Päikesevarjutus 1. augustil

Postitused, mis ei ole seotud ülaltoodud teemadega ja/või ilmaga
Eestlane

Re: Päikesevarjutus 1. augustil

Post by Eestlane »

Päikesevarjutus jääb kahjuks nägemata. Ei tea kuidas põhjapool on, aga Lõuna-Eestis on küll juba taevas päris paksult pilvedega kattunud ning mingit lootust midagi näha ei ole.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Päikesevarjutus 1. augustil

Post by Tarmo Tanilsoo »

Lagujas ka üsna jama lugu. Samas põhja- ja loode pool on pilvedes auke.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
@Unipiha
Posts: 381
Joined: Thu Jul 31, 2008 10:55 pm
Location: Tartumaa, Nõo vald, unipiha küla

Re: Päikesevarjutus 1. augustil

Post by @Unipiha »

Lõpuksometi paks pilvemass vahetus õhema vastu ja päike piilub pilvede vahelt aeg-ajalt.
Kl 12:00 on juba näha et väike osa päikesest on varjutatud. :) :D
_____________________
Häid elamusi kõigile!
@Tallinn
Posts: 677
Joined: Tue Aug 22, 2006 9:51 pm

Re: Päikesevarjutus 1. augustil

Post by @Tallinn »

Tallinnas on peaaegu täiesti pilvitu ning on juba näha ka, vari läheneb ülevalt ning haripunkt peaks siin olema umbes 12.40 või 12.50. Sain juba ka mõned pildid.
Image
Eestlane

Re: Päikesevarjutus 1. augustil

Post by Eestlane »

Nüüd juba sajab ka päris korralikult nii et jah, mingitki lootust näha päikesevarjutust pole. :(
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Päikesevarjutus 1. augustil

Post by Tarmo Tanilsoo »

Siin on vahepeal Päike läbi pilvede näha olnud, ning tõesti on päikesest osake puudu. Mul on õnnestunud ka paar pilti teha.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Re: Päikesevarjutus 1. augustil

Post by Raul. K »

Kuusalus on ilm olnud üksikute väikeste pilverünkadega, seega päikesevarjutuse nägemisega probleeme pole. Üllatav on see, et palja silmaga on aru saada, et kõik pole nagu tavaliselt, valgust on vähem.
Tanel
Posts: 546
Joined: Thu May 25, 2006 8:39 pm
Location: Suure-Jaani, Viljandimaa / Tartu
Contact:

Re: Päikesevarjutus 1. augustil

Post by Tanel »

Pisut hämaram on tõesti. Suure-Jaanis on varjutus algusest peale väga hästi vaadeldav olnud, pilved ei ole seganud üldsegi.
Eestlane

Re: Päikesevarjutus 1. augustil

Post by Eestlane »

Siin on juba tund aega tugevalt vihma sadanud, nii et jah, meel on äärmiselt kurb. Taevas on ikka nii paksult pilves, et sadu ei jää niipea järele.
Egon Tinno
Posts: 212
Joined: Sun Jul 01, 2007 12:47 pm
Location: Lääne-Virumaa, Kõrveküla
Contact:

Re: Päikesevarjutus 1. augustil

Post by Egon Tinno »

Ka Rakveres on varjutus täitsa hästi näha. Ülsnagi suur osa on puudu ja hämaram on ka. :shock: Äikesevaatluse asemel on täna päikesevaatlus. :)
Tarmo H
Posts: 791
Joined: Sat May 27, 2006 3:42 pm
Location: Järvamaa, Laupa
Contact:

Re: Päikesevarjutus 1. augustil

Post by Tarmo H »

Ka Laupal olid päikesevarjutuse vaatlemiseks väga head tingimused, pilvi taevas peaaegu polnudki. Tegin päikesevarjutusest ka mõned fotod. Kasutasin filtrina DVD toorikut. See andis fotodel ka sinaka tausta, mis sobib sinise taevaga. Riputan edaspidi oma fotod ka nagisse üles ja lingin siia teemasse. Samuti sai varjutust ka filmitud.
Palju äikest! Palju torme! Rohkelt sademeid! Palju palavust! Palju pakast!
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Päikesevarjutus 1. augustil

Post by Tarmo Tanilsoo »

Varjutus minu silmade läbi
Pärast seda, kui varjutuse teisel poolel taevas selgines, sai eksperimenteeritud erinevate, kui ka võetud olukorda natuke kunstilisemas võtmes.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
erikEST
Posts: 476
Joined: Thu Jan 24, 2008 1:05 pm
Location: Tallinn, Klooga
Contact:

Re: Päikesevarjutus 1. augustil

Post by erikEST »

minu poolt ka siis pisike videojupike. Püüdsin kinni väikse hetke kui kerge pilv päikse ette tuli. Hetk tabatud peaaegu maksimumi ajal, kell 13.04
http://s195.photobucket.com/albums/z207 ... 201-08-08/
!!!Tuulispask Tallinn 17.06.2008!!!
http://s195.photobucket.com/albums/z207 ... 7-06-2008/
Henri
Posts: 149
Joined: Tue Mar 11, 2008 9:51 am
Location: Raplamaa:Alu

Re: Päikesevarjutus 1. augustil

Post by Henri »

siin Alus oli väga hea ilm.. Vaatasime päikesevarjutust läbi keevitus prillide ja ka CD tooriku umbes pool päikest jäi kuu taha ja hakkas 11.48 ja lõppes 13.28
Tarmo H
Posts: 791
Joined: Sat May 27, 2006 3:42 pm
Location: Järvamaa, Laupa
Contact:

Re: Päikesevarjutus 1. augustil

Post by Tarmo H »

Laadisin lõpuks ka mõned fotod sellest päikesevarjutusest nagisse üles. Kuna oma digifotokat polnud mul võimalik just selleks ajaks tühjaks sanud akude tõttu kasutada, tuli mul kasutada videokaamera digifotoka funktsiooni. Paraku selle aparaadi poolt tehtavate fotode kvaliteet pole just kiita, siis ei tulnud enamus fotosid netti riputamiseks piisavalt hea kvaliteediga. Seega lisasingi vaid 3 kõige paremini õnnestunud fotot päikesevarjutuse eri staadiumitest.
Lisan veel et need fotod on tehtud läbi DVD-tooriku.
Pildid ise asuvad siis siin:

http://nagi.ee/photos/DarkSky/sets/114865/
Palju äikest! Palju torme! Rohkelt sademeid! Palju palavust! Palju pakast!
Post Reply