Orkaan Gustav

Postitused maailmas möllavate troopiliste tsüklonite kohta
@Unipiha
Posts: 381
Joined: Thu Jul 31, 2008 10:55 pm
Location: Tartumaa, Nõo vald, unipiha küla

Re: Orkaan Gustav

Post by @Unipiha »

Henri wrote:Nagu näha on Gustav nõrgenenud
Kus sa seda veel näed.Ma väga ei usu ,aga võibolla on nii et üle kuuba minekuga ta tõesti võis natuke nõrgeneda aga nüüd ta ju jõuab uuesti ookeanile ja tugevneb uuesti.
_____________________
Häid elamusi kõigile!
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Orkaan Gustav

Post by Tarmo Tanilsoo »

USA orkaanikeskus ütleb. Praegu on ta 3. kategooria orkaan. Uuesti tugevnemiseks võib olla mõningane võimalus, kuid vaikselt hakkab see muutuma vähem tõenäolisemaks.

Meediast, saksa uudistekanal n-tv on eetris erisaatega "Hirm orkaani Gustav ees" ning valgustatakse ka pisut troopiliste tsüklonite köögipoolt.
Värskeimad ennustused
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Orkaan Gustav

Post by Tarmo Tanilsoo »

Tähelepanu need, kes CNNi teleris näevad. CNN kannab nüüd üle oma USA kanalit, st. me näeme sama pilti mida ameeriklased. Ekraanil näidatakse pidevalt infot evakuatsioonide, ilmahoiatuste ja tormi kohta. Võimalus näha USA stiilis tormikajastust. Hetkel orkaanis tuuled kuni 53 m/s.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Re: Orkaan Gustav

Post by Kaarel »

Ma kah selle tseeennenni mõneks ajaks mängima panin, suurem osa ajast üsna sama tekst ning mitte eriti arusaadav tekst kuna need tekstilugejad seal üsna tihti puterdavad. Suurim probleem ehk see et otseülekannet ennast näidatakse ehk nii 7 minuti kanti ja sama pikalt näidatakse ka reklaami.

Kajastus on küll parem kui eestis aga reklaami kahjuks rohkem.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Orkaan Gustav

Post by Tarmo Tanilsoo »

http://www.nola.com/bourbocam/

Veebikaameraid New Orleansist. CNNist tehti otselülitus korraks New Orleansi ning märkasin, et ilm on seal läinud pilve, merel on näha lainetust ning ka puudel on näha mõningast tuulest tingitud õõtsumist.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
erikEST
Posts: 476
Joined: Thu Jan 24, 2008 1:05 pm
Location: Tallinn, Klooga
Contact:

Re: Orkaan Gustav

Post by erikEST »

Vaatan seda telekanalit mille lingi Tarmo välja käis.
Seal näidatakse vahel juba otsekaadreid rannikust. Tuul on märgatavalt tugevnenud ja orkaani maabumist oosatakse juba lähema paari tunni jooksul. Orkaan püsib 3 kategooria piirides. Gustavi rahustab mõnevõrra orkaanist lääne pool olev kuiv õhk mis süsteemi imendub ja selle tugevnemist takistab. Arvatakse, et orkaan 3 kategooriast tugevamaks ei muutu ja maale jõudes vaibub kiiresti 2 kategooria orkaaniks. Muret valmistab kohalikele kõrge veetase mis orkaaniga kaasa on kandunud, ka kõrge lainetus mis veemassi omakorda veel kõrgemaks muudab. Orkaani suund on New Orleansist natuke lääne poolt mööda loode suunas. Tuul tugevneb kiiresti ja action on lähenemas. Muig reporterid hoiavad seal veel kuidagi silmi lahti. :)
!!!Tuulispask Tallinn 17.06.2008!!!
http://s195.photobucket.com/albums/z207 ... 7-06-2008/
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Orkaan Gustav

Post by Tarmo Tanilsoo »

CNN lülitus ka taas oma USA kanalile ning näitab otselülitusi New Orleansist. Lisaks on nad ka oma tavaprogrammile lisanud USA's kasutatava graafika. Hull lugu! Ei tahaks küll praegu seal olla.

