Orkaan Gustav

Postitused maailmas möllavate troopiliste tsüklonite kohta
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Orkaan Gustav

Post by Tarmo Tanilsoo »

Niisiis on praegu Haiti kandis tegutsemas troopiline torm Gustav, mis randus seal orkaanina. Paraku ennustatakse, et torm tugevneb taas orkaaniks ning ilmselt 5-6 päeva pärast lajatab kuhugi Mehhiko lahe rannikule USA's 3. kategooria orkaanina :(
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Troopiline torm Gustav

Post by Tarmo Tanilsoo »

Ennustus endiselt sama. Tormi on tunda saanud nii Haiti kui ka Jamaika, Kaimanisaared ja Kuuba on järgmised. Gustav on tugevnemas ning võib juba õige pea orkaaniks tugevneda.

Veebikaameraid Kaimanisaartelt - http://caymanchillin.com/caymanchillin-live.htm
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
@Unipiha
Posts: 381
Joined: Thu Jul 31, 2008 10:55 pm
Location: Tartumaa, Nõo vald, unipiha küla

Re: Troopiline torm Gustav

Post by @Unipiha »

Tarmo Tanilsoo wrote:Ennustus endiselt sama. Tormi on tunda saanud nii Haiti kui ka Jamaika, Kaimanisaared ja Kuuba on järgmised. Gustav on tugevnemas ning võib juba õige pea orkaaniks tugevneda.

Veebikaameraid Kaimanisaartelt - http://caymanchillin.com/caymanchillin-live.htm
Weebikaamera ei funka Service Temporarily Unavailable
The server is temporarily unable to service your request due to maintenance downtime or capacity problems. Please try again later.
Apache/1.3.33 Server at caymanchillin.com Port 80
_____________________
Häid elamusi kõigile!
@Tallinn
Posts: 677
Joined: Tue Aug 22, 2006 9:51 pm

Re: Troopiline torm Gustav

Post by @Tallinn »

2 minutit tagasi töötas ilusti. Hetkeseisu nägi ära. Mingid pildid mis iga 3 minuti tagant uuenevad. Kena ilus suveilm. 8)
Image
@Unipiha
Posts: 381
Joined: Thu Jul 31, 2008 10:55 pm
Location: Tartumaa, Nõo vald, unipiha küla

Re: Troopiline torm Gustav

Post by @Unipiha »

@Tallinn wrote:2 minutit tagasi töötas ilusti. Hetkeseisu nägi ära. Mingid pildid mis iga 3 minuti tagant uuenevad. Kena ilus suveilm. 8)
Yess hakkas tööle web cam.Seal on ilm läinud pilve vahel päike veel paistab. :twisted:
_____________________
Häid elamusi kõigile!
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Orkaan Gustav

Post by Tarmo Tanilsoo »

Rahvuslik orkaanikeskus teatas just 20 minutit tagasi, et Gustav on saavutanud taas orkaani tugevuse(ta oli orkaan ka enne Haiti tabamist). Tingimused orkaani arenguks on seal üsna soodsad.

Mehhiko lahes juba evakueeritakse naftaplatvorme ning USA's hakatakse juba homme tegema esimesi ettevalmistusi tormiks.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Orkaan Gustav

Post by Tarmo Tanilsoo »

http://weather.noaa.gov/weather/current/MWCR.html - iga tunni järel uuendatavad ilmavaatlused Kaimani saartelt

Ei tea, kui täpne see on, aga sellel lehel olevast ilmajaamast loen välja, et tuule puhangud on seal hetkel umbes 9 m/s, kuid ilmaolukord halveneb seal ilmselt peagi.

Orkaanidega on selline asi, et selle lähenedes lähenevad kõigepealt kõrged pilved, pilvisus vaikselt tiheneb, ning hooti käivad üle välised sajualad koos äikeste ja paduvihmadega. Samal ajal hakkab järkjärgult tuul tõusma. Üsna mõnda aega ongi nii, et hooti tuleb vihma ja pilvitab, ning tuul on üsna muutumatu paari tunni vältel(sõltub kui kiiresti torm liigub). Siis aga, kui silmasein tuleb lähemale, halveneb ilm järsult. Hakkab kallama kogu aeg, tuul läheb metsikuks kätte ning vihm on vahel suisa horisontaalne. Ilmselt on Kaimani saartel ilmselt see järsk ilma halvenemine veel saabumata.

EDIT: Vaatan, et Kaimani saarte ilmateenistus räägib mereilmateates isegi 40-45 m/s tuultest. Minu teada on praegu Gustavis maksimaalne tuule kiirus siiski 33 m/s kandis(NB! Tuule puhangud on tunduvalt tugevamad kui tuule kiirus).
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Orkaan Gustav

Post by Tarmo Tanilsoo »

http://www.caymannetnews.com/flash/ - otsepilt Grand Caymanilt.

