Kuna kevad tuleb?

Postitused temperatuuri teemal
@Unipiha
Posts: 381
Joined: Thu Jul 31, 2008 10:55 pm
Location: Tartumaa, Nõo vald, unipiha küla

Re:

Post by @Unipiha »

Päris korralikud temperatuuri kontrastid kohtuvad eesti kohal. Näiteks peaaegu lõuna-soomeni päevane temperatuur -20 ja lätis 0 ja kõrgem. Sellest ka see torm ja sadu mis tulevad. :?
_____________________
Häid elamusi kõigile!
Soebralik
Posts: 328
Joined: Sat Mar 01, 2008 10:07 pm
Location: Laguja

Re: Kas tuleb varajane kevad?

Post by Soebralik »

Laguja oli täna öösel Eestimaa kõige külmem koht.
Jüri
Posts: 1017
Joined: Sun Jun 24, 2007 11:26 pm
Location: Tallinn/Tartu
Contact:

Post by Jüri »

Kui külm (kraadides)?
ilmjainimesed.blogspot.com
Soebralik
Posts: 328
Joined: Sat Mar 01, 2008 10:07 pm
Location: Laguja

Re: Kas tuleb varajane kevad?

Post by Soebralik »

Minu juures oli -23,5. Palju Tarmol termomeeter näitas, seda ei tea. Tema elab mäe otsas, mina all orus.
Jüri
Posts: 1017
Joined: Sun Jun 24, 2007 11:26 pm
Location: Tallinn/Tartu
Contact:

Post by Jüri »

Aitäh.
Varsti tuleb siit arutlusest mõneks ajaks vist ära kolida, kuna suuremad sajud ja tuisud tulekul (EMHI nädalaprognoos räägib vähemalt 4 suuremast tsüklonist või õhupöörisest, mis peaks korraliku saju tooma).
ilmjainimesed.blogspot.com
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Kas tuleb varajane kevad?

Post by Tarmo Tanilsoo »

Soebralik wrote:Minu juures oli -23,5. Palju Tarmol termomeeter näitas, seda ei tea. Tema elab mäe otsas, mina all orus.
Vaatasin just, -23,2 oli siin olnud miinimum.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kaivo
Posts: 251
Joined: Sun Dec 27, 2009 6:29 pm
Location: Tallinn

Re: Kas tuleb varajane kevad?

Post by Kaivo »

nõoilm13 wrote:Tundub et nädala pärast võib jõuda lõuna eestisse soojem õhumass, mis siis lund sulatama hakkab. See roheline on siis temperatuur 0....2.
Image
Selle sooja toovad kaasa osatsüklonid.
Kes tahab ise arengu käiku jälgida vt:http://www.weatheronline.co.uk/Europe.htm

Ma ei tea kas pealkiri sobib aga eks seda saab veel muuta. :wink:
Esiteks ma arvan et Minsk ega Riia ei ole kohe kuidagi Eesti piiril, selle lähedalgi eriti mitte, kuna seal on helesinise ja rohelise piir. Põhja-Eestis on ültse kohe lilla . Ma ei nori ega ole pahane, lihtsalt ma olen tähenärija :D.
Oksee selleks.
Mina eriti ei poolda varianti et kevad tuleb ,kuna enne Märtsi minu prognooside järgi ei tule eriti palju mitte plusskraade.
Aga kui inimene otsib ja näeb vaeva et kaarte ja asju leida, tubli töö ja minupoolt ka kiitus .
Tarmo H
Posts: 791
Joined: Sat May 27, 2006 3:42 pm
Location: Järvamaa, Laupa
Contact:

Re: Kas tuleb varajane kevad?

