Tsüklon ja tugev sadu 28.august

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
@Unipiha
Posts: 381
Joined: Thu Jul 31, 2008 10:55 pm
Location: Tartumaa, Nõo vald, unipiha küla

Tsüklon ja tugev sadu 28.august

Post by @Unipiha »

Emhi on öelnud eelolevaks ööks:NELJAPÄEVA öösel läheb ilm alates saartest pilve ja vihmale, kohati on sadu tugev. Mandril võib enne sadu udu tekkida.
Öösel läheb vist põnevaks.Hirlam mudel prognoosib 5-20mm sademeid tunnis.Vaadake ise http://www.emhi.ee/index.php?ide=19,394,423,425
_____________________
Häid elamusi kõigile!
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Tsüklon ja tugev sadu 28.august

Post by Tarmo Tanilsoo »

Vabandage kui ma eksin, aga kas mitte HIRLAM ei näita sademeid hoopis millimeetrites kolme tunni jooksul? Vähemalt meteogrammidel minu meelest näitab.

Aga jah, nüüd ennustab EMHI lisaks vihmale ka äikest.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Jüri
Posts: 1017
Joined: Sun Jun 24, 2007 11:26 pm
Location: Tallinn/Tartu
Contact:

Post by Jüri »

Äike on praeguse atmosfääriseisundi tingimustes küll ebatõenäoline, kuid eks me näe.
ilmjainimesed.blogspot.com
Tarmo H
Posts: 791
Joined: Sat May 27, 2006 3:42 pm
Location: Järvamaa, Laupa
Contact:

Re: Tsüklon ja tugev sadu 28.august

Post by Tarmo H »

Siin on suurem sadu juba mõõdunud. Saju haripunkt oli siin kella 5 ja 6 vahel ja siis oli see ikka nii tugev et ärkasin mühina ja kohina peale üles (kuigi majal on helikindlad pakettaknad). Saju kogus mis maha tuli polnud küll eriti märkimisväärne (umbes 10 mm) kuid kuna see juhtus lühikese aja jooksul võib sadu pidada väga tugevaks.
Hetkel näib et on peagi lootust päikest näha, sest laiguti on näha juba sinist taevast. Seda kinnitab ka EMHI sademeteradar. Lääne-edela poolt enam uusi märkimisväärseid sajukoldeid lähenemas pole.
Samas paistab et suurem sadu ongi juba taandumas ida-kirde suunas (Jõhvi saab tõenäoliselt uue mammutkoguse sademeid) ja seega ülejäänud osa päevast tuleb vähemalt siinkandis pigem kuiv kui vihmane (nagu prognoosib EMHI) ja aegajalt peaks ka päikestki näha olema. See on vaid minu arvamus. Võib juhtuda et läheb ka teisiti.
Äikese välistan ka mina, seda juba ainuüksi tuulise ilma tõttu.
Palju äikest! Palju torme! Rohkelt sademeid! Palju palavust! Palju pakast!
käpa
Posts: 348
Joined: Mon Aug 13, 2007 5:39 pm
Location: Kilingi Nõmme

Re: Tsüklon ja tugev sadu 28.august

Post by käpa »

Siin sadas tänase ööga maha 20 mm. praegu ka pilves aga ei saja.
Jüri
Posts: 1017
Joined: Sun Jun 24, 2007 11:26 pm
Location: Tallinn/Tartu
Contact:

Post by Jüri »

Tallinnas on sadu hootine, kuid enamasti peen tihe vihm, on selgimisi ja näha on pilvede rünklikkust, kuid vaevalt et midagi huvitavat on oodata.
Tuul on edelast ja mõõdukas, sooja 15°.
ilmjainimesed.blogspot.com
ain
Posts: 221
Joined: Thu Apr 05, 2007 4:17 pm
Location: Valga
Contact:

Re: Tsüklon ja tugev sadu 28.august

Post by ain »

Selle sükloniga nagu näha on enustanud EMHI ka tugevat tuul. Olen tähele pannud et tuul saardel ja ranikul omikust saati on tasapisi tõusnud. sooja etkel 19 kraadi aegajalt sajab hoovihma.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Re: Tsüklon ja tugev sadu 28.august

Post by Raul. K »

EMHI tunniandmed näitavad Väike-Maarjas äikest. Tartus on sageli esinenud sajuhooge. Aeg-ajalt on madalamate pilvede vahelt näha ka rünkpilvi.
Kristjan^^
Posts: 19
Joined: Thu Jul 10, 2008 5:19 pm
Location: Haapsalu

Re: Tsüklon ja tugev sadu 28.august

Post by Kristjan^^ »

Haapsalus on müristanud 4 korda, umbes minutiliste vahedega. Väike vihmahoog kaasnes ka, kuid see oli äärmiselt nõrk.
Kristjan
Posts: 114
Joined: Mon May 28, 2007 10:55 pm
Location: Tallinn, Kakumäe / Viljandi

Re: Tsüklon ja tugev sadu 28.august

Post by Kristjan »

Tallinnas hetkel müristab, välke pole veel ise näinud. Pilv asub praegu mere kohal ja liigub vaikselt läänest itta. Vihma ei saja, tuul on nõrk.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Tsüklon ja tugev sadu 28.august

Post by Tarmo Tanilsoo »

Siin Lagujas äikest olnud pole, küll on aga hooti tulnud vihma koos tugeva tuulega. Hetkel on aga siin lõunataevas näha suur pilvemassiiv, mis koosneb võimsatest rünkpilvedest.

Hetkel õhutemperatuur 14,7 kraadi.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Henri
Posts: 149
Joined: Tue Mar 11, 2008 9:51 am
Location: Raplamaa:Alu

Re: Tsüklon ja tugev sadu 28.august

Post by Henri »

Siin alus tuli hommikul 4-5 vahel üpriski tugevat vihma nii et ärkasin ülesse ja pärast oli päris raske uuesti magama jääda .Praegu on siin sadanud ligi 3 tundi
@Tallinn
Posts: 677
Joined: Tue Aug 22, 2006 9:51 pm

Re: Tsüklon ja tugev sadu 28.august

Post by @Tallinn »

Tallinnas lööb välku ja müristab hetkel
Image
Jüri
Posts: 1017
Joined: Sun Jun 24, 2007 11:26 pm
Location: Tallinn/Tartu
Contact:

Post by Jüri »

Tallinnas on mere kohal äike, on ka müristamist kuulda. Hooti sajab tugevat vihma.
ilmjainimesed.blogspot.com
Jüri
Posts: 1017
Joined: Sun Jun 24, 2007 11:26 pm
Location: Tallinn/Tartu
Contact:

Post by Jüri »

Pilved liiguvad läänest itta. Läänes oli samuti paari sähvatust näha. Arvatavasti tuleb äike ka Tallinna kohale.
ilmjainimesed.blogspot.com
Post Reply