Praegu on orkaani kõige hullem osa saari tabamas.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Orkaan Gustav

Post by Tarmo Tanilsoo »

Rahvuslik Orkaanikeskus teatab:
HURRICANE GUSTAV TROPICAL CYCLONE UPDATE
NWS TPC/NATIONAL HURRICANE CENTER MIAMI FL AL072008
210 AM EDT SAT AUG 30 2008


DATA FROM AN AIR FORCE RECONNAISSANCE AIRCRAFT INDICATE THAT
GUSTAV CONTINUES TO STRENGTHEN AND NOW HAS MAXIMUM WINDS NEAR 100
MPH...155 KM/HR WITH HIGHER GUSTS. THIS MAKES GUSTAV A CATEGORY TWO
HURRICANE ON THE SAFFIR-SIMPSON HURRICANE SCALE.
Nii, et Gustav on nüüdseks tugevnenud 2. kategooria orkaaniks, tuultega 44-45 m/s(Märkus: NHC on miilid kilomeetritesse valesti tõlkinud).

USA ilmateenistuse kontor Key Westis(Floridas) on välja andnud orkaani kohaliku avalduse, mille kohaselt on mõnel pool nende ennustusalas antud troopilise tormi hoiatus(st. tuuled 17-32 m/s on võimalikud vähem kui 24 tunni jooksul). Samas Key West peaks ilmselt vaid tormituulega pääsema ning avalduses seisab, et nad eriti suuri ettevalmistusi seal ei tee...

Ennustuskaart
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Orkaan Gustav

Post by Tarmo Tanilsoo »

Peaaegu juba 3. kategooria. Rahvuslik Orkaanikeskus teatab, et maksimumtuuled on orkaanis 49 m/s.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Orkaan Gustav

Post by Tarmo Tanilsoo »

NHC'lt uus teade: 3. kategooria, 51 m/s tuuled
HURRICANE GUSTAV TROPICAL CYCLONE UPDATE
NWS TPC/NATIONAL HURRICANE CENTER MIAMI FL AL072008
600 AM EDT SAT AUG 30 2008
DATA FROM AN AIR FORCE RECONNAISSANCE AIRCRAFT INDICATE THAT
GUSTAV CONTINUES TO RAPIDLY STRENGTHEN AND NOW HAS MAXIMUM WINDS
NEAR 115 MPH...185 KM/HR WITH HIGHER GUSTS. THIS MAKES GUSTAV A
DANGEROUS CATEGORY THREE HURRICANE ON THE SAFFIR-SIMPSON HURRICANE
SCALE...THE SECOND MAJOR HURRICANE OF THE 2008 ATLANTIC HURRICANE
SEASON.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
ain
Posts: 221
Joined: Thu Apr 05, 2007 4:17 pm
Location: Valga
Contact:

Re: Orkaan Gustav

Post by ain »

http://cbs4.com/ cbs4 teeb otseülekande kell 9 meie ajajärgi 16:00
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Orkaan Gustav

Post by Tarmo Tanilsoo »

ain wrote:http://cbs4.com/ cbs4 teeb otseülekande kell 9 meie ajajärgi 16:00
Ilmselt on veebilehel silmas peetud siiski seda, et kavakohane uudistesaade kantakse otse veebis üle - st me näeme veebis sama, mida inimesed Miami ümbruses oma telerites. Sama asja on nt. meie ETV teinud hädaolukordades.

Vahepeal on Gustav veelgi tugevnenud, maksimaalne 1 minuti keskmine tuul on 53 m/s tugevamate puhangutega.

Ahjaa, kellel on võimalik näha CNN Internationali(levib mitmel pool kaablis, Zuum TV digi-tv's, ning tuleb satelliidilt Astra 1 tasuta), siis ka nemad on asjale hakanud rohkem tähelepanu pöörama. Paraku on kogu meediakajastus USA's koondunud jälle New Orleansi ümber ning 3 aastat tagasi Katrinas kõige hullemini kannatada saanud Gulfportile ja Biloxile ei pöörata tähelepanu üldse.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Henri
Posts: 149
Joined: Tue Mar 11, 2008 9:51 am
Location: Raplamaa:Alu

Re: Orkaan Gustav

Post by Henri »

CNN on küll meil olemas ,aga praegu naitab hiinat tabanud maavärinast
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Orkaan Gustav

Post by Tarmo Tanilsoo »

Tuuled on nüüd saavutanud tugevuse 56 m/s ning tugevneb. Kuubas on ilm juba tõsiselt jamaks kiskumas. BBC World News just teatas, et Kuuba pealinnas Havanas on tänavad praktiliselt inimtühjad, hakkab juba tulema vihma ning tuult.

Sky News International(näeb satelliidilt Astra 1 positsioonil 19.2 kraadi itta, 11597 mhz, Polarisatsioon Vertikaalis, Sümbolisagedus 22000) teeb sagedaselt tormipiirkonnat otselülitusi.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Post Reply