Päikesevarjutus 1. augustil

Postitused, mis ei ole seotud ülaltoodud teemadega ja/või ilmaga
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Re: Äikesevõimalus 1.-2. augustil

Post by Kaarel »

Neid selliseid ``fifty-sixty´´ päikesevarjutusi on küllaltki tihti ja puhtalt rünkpilvad seda ära rikkuda ei suuda nii, et ei maksaks veel väga kurtma hakata, et ÄKKI ei näegi päikesevarjutust. Reedeni on aega tervenisti 3 päeva ja need cape ja li võivad haihtuda sama kiirelt kui tekkisid.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Äikesevõimalus 1.-2. augustil

Post by Tarmo Tanilsoo »

Kaarel wrote:Neid selliseid ``fifty-sixty´´ päikesevarjutusi on küllaltki tihti ja puhtalt rünkpilvad seda ära rikkuda ei suuda nii, et ei maksaks veel väga kurtma hakata, et ÄKKI ei näegi päikesevarjutust. Reedeni on aega tervenisti 3 päeva ja need cape ja li võivad haihtuda sama kiirelt kui tekkisid.
Eks jah. Elame-näeme. Et varjutus on lõunasel ajal, ehk õnnestub midagi läbi pilvede ka näha. 2006. aastal pidi ka varjutus rappa minema, aga ikka õnnestus näha.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Päikesevarjutus 1. augustil

Post by Tarmo Tanilsoo »

1. augustil on niisiis võimalik näha osalist päikesevarjutust. Tallinnas algab varjutus kell 11:45, maksimaalne faas on kell 12:50, varjutatud on umber 46% Päikesest. Lõpp on kell 13:55.
Tegu ühtlasi ka viimase päikesevarjutusega, mida sellel aastakümnendil Eestis näeb, järgmine on aastal 2011. Peab juba ette märkima, et järgmisel aastakümnendil on päikesevarjutusi vaid kolm, neist üks praktiliselt nähtamatu.

Lisainfot http://vaatleja.obs.ee/node/4411

[[See postitus oli algselt teema avapostitus]]
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Henri
Posts: 149
Joined: Tue Mar 11, 2008 9:51 am
Location: Raplamaa:Alu

Re: Äikesevõimalus 1.-2. augustil

Post by Henri »

Ei taha praeguseks ajaks äikest ja ei taha päikesevarjutust kuna prille pole
@Tallinn
Posts: 677
Joined: Tue Aug 22, 2006 9:51 pm

Re: Äikesevõimalus 1.-2. augustil

Post by @Tallinn »

Henri wrote:Ei taha praeguseks ajaks äikest ja ei taha päikesevarjutust kuna prille pole
Prille pole? Läbi prillide tahad asja vaadata we. Läbi flopi ketta sisu või cd nagu vaadatakse.
Ja hämaramaks peaks küll viskama ma pakun, kasvõi natukene. Siin põhja pool nagunii sel kellaajal kunagi pilved ei arene niiet peaks nägama kuigi ega ta midagi erilist pole ...

Äikest ma eriti siia kanti ei usu, nagunii ei tule midagi. Kõik oleneb pilvede arengust millega siin põhja pool eriti head seisud ei ole. Samas cape ja li prognoosid näitavad suurimad aktiivsust just põhja poole.
Sama näitab see mudel: http://www.ilm.ee/kola/grib-test/javasc ... /?mis=aike

edit: deem topelt tuli :S võite ülemise posti ära kustutada.
Last edited by @Tallinn on Tue Jul 29, 2008 3:57 pm, edited 1 time in total.
Image
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Äikesevõimalus 1.-2. augustil

Post by Tarmo Tanilsoo »

@Tallinn wrote:
Henri wrote:Ei taha praeguseks ajaks äikest ja ei taha päikesevarjutust kuna prille pole
Prille pole? Läbi prillide tahad asja vaadata we. Läbi flopi ketta sisu või cd vaadatakse.
Ja hämaramaks peaks küll viskama ma pakun, kasvõi natukene. Siin põhja pool nagunii sel kellaajal kunagi pilved ei arene niiet peaks nägama kuigi ega ta midagi erilist pole ...
Päikesevarjutuse kohta olen teinud eraldi teema, seal saab lähemalt vaatlustehnikaid arutada. Aga jah, vaadelda saab mitmel viisil, projektsioonimeetodil, läbi kokkumurtud flopiketta, jms. Ise ilmselt vaatan läbi filterkile, mille ma mullu astronoomiahuviliste kokkutulekult ostsin.