Post by Tarmo H »

EMHI värske nädalaprognoosi põhjal on aöates järgmise nädala keskpaigast oodata ka nullist kõrgemale tõusvaid temperatuure ja lume asemel võib siis tulla juba ka lõrtsi ja reedel saarte läänerannikul isegi vihma. Karta on et kui see prognoos paika peabki jõuavad vihmad ja plusskraadid ka sisemaale, nii on see tihtipeale ka varem olnud.
Palju äikest! Palju torme! Rohkelt sademeid! Palju palavust! Palju pakast!
Kaivo
Posts: 251
Joined: Sun Dec 27, 2009 6:29 pm
Location: Tallinn

Re: Kas tuleb varajane kevad?

Post by Kaivo »

See paar üksikut soojakraadi on ainult 2-4 päeva, siis tugenveb kõrgrõhuala ja toob uue külma.
Jüri
Posts: 1017
Joined: Sun Jun 24, 2007 11:26 pm
Location: Tallinn/Tartu
Contact:

Post by Jüri »

Midagi pole teha, ükskord peab see sula tulema. Praegu on seis veel segane, kui kaua sula võib kesta või kas kõikjale jagub soojust.
ilmjainimesed.blogspot.com
@Unipiha
Posts: 381
Joined: Thu Jul 31, 2008 10:55 pm
Location: Tartumaa, Nõo vald, unipiha küla

Re:

Post by @Unipiha »

Nüüd võib tulevat selle aasta esimene sula ja vihm, ja seda nüüd EMHI allika põhjal: 23.02. Pilves ilm. Sajab lund. Tuiskab. Lõuna-Eestis võib sadada lörtsi ja on jäidet. Puhub ida- ja kagutuul 5-11, saartel, rannikul kuni 15 m/s, õhtul pöördub tuul põhja. Õhutemperatuur on -3...-9, Lõuna-Eestis kohati +1°C.
Reede 26.02
Päev :
Pilves selgimistega ilm. Mitmel pool sajab lund, lörtsi, kohati ka vihma. On jäiteoht.Puhub kagu- ja lõunatuul 5-11 m/s. Õhutemperatuur on -2..+3°C. Lume rekordi ootajatele on see halb uudis. :mrgreen:
_____________________
Häid elamusi kõigile!
@Unipiha
Posts: 381
Joined: Thu Jul 31, 2008 10:55 pm
Location: Tartumaa, Nõo vald, unipiha küla

Re: Re:

Post by @Unipiha »

Nonii kuidas kellelegi, aga tõesti see pole enam talvele kohane temperatuur 0....4 ja õhtul edela-eestist hakkama sadav vihm sulatab lund juba jõudsamini. Siin on hetkel +2.4 kraadi sooja. :)
Teisipäeva õhtul aga tuleb talv tagasi ja temperatuur langeb öösel päris krõbedaks -10..-15. :lol:
_____________________
Häid elamusi kõigile!
Kaivo
Posts: 251
Joined: Sun Dec 27, 2009 6:29 pm
Location: Tallinn

Re: Kas tuleb varajane kevad?

Post by Kaivo »

Tallinnas ka juba suhteliselt sula, vesi tilgub igalt poolt, temperatuur hetkel +2 kraadi, päev läbi sula olnud. Puude otsast lumi kadunud.
Tim
Posts: 187
Joined: Wed May 27, 2009 11:52 am
Location: Sangaste/Tõrva, Valgamaa

Re: Kas tuleb varajane kevad?

Post by Tim »

Olge mureta, järgmisel nädala peaks jälle olema mõõdukalt miinuskraade ja tahked lund taevast alla tulema. Ega jah, tundub siiski, et märts tuleb pigem keskmisest veidi jahedam ning lumi ei kao väga kuhugi.
Soebralik
Posts: 328
Joined: Sat Mar 01, 2008 10:07 pm
Location: Laguja

Re: Kas tuleb varajane kevad?

Post by Soebralik »

Öösel võib ju külm olla, kuid päeval enam mitte. Märtsi päike juba soojendab natuke.
Mulle see mõne päevane sula väga meeldib. Väljas on mõnus olla, linnud laulavad hommikuti, toad on soojad ...
Õnneks pole ka kellakeeramine enam kaugel ja siis valge aeg käes.
Post Reply