Kanal2 ilmateade ja EMHI halb maine

Postitused, mis ei ole seotud ülaltoodud teemadega ja/või ilmaga
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Kanal2 ilmateade ja EMHI halb maine

Post by Raul. K »

Juhtusin täna kuulama etv ilmateadet. Seal ütles Peep Taimla, et 30 kraadine kuumus, mida lubas 1 eesti meediakanal jäi tulemata, kuid EMHI prognoos oli õige. Muidugi pole eelnev tekst sõna-sõnalt täpselt kirjutatud, kuid põhimõte jäi samaks. Pole vist raske arvata, et see 1 meediakanal oli Kanal2. Kas keegi teab, miks nad ei kasuta EMHI andmeid? Nad ju peaks ise ka aru saama, et see ilmateade pole täpne. Paraku ei tee tavainimesed EMHI ja Kanal2 andmetel vahet. Nende jaoks on tegemist lihtsalt ilmateatega. Seega aetakse paljud ebaõnnestunud Kanal2 ilmateated EMHI kaela. Asi on seda enam hullem, et Suvereporter on eesti üks vaadatumaid saateid. Kas ka teised arvavad, et nendel kahel asjal on seos?
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Kanal2 ilmateade ja EMHI halb maine

Post by Tarmo Tanilsoo »

loll wrote:Juhtusin täna kuulama etv ilmateadet. Seal ütles Peep Taimla, et 30 kraadine kuumus, mida lubas 1 eesti meediakanal jäi tulemata, kuid EMHI prognoos oli õige. Muidugi pole eelnev tekst sõna-sõnalt täpselt kirjutatud, kuid põhimõte jäi samaks. Pole vist raske arvata, et see 1 meediakanal oli Kanal2. Kas keegi teab, miks nad ei kasuta EMHI andmeid? Nad ju peaks ise ka aru saama, et see ilmateade pole täpne. Paraku ei tee tavainimesed EMHI ja Kanal2 andmetel vahet. Nende jaoks on tegemist lihtsalt ilmateatega. Seega aetakse paljud ebaõnnestunud Kanal2 ilmateated EMHI kaela. Asi on seda enam hullem, et Suvereporter on eesti üks vaadatumaid saateid. Kas ka teised arvavad, et nendel kahel asjal on seos?
Ka mina ei tea... Kusjuures Kanal 2 on veel nii süüdimatu, et nad nimetavad seda ametlikuks. Üks kord küsisin, miks nad EMHI ilmateadet ei kasuta ja mult küsiti, et miks ma arvan, et nad mitteametliku infot avaldavad....

EMHI peaks vist küll Kanal 2 ilmateate kohta hoiatuse väljastama...

EDIT: Otsides seda vastust, leidsin alarmeeriva tõe.... Ilmateade on neil sisse ostetud Norrast, et "vaatajale pakkuda võrdlusmomenti". EMHI infot nad juurde näidata ei saa. Tule taevas appi!

EDIT: Vastus:
15.01.07, 09:50 - Tarmo Tanilsoo

Ma sooviks teada, kust kohast saate oma ilmateate? Viimane kui torm on leebelt öeldes alahinnatud ja võrreldes EMHI ennustusega erinevad mõnikord teie ilmateated nagu öö ja päev! Soovitaks hakata kasutama EMHI ilmateateid, nemad on siiski meie ametlik ilmateenistus.
vastus: Miks Sa arvad, et meie mitteametlikku infot avaldame?!?
Misajast meie ametlik ilmateenistus Norras asub?
Last edited by Tarmo Tanilsoo on Tue Jun 05, 2007 9:10 pm, edited 1 time in total.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kuumus
Posts: 272
Joined: Thu Mar 22, 2007 2:44 pm
Location: Lõuna-Eesti

Post by Kuumus »

No kust siis Kanal 2 üldse ilmaennustusi võtab?