EDIT: Viimane GFS ennustus on siiski varjutuse ajaks üsna lootustandev, ning ka kõige suurem konvektsioon peaks saabuma alles pärastlõunal.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Henri
Posts: 149
Joined: Tue Mar 11, 2008 9:51 am
Location: Raplamaa:Alu

Re: Päikesevarjutus 1. augustil

Post by Henri »

ei tea kas väga pimedaks läheb
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Päikesevarjutus 1. augustil

Post by Tarmo Tanilsoo »

Henri wrote:ei tea kas väga pimedaks läheb
Selleks, et märgata, et päevavalgusega midagi mäda on, läheb vist küll luksmeetrit vaja. Meil läheb varju ainult vähem kui pool Päikesest nii, et erilist hämardumist ei toimu. Vaat kui rohkem kui 70-75% Päikesest varju läheks, siis hakkab hämardumine küll silma.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
@Tallinn
Posts: 677
Joined: Tue Aug 22, 2006 9:51 pm

Re: Päikesevarjutus 1. augustil

Post by @Tallinn »

http://www.eclipse.org.uk/eclipse/03120 ... 1_anim.gif

Tegelt, kata ta nii vähe midagi. Samas mida põhja poole, seda rohkem.
Image
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Re: Äikesevõimalus 1.-2. augustil

Post by Kaarel »

Läbi prillide? Miks mitte? Tänapäeval on enamik prille 100 % UV kaitsega, ei tohiks nagu probleeme tekkida.

NB! Tarmo kui aega saad siis koli need postitused õigesse teemasse muidu kaob selle teema mõte.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Päikesevarjutus 1. augustil

Post by Tarmo Tanilsoo »

Ee... UV kaitsest ei aita. Päikese suur heledus on see, mis silmi hävitab.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Re: Päikesevarjutus 1. augustil

Post by Kaarel »

hetkeliselt peaks kannatama vast vaadata küll.
Eestlane

Re: Päikesevarjutus 1. augustil

Post by Eestlane »

@Tallinn wrote:Samas mida põhja poole, seda rohkem.
Jah jah. Just seetõttu mõtlesin, et lähen käin väikesel Vaindloo saarel ära, mis juhuslikult on Eesti põhjapoolseim punkt.
Jüri
Posts: 1017
Joined: Sun Jun 24, 2007 11:26 pm
Location: Tallinn/Tartu
Contact:

Post by Jüri »

Antud juhul ei anna see umbes 0,5-1% mitte midagi juurde. Arvatavasti pole mingit vahet efektis, kas ollakse varjutuse ajal Lõuna-või Põhja-Eestis.
Varjutuse ajal tasub vaadata puuvarjusid, kus on palju nn päikeselaike (päike paistab läbi lehtede). Lehestik käitub camera obscura sarnaselt, moodustades ümmargused päikesekujutised maapinnale seal, kus valgus pääseb paistma läbi lehestikuavade. Varjutuse ajal on need päikeselaigud aga sirbikujulised.
ilmjainimesed.blogspot.com
@Unipiha
Posts: 381
Joined: Thu Jul 31, 2008 10:55 pm
Location: Tartumaa, Nõo vald, unipiha küla

Re:

Post by @Unipiha »

Siin 40 minutit enne päiksevarjutuse algust on ilm pilves.Ja muidugi ma ei näe ühtki selget kohta kust pilved tulevad.
Minul vist jääb varjutuse algvaas nägemata. :cry:

edit:Tore kyll hakkas veel vihma ka sadama :(
_____________________
Häid elamusi kõigile!
Post Reply