Äikesevõimalus 14. oktoobril ?

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
Post Reply
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Äikesevõimalus 14. oktoobril ?

Post by Raul. K »

Varahommikul ületab Eestit külm front, millega seoses peaks kaasnema konvektiivne aktiivsus. Vaski.net lubab, et Cape tõuseb mõnesajani ja Li langeb kuni -2ni. Prognoosblubab, et konv. aktiivsuse ala liigub kiiresti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Äikesevõimalus 14. oktoobril ?

Post by Tarmo Tanilsoo »

Ei ole siiski nii kindel... Vaadates erinevaid ennustusi, siis ei ESTOFEX ega ka EMHI ennusta siia mingitki äikeselist aktiivsust. Küll aga võib huvitavaks minna nt. Venemaal. Aga eks elame-näeme. Mina jään siiski skeptiliseks.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Jüri
Posts: 1017
Joined: Sun Jun 24, 2007 11:26 pm
Location: Tallinn/Tartu
Contact:

Post by Jüri »

Arvan samuti, et ilmselt äikest ei tule. Vähemalt satpildid ja radarid ei näita ühtegi potentsiaalset pilve vms. Aga eks näis, päev ju ees.
ilmjainimesed.blogspot.com
Jüri
Posts: 1017
Joined: Sun Jun 24, 2007 11:26 pm
Location: Tallinn/Tartu
Contact:

Post by Jüri »

ilmjainimesed.blogspot.com
ain
Posts: 221
Joined: Thu Apr 05, 2007 4:17 pm
Location: Valga
Contact:

Re: Äikesevõimalus 14. oktoobril ?

Post by ain »

Miks keegi tormidest ei unista. Mina kuulsin oma kodukandis vimati äikest augusti algul, kuigi jah äikese hooaeg ei ole veel läbi.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Re: Äikesevõimalus 14. oktoobril ?

Post by Kaarel »

ain wrote:Miks keegi tormidest ei unista. Mina kuulsin oma kodukandis vimati äikest augusti algul, kuigi jah äikese hooaeg ei ole veel läbi.
eem... mida siin nagu nii väga unistada oleks?

Ega äikestel Eestis otseselt hooaega polegi, esinevad teised aastaringselt.
@Unipiha
Posts: 381
Joined: Thu Jul 31, 2008 10:55 pm
Location: Tartumaa, Nõo vald, unipiha küla

Re: Äikesevõimalus 14. oktoobril ?

Post by @Unipiha »

Kaarel wrote:
ain wrote:Miks keegi tormidest ei unista. Mina kuulsin oma kodukandis vimati äikest augusti algul, kuigi jah äikese hooaeg ei ole veel läbi.
eem... mida siin nagu nii väga unistada oleks?

Ega äikestel Eestis otseselt hooaega polegi, esinevad teised aastaringselt.
Võibolla sul kaarlil jah on äikesehooaeg aastaringselt.
Igatahes mina pole siin oma kodukandis kümne aasta jooksul näinud ühtegi äikest novembrist-märtsini. :|
_____________________
Häid elamusi kõigile!
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Re: Äikesevõimalus 14. oktoobril ?

Post by Raul. K »

nõoilm13 wrote:
Kaarel wrote:
ain wrote:Miks keegi tormidest ei unista. Mina kuulsin oma kodukandis vimati äikest augusti algul, kuigi jah äikese hooaeg ei ole veel läbi.
eem... mida siin nagu nii väga unistada oleks?

Ega äikestel Eestis otseselt hooaega polegi, esinevad teised aastaringselt.
Võibolla sul kaarlil jah on äikesehooaeg aastaringselt.
Igatahes mina pole siin oma kodukandis kümne aasta jooksul näinud ühtegi äikest novembrist-märtsini. :|
Talvised äikesed esinevad valdavalt merel ja rannikul ning sageli ka öösel. Ise olen näinud äikest aprilli algusest novembrini. Näiteid nende kohta on päris palju. Näiteks see ja eelmine aasta jaanuari keskel Tallinnas, selle aasta veebruari alguses rannikualadel ja märtsis lumetormiga Otepääl. Ning eks neid juhtumeid on kõvasti veel. Tundub, et neid on mandril palju vähem ning sageli jäävad nad märkamatuks.
Vaatan, et oleme teemast kõrvale kaldunud, aga vast pole hullu.
Jüri
Posts: 1017
Joined: Sun Jun 24, 2007 11:26 pm
Location: Tallinn/Tartu
Contact:

Post by Jüri »

Ma arvan, et natuke võib ikka teemast kõrvale kalduda, muidu jäävad arutlused liiga kuivaks ning ei teki uusi seoseid. Talvine äike on Eestis üsna tavaline nähtus ning see, kui keegi pole seda täheldanud oma kodukohas, ei tähenda, et seda poleks olnud (öösel magatakse, aetakse ilutulestikuga segamine, müristamise korral samuti arvatakse muud helid olevat, madalad pilved summutavad jne jne). See muidu pikk teema, mingi kokkuvõtte panen varsti uude teemasse.

EMHI andmetel oli 14. oktoobril Jõhvis äikest: http://www.emhi.ee/?ide=19,246
ilmjainimesed.blogspot.com
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Äikesevõimalus 14. oktoobril ?

Post by Tarmo Tanilsoo »

Nii et midagi siis eile siiski oli.

Talvega jah selline lugu, et ei oska talvel äikest oodata. Tänavu mäletan isegi talvel ühte võimalikku äikesejuhtumit, mida ma pidasin ka millekski teiseks.

Nii, et vist tasub ka talvel silmad lahti hoida..
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Post Reply