Veel üks asi, mis mind nende ilmateates naerma ajab. Kui normaalselt ennustatakse piirkonniti temperatuure järgnevaks päevaks ja näidatakse siis üldist nelja päeva ilmaprognoosi, siis Kanal 2 näitab mingi 3 päeva korraga ette, mis temperatuurid ja ilmastikuolud eri piirkondades on. Seda pole võimalik ennustada... :lol: Loodan, et saite mu mõttest aru.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Kas keegi selle Norra ilmajaama linki ei saa anda? Pole ju raske arvata kust on pärit vähemalt minu arvates liiga madal hinnang meie oma sünoptikutele. Muidugi pole öeldud, et tegemist on EMHI andmetega, kuid tavaline inimene, kes kuulab reegline ühte ilmateadet päevas arvab nii. Tegelikult on ju tore, et võrdluseks teist ilmateadet näidatakse, kuid paraku on need prognoosid ikka väga ebatäpsed. Mainin veel ühe korra, et vähemalt eelmisel suvel kuumalaine ajal näidati päevaks pidevalt rannikule paar kraadi kõrgemaid temperatuure kui sisemaale ning otseloomulikult olid need prognoosid ebatäpsed. Mulle jääb mulje, et nende prognooside koostajad ei tea lihtsast geograafiast suurt midagi. Ise ei tea ühtegi juhust, kus too ilmateade EMHI omast täpsem oleks olnud, kuid ega ma seda ilmateadet pole ka pidevalt jälginud. Ise arvan, et EMHI võiks inimesi proovida kuidagi informeerida sellest, et see info ei pärine neilt. Aga mõelda vaid, mis juhtuks siis kui korduks midagi Jaanuaritormi sarnast ning see ilmateade, mida paljud vaatavad jääks ikka oma vaimukuste juurde. Muide, kas keegi teab, mida lubas Kanal2 ilmateade Jaanuaritormi ajaks?
Marek
Posts: 726
Joined: Thu May 25, 2006 7:59 pm
Location: Tallinn
Contact:

Post by Marek »

Kanal2 ilmateate maailmalinnade enustustes sajab +8-ga ka lund!!!
:lol: :lol: :lol: :lol:
***
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

loll wrote:Kas keegi selle Norra ilmajaama linki ei saa anda? Pole ju raske arvata kust on pärit vähemalt minu arvates liiga madal hinnang meie oma sünoptikutele. Muidugi pole öeldud, et tegemist on EMHI andmetega, kuid tavaline inimene, kes kuulab reegline ühte ilmateadet päevas arvab nii. Tegelikult on ju tore, et võrdluseks teist ilmateadet näidatakse, kuid paraku on need prognoosid ikka väga ebatäpsed. Mainin veel ühe korra, et vähemalt eelmisel suvel kuumalaine ajal näidati päevaks pidevalt rannikule paar kraadi kõrgemaid temperatuure kui sisemaale ning otseloomulikult olid need prognoosid ebatäpsed. Mulle jääb mulje, et nende prognooside koostajad ei tea lihtsast geograafiast suurt midagi. Ise ei tea ühtegi juhust, kus too ilmateade EMHI omast täpsem oleks olnud, kuid ega ma seda ilmateadet pole ka pidevalt jälginud. Ise arvan, et EMHI võiks inimesi proovida kuidagi informeerida sellest, et see info ei pärine neilt. Aga mõelda vaid, mis juhtuks siis kui korduks midagi Jaanuaritormi sarnast ning see ilmateade, mida paljud vaatavad jääks ikka oma vaimukuste juurde. Muide, kas keegi teab, mida lubas Kanal2 ilmateade Jaanuaritormi ajaks?
2005 aasta oma? Seda ei tea, mina vaatasin ilmateadet TV 3 pealt. Kuid raamatus "Universum valguses ja vihmas" kirjutati, et Eesti tümpsuraadiod võisid lugeda vana, nõrgemate numbritega ilmateadet. See on isegi usutav, et 2001. aasta 15. novembri tormi ajal rääkis Sky plus 18 m/s tuultest, samas ligi tund aega varem oli EMHI rääkinud puhangutest kuni 35 m/s.

Mis puudutab kõrgemaid temperatuure rannikul, siis vägisi kipub naer peale. Igaüks teab, et Eestis on nii mereline kui ka kontinentaalne kliima. Siit on mul ka omad kogemused juuli algul olnud reisist Hiiumaale. Samal ajal kui Laguja oli nagu praepannil, oli Hiiumaal ilm talutav. Samamoodi oli Hiiumaal ööpäevane temperatuurikõikumine ka minu kodukandist väiksem.

Aga jah, ajakirjanduses tuleks ka toonitada Kanal 2 ilmateate päritolu.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
@Tallinn
Posts: 677
Joined: Tue Aug 22, 2006 9:51 pm

Re: Kanal2 ilmateade ja EMHI halb maine

Post by @Tallinn »

loll wrote:Juhtusin täna kuulama etv ilmateadet. Seal ütles Peep Taimla, et 30 kraadine kuumus, mida lubas 1 eesti meediakanal jäi tulemata, kuid EMHI prognoos oli õige. Muidugi pole eelnev tekst sõna-sõnalt täpselt kirjutatud, kuid põhimõte jäi samaks. Pole vist raske arvata, et see 1 meediakanal oli Kanal2. Kas keegi teab, miks nad ei kasuta EMHI andmeid? Nad ju peaks ise ka aru saama, et see ilmateade pole täpne. Paraku ei tee tavainimesed EMHI ja Kanal2 andmetel vahet. Nende jaoks on tegemist lihtsalt ilmateatega. Seega aetakse paljud ebaõnnestunud Kanal2 ilmateated EMHI kaela. Asi on seda enam hullem, et Suvereporter on eesti üks vaadatumaid saateid. Kas ka teised arvavad, et nendel kahel asjal on seos?