New Orleansis on USA ilmateenistuse teatel puhangud praegu 20-22 m/s, kuid ka orkaanituuled ei ole rannikust just enam kuigi kaugel. CNNi pildist vaadates ei näi olukord New Orleansis veel väga hull olevat.

EDIT: http://www.wx-now.com/Weather/WxCurrent.aspx?icao=KNBG - New Orleansis mõõdeti tuule puhang 23,7 m/s.
EDIT kell 13:14 - Nüüd on seal tuule puhangud kuni 25 m/s.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Orkaan Gustav

Post by Tarmo Tanilsoo »

Rahvuslik Orkaanikeskus teatab oma kella 14'ses teates, et "silm" on Lousiana rannikule lähenemas. CNN näitas just otsepilti New Orleansist ning reporteril oli läbi tuule juba üsna keeruline rääkida.

New Orleansis on hetkel tuule puhangud kuni 28 m/s.

Kell 14 oli orkaani kese Port Fourchonist Lousianas 32 km kaugusel.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Orkaan Gustav

Post by Tarmo Tanilsoo »

http://www.severestudios.com/livechase mõned USA tormikütid on tormi veebis üle kandmas.

Samal ajal tuli New Orleansist USA ilmateenistusest see teade:
SPECIAL WEATHER STATEMENT
NATIONAL WEATHER SERVICE NEW ORLEANS LA
620 AM CDT MON SEP 1 2008

LAZ069-011230-
LOWER PLAQUEMINES-
620 AM CDT MON SEP 1 2008

...TIDE LEVEL RISING RAPIDLY AT POINTE A LA HACHE...

AT 530 AM...THE UNITED STATES GEOLOGICAL SURVEY TIDE STATION...
NORTHEAST BAY GARDENE NEAR POINT A LA HACHE...HAD RISEN NEARLY 9 FEET
SINCE LAST EVENING. HURRICANE GUSTAV HAS NOT MADE LANDFALL AND THE
TIDE LEVEL ASSOCIATED WITH THE STORM SURGE MAY INCREASE WATER LEVELS
AN ADDITIONAL 1 TO 3 FEET.
Sain teatest nii aru, et vesi on kiirelt tõusmas :(

Iga CNNi lülitus New Orleaansist näitab üha metsikumalt vehklevaid puid. Linn on üsna pime, elekter katkeb igal pool. Kuuldavasti on New Orleansis French Quarter vooluta.

New Orleansis on praegu tuule puhangud juba kuni 30 m/s.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Orkaan Gustav

Post by Tarmo Tanilsoo »

CNN praegu eetris Grand Isle'st Lousianas. Taustal on näha, et seal uputab, vesi on juba üle kallaste tõusnud.

EDIT: http://radar.weather.gov/radar.php?rid= ... 11&loop=no - Paistab, "silm" hakkab juba rannikule jõudma.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Orkaan Gustav

Post by Tarmo Tanilsoo »

Vaatasin just severestudios.com'ist Matt Granthami ülekannet. Õudne! Pilt tuleb Gulfportist Mississippist. Vesi on üle kallaste, vees ujub prahti. Seal on ikka hirmus möll.

New Orleansi ilmajaamast tulevad kahtlaselt madalad tuulenäidud. Ilmselt on tuul anemomeetritega midagi teinud.

Värske: Gustav on nõrgenenud 2. kategooria orkaaniks!
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
@Unipiha
Posts: 381
Joined: Thu Jul 31, 2008 10:55 pm
Location: Tartumaa, Nõo vald, unipiha küla

Re: Orkaan Gustav

Post by @Unipiha »

Tarmo Tanilsoo wrote:Vaatasin just severestudios.com'ist Matt Granthami ülekannet. Õudne! Pilt tuleb Gulfportist Mississippist. Vesi on üle kallaste, vees ujub prahti. Seal on ikka hirmus möll.

New Orleansi ilmajaamast tulevad kahtlaselt madalad tuulenäidud. Ilmselt on tuul anemomeetritega midagi teinud.

