Äikesed 30.aprillil-1. mail

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
@Unipiha
Posts: 381
Joined: Thu Jul 31, 2008 10:55 pm
Location: Tartumaa, Nõo vald, unipiha küla

Äikesed 30.aprillil-1. mail

Post by @Unipiha »

Reedel liigub Norra merelt Skandinaavia keskossa madalrõhuala ja selle kaguservas sajab sajab vähest vihma peamiselt öösel ja hommikul, päeval on vihma tõenäosus väiksem, kuid õhtul suureneb taas ning Lõuna-Eestis võib äikest olla. Temperatuur lõuna-eestis kuni 18c. :D :D :D
Last edited by @Unipiha on Fri Apr 30, 2010 10:17 pm, edited 2 times in total.
_____________________
Häid elamusi kõigile!
Jüri
Posts: 1017
Joined: Sun Jun 24, 2007 11:26 pm
Location: Tallinn/Tartu
Contact:

Post by Jüri »

Äike on siiski üsna vähetõenäoline, ei ole ka siit midagi näha: http://ilm.pri.ee/Cape-Li.php. Olukord võib muidugi muutuda, siit saab küll alles samal päeval teada: http://www.emhi.ee/index.php?ide=19,394 ... diagramm=5
ilmjainimesed.blogspot.com
erikEST
Posts: 476
Joined: Thu Jan 24, 2008 1:05 pm
Location: Tallinn, Klooga
Contact:

Re: Äikesevõimalus 30.aprillil

Post by erikEST »

Euclidi andmetel on hetkel äikest Stockholmi ümbruses ja pilved on liikumas Läänemerele. 8) Arvan, et need siiski enne Eestini jõudmist hajuvad. :|
!!!Tuulispask Tallinn 17.06.2008!!!
http://s195.photobucket.com/albums/z207 ... 7-06-2008/
Kristjan
Posts: 114
Joined: Mon May 28, 2007 10:55 pm
Location: Tallinn, Kakumäe / Viljandi

Re: Äikesevõimalus 30.aprillil

Post by Kristjan »

Kella 1:10 paiku olles õues terrassil suitsetamas nägin välgukuma ja kuulda oli ka väga tugev kauge mürin põhja suunalt (Soome lahelt). Kaugus minust: umbmäärane. Niisiis, mingi aktiivsus ikka on olemas meil täna. Nice!

Kas keegi on veel midagi täheldanud?
Jään mõneks ajaks piiluma olukorda.
@Unipiha
Posts: 381
Joined: Thu Jul 31, 2008 10:55 pm
Location: Tartumaa, Nõo vald, unipiha küla

Re: Äikesevõimalus 30.aprillil

Post by @Unipiha »

On pilves selgimistega ilm. Siin-seal sajab veidi vihma. Õhtupoolikul läheneb saartele uus sajuala, Lõuna-Eestis võib kohati äikest olla. Puhub lõuna- ja edelatuul 5-11, saartel õhtul kuni 13 m/s. Sooja on 12..17, Lõuna-Eestis kuni 20, tuulepealsel rannikul 8°C.
Kuna on olemas soe ja niiske õhk, siis pole imestada midagi, kui pilved kerkivad täna kõrgele.
_____________________
Häid elamusi kõigile!
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Äikesevõimalus 30.aprillil

Post by Tarmo Tanilsoo »

Täna hommikul on õhk tõepoolest niiske, kas ka äikest tuleb, pole veel kindel. Niiskus võib ju olla, kuid kas tuleb ka ebastabiilsus? ESTOFEXi väljavaade nt. tänaseks meile aktiivsust ei ennusta.

EDIT: Kell 10:20 - päev hakkab tõepoolest kuju võtma. Ilmunud on esimesed märgid konvektsioonist ning õhk on endiselt üsna niiske. Kastepunkt on tõusnud kogu hommiku vältel.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
@Unipiha
Posts: 381
Joined: Thu Jul 31, 2008 10:55 pm
Location: Tartumaa, Nõo vald, unipiha küla

Re: Äikesevõimalus 30.aprillil

Post by @Unipiha »

Tarmo Tanilsoo wrote:Täna hommikul on õhk tõepoolest niiske, kas ka äikest tuleb, pole veel kindel. Niiskus võib ju olla, kuid kas tuleb ka ebastabiilsus? ESTOFEXi väljavaade nt. tänaseks meile aktiivsust ei ennusta.