Mnjahh. Ise etv'd ei vaata kuna minuarust suht mõtetu kanal ning ei kõlba vaadata. Okei see oli minu arvamus ja ma ei õhuta siin mingit vaenu. Aaga, seos võibolla selles, et kedagi ei koti see ilm, huvi pakub hoopis meelelahutus. Ja ka uudised et nt saksamaal sõitis buss teelt välja, kõik surnud, no keda kotib eks :D. Sama on vist ka ilmaga et Nt suvel lähed kuskile, ei tee see väike vihm sulle midagi. Hoopis veidi lõõgastav. Kuid saade ju ise meelelahutuslik ning üritab veidigi tõsta meelt jne. Eesti pole enam mõtlik ning uudised ei ole enam tõsised asjad. Pmst PIDU PIDU PIDU !!! :lol: Ma loodan et mu põhimõttest said siiski aru. :lol:

Muide ise võtan ka äikest mitte mingit jubedat kurja ja paha asja vaid meelelahutust. 8)
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Kanal2 ilmateade ja EMHI halb maine

Post by Tarmo Tanilsoo »

@Tallinn wrote:
loll wrote:Juhtusin täna kuulama etv ilmateadet. Seal ütles Peep Taimla, et 30 kraadine kuumus, mida lubas 1 eesti meediakanal jäi tulemata, kuid EMHI prognoos oli õige. Muidugi pole eelnev tekst sõna-sõnalt täpselt kirjutatud, kuid põhimõte jäi samaks. Pole vist raske arvata, et see 1 meediakanal oli Kanal2. Kas keegi teab, miks nad ei kasuta EMHI andmeid? Nad ju peaks ise ka aru saama, et see ilmateade pole täpne. Paraku ei tee tavainimesed EMHI ja Kanal2 andmetel vahet. Nende jaoks on tegemist lihtsalt ilmateatega. Seega aetakse paljud ebaõnnestunud Kanal2 ilmateated EMHI kaela. Asi on seda enam hullem, et Suvereporter on eesti üks vaadatumaid saateid. Kas ka teised arvavad, et nendel kahel asjal on seos?


Mnjahh. Ise etv'd ei vaata kuna minuarust suht mõtetu kanal ning ei kõlba vaadata. Okei see oli minu arvamus ja ma ei õhuta siin mingit vaenu. Aaga, seos võibolla selles, et kedagi ei koti see ilm, huvi pakub hoopis meelelahutus. Ja ka uudised et nt saksamaal sõitis buss teelt välja, kõik surnud, no keda kotib eks :D. Sama on vist ka ilmaga et Nt suvel lähed kuskile, ei tee see väike vihm sulle midagi. Hoopis veidi lõõgastav. Kuid saade ju ise meelelahutuslik ning üritab veidigi tõsta meelt jne. Eesti pole enam mõtlik ning uudised ei ole enam tõsised asjad. Pmst PIDU PIDU PIDU !!! :lol: Ma loodan et mu põhimõttest said siiski aru. :lol:

Muide ise võtan ka äikest mitte mingit jubedat kurja ja paha asja vaid meelelahutust. 8)
Siiski, hoolimatu ma maailmas toimuva suhtes ei ole. Kasvõi need bussiõnnetused saksamaal - need võivad igaühega meist juhtul.

ETV on päris mõttekas neile, kes tahavad vaadata kvaliteetsaateid, mitte meelelahutust. Ja "Müüdimurdjad" oli ka päris huvitav saade nende peal. Aga see on juba teine jutt.

Kanal 2 ilmateade on aga meelelahutusest kaugel.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
@Tallinn
Posts: 677
Joined: Tue Aug 22, 2006 9:51 pm

Post by @Tallinn »

Kusjuures Mythbusters ainuke vaadatav asi sealt tulebki, kuid ise vaatan seda discoveri pealt juba mitu aastat.
Samas on küll meelelahutslik kui seal mingi kena neiu kaardi juures on. Kui nüüd valida kas tv3 ilm või kanal 2 oma siis jään siiski kanal 2 juurde kuna see tv3 mammi on lihtsalt awful. :lol:
Okei mis ma ikka mölisen siin, ma enam siia ei postita, teema jätkub.
Keegi võiks sinna selle norra kohta selle kirja saata, et vaat kust ma võtan et te mitteametlikke andmeid ei kasuta.
A kusjuures on nad muidu kohustatud seda tegema?
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