Värske: Gustav on nõrgenenud 2. kategooria orkaaniks!
Eh selline on ju päris nõrk orkaan sellist on olnud eestiski.
_____________________
Häid elamusi kõigile!
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Orkaan Gustav

Post by Tarmo Tanilsoo »

nõoilm13 wrote:
Tarmo Tanilsoo wrote:Vaatasin just severestudios.com'ist Matt Granthami ülekannet. Õudne! Pilt tuleb Gulfportist Mississippist. Vesi on üle kallaste, vees ujub prahti. Seal on ikka hirmus möll.

New Orleansi ilmajaamast tulevad kahtlaselt madalad tuulenäidud. Ilmselt on tuul anemomeetritega midagi teinud.

Värske: Gustav on nõrgenenud 2. kategooria orkaaniks!
Eh selline on ju päris nõrk orkaan sellist on olnud eestiski.
Mulle teadaolevalt on ainuke Euroopas esinenud troopiline tsüklon troopiline torm Vince, mis tabas Portugali aastal 2005.

Ja ei ole nii tugevat keskmist tuult Eestis küll olnud. Orkaanikeskuse teatel on 1 minuti keskmine tuul Gustavis 49 m/s, puhangud veelgi tugevamad. Kõigi aegade tugevaim tuule puhang Eestis on minu mäletamist mööda 48 m/s. Ja puhangud on tormides tunduvalt tugevamad kui keskmine tuul.

Teisisõnu, ei ole ta nõrk midagi, ja pahandust võib veel teha kui palju. Ja hea on, et nõrgenes. Parim orkaan on hääbunud orkaan. Ja veel... isegi kõigi aegade tugevaim torm meie ajaloos on endiselt Gustavi kõrval köömes.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
@Unipiha
Posts: 381
Joined: Thu Jul 31, 2008 10:55 pm
Location: Tartumaa, Nõo vald, unipiha küla

Re: Orkaan Gustav

Post by @Unipiha »

Tarmo Tanilsoo wrote:
nõoilm13 wrote:
Tarmo Tanilsoo wrote:Vaatasin just severestudios.com'ist Matt Granthami ülekannet. Õudne! Pilt tuleb Gulfportist Mississippist. Vesi on üle kallaste, vees ujub prahti. Seal on ikka hirmus möll.

New Orleansi ilmajaamast tulevad kahtlaselt madalad tuulenäidud. Ilmselt on tuul anemomeetritega midagi teinud.

Värske: Gustav on nõrgenenud 2. kategooria orkaaniks!
Eh selline on ju päris nõrk orkaan sellist on olnud eestiski.
Mulle teadaolevalt on ainuke Euroopas esinenud troopiline tsüklon troopiline torm Vince, mis tabas Portugali aastal 2005.

Ja ei ole nii tugevat keskmist tuult Eestis küll olnud. Orkaanikeskuse teatel on 1 minuti keskmine tuul Gustavis 49 m/s, puhangud veelgi tugevamad. Kõigi aegade tugevaim tuule puhang Eestis on minu mäletamist mööda 48 m/s. Ja puhangud on tormides tunduvalt tugevamad kui keskmine tuul.

Teisisõnu, ei ole ta nõrk midagi, ja pahandust võib veel teha kui palju. Ja hea on, et nõrgenes. Parim orkaan on hääbunud orkaan. Ja veel... isegi kõigi aegade tugevaim torm meie ajaloos on endiselt Gustavi kõrval köömes.
48m/s puhangud ruhnus tähendavad seda et siis oli ehk 1.kategooria orkaan läänemerel.Vabandan 2.kategooria orkaani pole jah siin olnud vabandan.
_____________________
Häid elamusi kõigile!
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Orkaan Gustav

Post by Tarmo Tanilsoo »

See ei tähenda midagi. Troopiliste orkaanide juures kasutatavat Saffir-Simpsoni skaalat ei kasutata parasvöötme tsüklonite klassifitseerimisel. Paljudes keeltes, kasvõi inglise keeles tähendabki "orkaan" vaid troopilist tsüklonit.

Tagasi teemasse.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Post Reply