EDIT: Kell 10:20 - päev hakkab tõepoolest kuju võtma. Ilmunud on esimesed märgid konvektsioonist ning õhk on endiselt üsna niiske. Kastepunkt on tõusnud kogu hommiku vältel.
Kust saaks kastepunkti vaadata?
_____________________
Häid elamusi kõigile!
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Äikesevõimalus 30.aprillil

Post by Tarmo Tanilsoo »

Mina vaatasin oma ilmajaama andmetest. EMHI kodulehel aga näeb suurest tabelist. Ise olen muutunud taas üsna skeptiliseks. Nii palju kui sellest hämust näha on, ei tundu küll midagi eriti toimuvat. Näiteks ennelõunal oli palju parem vaade. HIRLAMi diagramm Tõraverele kella 14:00 UTC'ks pakub CAPE'ks vaid paarkümmend J/kg. Mida pole, seda pole. Jälgin siiski olukorda
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Re: Äikesevõimalus 30.aprillil

Post by Raul. K »

Tartus on selle aasta kõige soojem päev, hetkel on temperatuur 19,6 kraadi. Ilm on üsna pilvnine ning radarilt on näha lähenemas tugevnevaid sajualasid. EMHI lubab ööseks kindlasõnaliselt äikest, samuti ka Gismeteo. Indeksid on küll viletsad, kuid ka täna öösel toimus midagi hoolimata sellest, et indeksid olid ka siis väikesed.
ain
Posts: 221
Joined: Thu Apr 05, 2007 4:17 pm
Location: Valga
Contact:

Re: Äikesevõimalus 30.aprillil

Post by ain »

Tarmo Tanilsoo wrote:Mina vaatasin oma ilmajaama andmetest. EMHI kodulehel aga näeb suurest tabelist. Ise olen muutunud taas üsna skeptiliseks. Nii palju kui sellest hämust näha on, ei tundu küll midagi eriti toimuvat. Näiteks ennelõunal oli palju parem vaade. HIRLAMi diagramm Tõraverele kella 14:00 UTC'ks pakub CAPE'ks vaid paarkümmend J/kg. Mida pole, seda pole. Jälgin siiski olukorda
Edelast see pilv liigub eesti suunas aga mida rohkem edasi seda väiksemaks see sajuala paistab jäävat etkel valgas veel ei saja. on täispilves ja on 20 kraadi sooja ja lämbe on küll väljas.
@Unipiha
Posts: 381
Joined: Thu Jul 31, 2008 10:55 pm
Location: Tartumaa, Nõo vald, unipiha küla

Re: Äikesevõimalus 30.aprillil

Post by @Unipiha »

Temperatuur on 20,4 kraadi ja ka siin on lämbeks läinud. Ka õhurõhk on langema hakanud kiiremini.
_____________________
Häid elamusi kõigile!
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Äikesevõimalus 30.aprillil

Post by Tarmo Tanilsoo »

Ruhnu vist sai nüüd loputada... Ma jälgin ka seda lähenevat sajuala... tundub, et võib-olla võib sellega seoses midagi toimuda.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
@Unipiha
Posts: 381
Joined: Thu Jul 31, 2008 10:55 pm
Location: Tartumaa, Nõo vald, unipiha küla

Re: Äikesevõimalus 30.aprillil

Post by @Unipiha »

Temperatuur langeb, ilm on pilves, puhub tuul ja läheneb nõrgenev sajuala. Äikesevõimalus puudub. :evil:
_____________________
Häid elamusi kõigile!
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Re: Äikesevõimalus 30.aprillil

Post by Raul. K »

Tartus hakkas mõõdukalt vihma sadama. Eriti ei usu, et äikest tuleb, aga ennustuste järgi on see hilisõhtul siiski võimalik. Läti lääneossa on ilmunud tugevam radarikaja, ka äikesedektektorid on seal midagi märganud.
käpa
Posts: 348
Joined: Mon Aug 13, 2007 5:39 pm
Location: Kilingi Nõmme

Re: Äikesevõimalus 30.aprillil

Post by käpa »

sooja 15,4 kraadi. pilves ja vines. edela suunal kostus müristamist aga kindel ei saa veel olla.tuulevaikne.lämbe.
Post Reply