Tsüklon ja tugev vihm 4.-6. augustil.

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
@Unipiha
Posts: 381
Joined: Thu Jul 31, 2008 10:55 pm
Location: Tartumaa, Nõo vald, unipiha küla

Re: Tsüklon ja tugev vihm 4.-6. augustil.

Post by @Unipiha »

On veel juurdegi seda vihma sadanud.Tsükloniga on sadanud praeguseks 70.8mm sademeid :!:
On hakanud tibutama.
_____________________
Häid elamusi kõigile!
Tarmo H
Posts: 791
Joined: Sat May 27, 2006 3:42 pm
Location: Järvamaa, Laupa
Contact:

Re: Tsüklon ja tugev vihm 4.-6. augustil.

Post by Tarmo H »

Laupal lakkas sadu mis kestis terve päeva, alles hiljuti. Sademeid tuli minu sademetemõõtjat uskudes siin 38 mm. Samas kahtlen selle näidu õigsuses. Nimelt piiravad meie aeda ida-kirde poolt kust tuul täna ka puhus, kõrged kuused, ja need võisid osa vihmavett kinni pidada, laskmata sellel langeda sademetemõõtjasse. Seega võimalik et sademetehulk võis küündida siin isegi 50 mm-ni. Igal juhul kestva saju tagajärjed on nüüd juba ka näha. Põldudel-heinamaadel on vesi suuremates või väiksemates loikudes. Samuti on veetase Laupa ojas tõusnud ligi meetri jagu. On reaalne oht et vesi viib minema meil üle oja paigutatud silla mis viib kartuli- ja köögiviljapõllule. Igal juhul tõusev vesi on silla juba ülespoole kergitanud ja see hõljub vee peal. Kinni hoiavad seda veel vaiad millede külge on sild paeltega seotud. On oht et kordub jaanuaritormi aegne suurüleujutus mil vesi võib ojas tõusta veel meetri. Põhjus on pisut allavoolu asuva teetruubi väike läbilaskevõime. Sel juhul on mingil hetkel oodata liigvee kogunemist teetammi taha ja mitmehektarilise paisjärve teket. Kui nii läheb saab ka meil köögiviljad ja kartulid üle ujutatud ja on oht et vesi hakkab voolama üle kruusatee ja lõpuks kruusatee truubi kohalt sootuks ära uhada. Õnneks on see veel seni teoreetiline oht. Võimalik et mingil hetkel veetaseme tõus lakkab ja üleujutust ei teki. Hetkel veel suudavad 2 ca 400 mm truubitoru vett vastu võtta kuid kui sajud taas algavad siis läheb asi karmiks.Hetkel igastahes veetase ojas tõuseb kiirelt.
Laupa oja ääres oli tore näha kuidas teod on enese elu päästmiseks roninud putkevarte ja elektrikarjuse postide otsa et mitte ära uppuda.
Palju äikest! Palju torme! Rohkelt sademeid! Palju palavust! Palju pakast!
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Re: Tsüklon ja tugev vihm 4.-6. augustil.

Post by Kaarel »

Soome keele oskajatele jälle miskit: http://www.fmi.fi/uutiset/index.html?Id=1217938616.html mainida võiks seda et kuskil edela soomes registreeriti 31 m/s puhang ja üldiselt oli tuul 27 m/s ja seda 10 minuti jooksul ainult.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Tsüklon ja tugev vihm 4.-6. augustil.

Post by Tarmo Tanilsoo »

Kaarel wrote:Soome keele oskajatele jälle miskit: http://www.fmi.fi/uutiset/index.html?Id=1217938616.html mainida võiks seda et kuskil edela soomes registreeriti 31 m/s puhang ja üldiselt oli tuul 27 m/s ja seda 10 minuti jooksul ainult.
See 10 minutit oli 10 minuti keskmine tuul. Nii, et saame rääkida tormist.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Re: Tsüklon ja tugev vihm 4.-6. augustil.

Post by Kaarel »

Tarmo Tanilsoo wrote:
Kaarel wrote:Soome keele oskajatele jälle miskit: http://www.fmi.fi/uutiset/index.html?Id=1217938616.html mainida võiks seda et kuskil edela soomes registreeriti 31 m/s puhang ja üldiselt oli tuul 27 m/s ja seda 10 minuti jooksul ainult.
See 10 minutit oli 10 minuti keskmine tuul. Nii, et saame rääkida tormist.

Nojah, ma sellesse tekstisse ei süvenenud eriti aga noh siiski küllaltki tugev tuul ja vääris märkimist minu arvates. Kasvõi vähe valesti aga siiski.
Post Reply