Tsüklon ja äikesed 31. mai - 3. juuni

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
Post Reply
@Tallinn
Posts: 677
Joined: Tue Aug 22, 2006 9:51 pm

Tsüklon ja äikesed 31. mai - 3. juuni

Post by @Tallinn »

Esmaspäeval liigub Põhjamerelt Läänemere lõunaosa kohale või Poola rannikule madalrõhuala . Öösel on olulise sajuta, päeval vihmane ilm, sadu on paiguti tugev, võib esineda äikest.

Teisipäeval võib tsükloni kese püsida Leedu ranniku lähedal. Sajab vihma ja aeg-ajalt on sadu tugev, on äikest.




edit: Esimesed ohtlikud pilved juba tekivad ja liiguvad kagu-eesti suunas. Äike on samuti seal kandis olemas.
Last edited by @Tallinn on Wed Jun 02, 2010 7:46 pm, edited 1 time in total.
Image
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Re: Tsüklon ja äikesevõimalus 31. mai - 2. juuni

Post by Raul. K »

Tartus on juba 2 tundi sadanud tugevat vihma, aeg-ajalt eksib saju sisse mõni veel tugevam vihmavaling. Äikest pole olnud, sooja on 15 kraadi.
@Elva
Posts: 420
Joined: Fri Apr 30, 2010 2:42 pm
Location: Elva

Re: Tsüklon ja äikesevõimalus 31. mai - 2. juuni

Post by @Elva »

Estofex on pannud Kagu-Eestile 1. ohuastme. Hetkel sooja 19 kraadi.
@Unipiha
Posts: 381
Joined: Thu Jul 31, 2008 10:55 pm
Location: Tartumaa, Nõo vald, unipiha küla

Re: Tsüklon ja äikesevõimalus 31. mai - 2. juuni

Post by @Unipiha »

Teemat võib pikendada.
Päev on vähese ja vahelduva pilvisusega. Pärastlõunal sajab mandril mitmel pool hoovihma ja on äikest. Ennelõunal on tuul muutlik ja nõrk, pärastlõunal pöördub läänekaarde 2-8 m/s. Äikese korral on puhangud tugevamad. Sooja on 19..25, mandri lõunaosas kuni 27 °C???
Ma ei teadnudki, et eesti mandri lõunaosas on. :D :D :D
_____________________
Häid elamusi kõigile!
Jüri
Posts: 1017
Joined: Sun Jun 24, 2007 11:26 pm
Location: Tallinn/Tartu
Contact:

Post by Jüri »

Eestit võib jagada Mandri-Eestiks ja saarteks (Lääne-Eesti saared). Prognoosis pole midagi valesti.

Tartus on terve päeva pilves olnud, alles nüüd on üksikuid selgimisi, tuul väga vaikne.
ilmjainimesed.blogspot.com
@Unipiha
Posts: 381
Joined: Thu Jul 31, 2008 10:55 pm
Location: Tartumaa, Nõo vald, unipiha küla

Re:

Post by @Unipiha »

Kuhu see 27C jäi. :x Emhi paneb nii puuse oma ennustusega. Max temperatuur tõusis 22 kraadini valgas, ja siin ainult 20 kraadini.
Läänevool ilmselt ei lasknud pilvedel hajuda ja nii pole ka äikeselootust. Kagu-Lätis on midagi toimumas, aga see liigub sealt edasi ida-kirdesse.
_____________________
Häid elamusi kõigile!
Tim
Posts: 187
Joined: Wed May 27, 2009 11:52 am
Location: Sangaste/Tõrva, Valgamaa

Re: Tsüklon ja äikesed 31. mai - 3. juuni

Post by Tim »

Suht nördinud ka ise EMHI ennustustes. Eile pidi Lõuna-Eestis olema 25, täna juba 27 kraadi. Ennustatust jäi puudu oma hea 5-6 kraadi. Ma saan aru, kui eksitakse kraadi-paariga, aga sellest enam eksida poleks enam professionaalne. Ühtlasi polnud ka äikesest haisugi!
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Tsüklon ja äikesed 31. mai - 3. juuni

Post by Tarmo Tanilsoo »

Ega see eksimus nii suur ka ei olnud. Kaansoo Viljandimaal raporteeris täna 24-kraadist sooja. Eks jah. Pilvisus hõrenes taas hilja. Ise olen siiski rõõmus, et täna äikest ei tulnud - mul oli muud teha.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
ain
Posts: 221
Joined: Thu Apr 05, 2007 4:17 pm
Location: Valga
Contact:

Re: Tsüklon ja äikesed 31. mai - 3. juuni

Post by ain »

Võimalik et sellepärast temperatuur ei tõsnudgi et liigapalju pilvi oli taevas ja päike ei saanud niipalju õhku soojendada, sellepärast ka sellised temperatuuri eximused.
Tanel
Posts: 546
Joined: Thu May 25, 2006 8:39 pm
Location: Suure-Jaani, Viljandimaa / Tartu
Contact:

Re: Tsüklon ja äikesed 31. mai - 3. juuni

Post by Tanel »

Tarmo Tanilsoo wrote:Ega see eksimus nii suur ka ei olnud. Kaansoo Viljandimaal raporteeris täna 24-kraadist sooja. Eks jah. Pilvisus hõrenes taas hilja. Ise olen siiski rõõmus, et täna äikest ei tulnud - mul oli muud teha.
Parandaks siiski, Kaansoo asub Pärnumaal
Post Reply