paugutas kogu aeg või müristas seal vahetpidamata. Igatahes kõvad kolksud käisid. Testbedi radari järgi otsustades peaks jah nüüd Käsmus mingit sorti möll lahti olema. Siin on läänes ja põhjas näha rünksajupilvi kuigi tundub, et Lõuna-Eesti saab vist täna rahulikumalt hingata.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
sten0206
Posts: 14
Joined: Tue Mar 31, 2009 1:18 am

Re: Äikesetormid 26.-29. juulil

Post by sten0206 »

Käsmus on praegu lõppemas üsna tugev äike. Tuul oli enne äikest jube tugev ja puhanguline. Äge oli vaadata kuidas merelt lähenes nii öelda udu- ehk vihmasein. :D Vihma ise tuli tegelikult mõõdukalt. Nüüd on peaaegu tuulevaikus.
Last edited by sten0206 on Mon Jul 26, 2010 5:57 pm, edited 1 time in total.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Re: Äikesetormid 26.-29. juulil

Post by Raul. K »

Olin linnast väljas ning sain jälgida seda rünksajupilve, mis nüüd põhjarannikule jõudnud. 2 tundi tagasi asus too pilv Kirdes ja oli reaalselt umbes 100 km kaugusel, aga tipp ulatus nii kõrgele, et hindasin pilve kaugust poole väiksemaks. Tahaks teada kui kõrge see pilv tegelikkuses oli. Kahju, et fotosid ei saanud!
Rääkisin just inimesega Kuusalust (Ida-Harjumaalt). See pilv on seal kohal. Nagu ka hommikuse äikesega, nii ka nüüd oli kaasnenud võimas pagi ja vihmatuisk. Erilisi kahjustusi siiski polevat tekkinud.
Hetkel on näha eemal Läänes rünksajupilve, kahjuks Kagust, kustpoolt pilved tulevad, ei paista midagi erilist. On tuuline, sooja 29 kraadi.
Locked