@Tallinn wrote:Kusjuures Mythbusters ainuke vaadatav asi sealt tulebki, kuid ise vaatan seda discoveri pealt juba mitu aastat.
Samas on küll meelelahutslik kui seal mingi kena neiu kaardi juures on. Kui nüüd valida kas tv3 ilm või kanal 2 oma siis jään siiski kanal 2 juurde kuna see tv3 mammi on lihtsalt awful. :lol:
Okei mis ma ikka mölisen siin, ma enam siia ei postita, teema jätkub.
Keegi võiks sinna selle norra kohta selle kirja saata, et vaat kust ma võtan et te mitteametlikke andmeid ei kasuta.
A kusjuures on nad muidu kohustatud seda tegema?
Minu teada ei ole. Näite: USA's mitmed erakanalid teevad oma ilmateated ise(kuid seal on ka meteoroloogid palgal, mitte ei võta ennustust kuskilt kapa kohilast, ja ilmahoiatused võtavad isegi nemad Rahvuslikust Ilmateenistusest. Täpsust ei oska öelda, kuna elan siiski Eestis :) ). Küll aga arvan, et Kanal 2 peaks viitama ilmateate allikale, nii et rahvas saaks aru, et see jama, mis sealt tuleb, ei tule EMHist.

Näha on, et sa pole TV 3 enam kaua vaadanud, sest nüüd on seal vaid lakooniline ilmateade, mida loeb peale uudistediktor.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tim
Posts: 187
Joined: Wed May 27, 2009 11:52 am
Location: Sangaste/Tõrva, Valgamaa

Re: Kanal2 ilmateade ja EMHI halb maine

Post by Tim »

Ei taha uut teemat teha ega polegi vist vaja, lihtsalt võtaks ka selles asjas veidi sõna.
Sellest ajast peale, kui Peep Taimla (kes mulle isiklikult ilmateadustajana on alati sümpatiseerinud) üle kolis "Reporterisse" olen märksa rohkem nende ilmateateid järgima hakanud.
Täiesti masendavalt valed on nende ennustused. Kurb asi selle juures on tõesti, et tavainimesed usuvad ka seda, seda enam, et "Reporter" on Eestis konkurentsitult vaadatuim uudistesaade.
Mind üllatab, kuidas nad ise ei näe asja kaine pilguga, et nende ennustused tõesti ikka väga ja väga mööda lähevad.
Samuti oleks nad võinud jätkata oma ilmatüdrukutega, sest Peep Taimlat näha nii valesid ennustusi ette kandmas on lihtsalt kurb.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Kanal2 ilmateade ja EMHI halb maine

Post by Tarmo Tanilsoo »

Tim wrote:Samuti oleks nad võinud jätkata oma ilmatüdrukutega, sest Peep Taimlat näha nii valesid ennustusi ette kandmas on lihtsalt kurb.
Nii ta on. Tast on täitsa kahju, et ta neid puhtaid valesid ette kandma peab :( Paraku mis teha - eesti telekanalid(peale ETV) ei pühenda ennast eriti asjasse - ilmateadet tehakse nagu muuseas.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
ain
Posts: 221
Joined: Thu Apr 05, 2007 4:17 pm
Location: Valga
Contact:

Re: Kanal2 ilmateade ja EMHI halb maine

Post by ain »

Tõesti see kanal 2. ilma teade ajab vihale, tv3 ja eesti näitavad et vihma ei tule järgmiseks päevaks aga kanal 2 enustab et mitu päeva sajab järjest vihma. Kui ilma akkab näitama siis ma tavaliselt panen teise kanli peale.
Soebralik
Posts: 328
Joined: Sat Mar 01, 2008 10:07 pm
Location: Laguja

Re: Kanal2 ilmateade ja EMHI halb maine

Post by Soebralik »

Kusjuures ei pruugi nad infot mujalt saada kui emhi lehelt. Kuid jälgige Kanal 2 profiili üldse. Nad ju teevad kõik parima, ka "parima ilma" lubavad nemad. Talvel lubavad külmemat ilma, muidu soojemat. Mis sellest ETV uudistest vaadata, kui seal lubatakse pea alati jahedat ilma ...
See on Kanal 2 poliitika.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Kanal2 ilmateade ja EMHI halb maine

Post by Tarmo Tanilsoo »

Vähemalt vanasti küll lood nii ei olnud. Kanal 2 kodulehel oli vanasti küsimuste ja vastuste rubriik, ja sealt justkui leidus vihje, et ilmateade tuli Norrast(või kuskilt mujalt Põhja-Euroopast)
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Post Reply