Foorumi kasutajate vaatluskaart

Foorumit puudutavad postitused.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Hästi tehtud 8)
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo H
Posts: 791
Joined: Sat May 27, 2006 3:42 pm
Location: Järvamaa, Laupa
Contact:

Post by Tarmo H »

Marekil on kaardil päris hea asukoht... merel :lol: (kaardil üleval vasakus nurgas)
Laupa punktikest peaks tegelikult ka umbes 10 km kirde suunas nihutama, kaardil on see otse vastu Pärnumaa piiri praegu, tegelikult on sinna 10 km.
Palju äikest! Palju torme! Rohkelt sademeid! Palju palavust! Palju pakast!
Marek
Posts: 726
Joined: Thu May 25, 2006 7:59 pm
Location: Tallinn
Contact:

Post by Marek »

Alguses ongi koordinaadistikul 0;0 asukoht, hiljem muudetakse ära. Ehk muudeti juba õigeks. 1. korraga läks temperatuur 0-ks...
***
Egon Tinno
Posts: 212
Joined: Sun Jul 01, 2007 12:47 pm
Location: Lääne-Virumaa, Kõrveküla
Contact:

Post by Egon Tinno »

Tarmo. H wrote:Tgelikult ka umbes 10 km kirde suunas nihutama, kaardil on see otse vastu Pärnumaa piiri praegu, tegelikult on sinna 10 km.
Väga hea, sellist infot ongi vaja! Kui keegi tunneb veel, et tema punkt on väga vales kohas, siis kirjutage. Laupa punkti liigutasin veits, kuid nüüd on vist juba Türil väljas :D See kaart, mis minul oli kasutada, näitaski Laupat üsna piiri ääres. Kaugel Türil sealt siis veel on?
S.prits
Posts: 99
Joined: Sat Jun 09, 2007 9:52 am
Location: Unipiha k,nõovald,tartumaa

Post by S.prits »

Tõepoolest need ilmapildid olid väga ägedad pane,siis need kindlalt :D
Kui mõni teisi taha?
Last edited by S.prits on Wed Jul 18, 2007 11:08 pm, edited 1 time in total.
Marek
Posts: 726
Joined: Thu May 25, 2006 7:59 pm
Location: Tallinn
Contact:

Post by Marek »

See kaart hakkab EMHI kaardiga varsti konkureerima! :D :D :D

Igatahes väga hea, et keegi viitsib ja oskab teha sellist kaarti. :wink:
***
Tarmo H
Posts: 791
Joined: Sat May 27, 2006 3:42 pm
Location: Järvamaa, Laupa
Contact:

Post by Tarmo H »

egontinno wrote:
Tarmo. H wrote:Tgelikult ka umbes 10 km kirde suunas nihutama, kaardil on see otse vastu Pärnumaa piiri praegu, tegelikult on sinna 10 km.
Väga hea, sellist infot ongi vaja! Kui keegi tunneb veel, et tema punkt on väga vales kohas, siis kirjutage. Laupa punkti liigutasin veits, kuid nüüd on vist juba Türil väljas :D See kaart, mis minul oli kasutada, näitaski Laupat üsna piiri ääres. Kaugel Türil sealt siis veel on?
Mõõda maanteed on siit Türile 8 km aga linnulennult vast 5-6 km.
Praegu jah see Laupa punktike pisut liiga palju kirdesse saanud, võid seda kaardil 2-3 mm Pärnu suunas tagasi nihutada.
Palju äikest! Palju torme! Rohkelt sademeid! Palju palavust! Palju pakast!
Kuumus
Posts: 272
Joined: Thu Mar 22, 2007 2:44 pm
Location: Lõuna-Eesti

Post by Kuumus »

Egontinno, kui nüüd väga norida, siis võiksid ka minu 2-3 mm kagu poole liigutada (kui see liialt tüli ei tee). :lol:

Aga EMHI vaadaku ette!
Egon Tinno
Posts: 212
Joined: Sun Jul 01, 2007 12:47 pm
Location: Lääne-Virumaa, Kõrveküla
Contact:

Post by Egon Tinno »

Ma leidsin veel terve hunniku ilmaikoone: http://www.jdawiseman.com/papers/trivia ... icons.html Osad on küll üsna suured, aga päris huvitavad. Vaadake ja mõelge. Mina lähen nüüd mõneks ajaks arvutist eemale. Loodan olla tagasi õhtuks (tuleb raske heinateo päev, kui Põhja-Eestisse lubatud vihm ei sega). Need kes veel liituvad, siis õhtul panen teid õigesse kohta kaardil, teised aga vaadelge ilma ja olge mõnusad!
Ja jätkuvalt kõik kommentaarid on oodatud. :wink:
Marek
Posts: 726
Joined: Thu May 25, 2006 7:59 pm
Location: Tallinn
Contact:

Post by Marek »

Sellelt lingilt on normaalsed vaid NY Times-i ja ????-i ikoonide vahel olevad ikoonid. Nendel pole päritolu öeldud.

Ikoonidest oleksid need eelpool viitatud paremad. Sest osadel puuduvad märgid, mis näitavad sadu koos vahelduva pilvisusega vms.

Nt. EMHI-l on ka ikoonidest puudus. Kui kuskil jaamas sajab hoovhima, siis on alati pilve küljes päike, kuigi hoovihma võib sadada ka täispilvisusega, aga EMHI seda vist ei tea... :lol: :lol:

Aga sellised ikoonid eraldi on mul arvutis bmp-failidena täiesti olemas (saab jpg-sse ümber salvestada) ammustest aegadest, muidu peaks sellised katma kogu vajadused:

Image
***
Taavi Saimre

Post by Taavi Saimre »

Kaardil peaks olema näha ka andmete sisestamise aeg ning mingi hetk peaksid need üldse ära kustuma. Mul hakkab kohe puhkus ning ma ei pääse 2 nädalat internetti. Kummaline oleks kogu see aeg näha mu sisestatud tänaseid andmeid seal :)
S.prits
Posts: 99
Joined: Sat Jun 09, 2007 9:52 am
Location: Unipiha k,nõovald,tartumaa

Post by S.prits »

need väga lahedad pole
Tanel
Posts: 546
Joined: Thu May 25, 2006 8:39 pm
Location: Suure-Jaani, Viljandimaa / Tartu
Contact:

Post by Tanel »

nõoilm wrote:need väga lahedad pole
Minu arvates täiesti sobivad, need ei peagi ju mingid "coolid" olema, väga selgelt arusaadavad ja normaalsed pildid, kui alternatiivseid variante pole, siis võiks need küll kasutusele võtta.


Mul on ka automaatjaam, äge oleks jah, kui saaks automaatselt selle andmeid sinna üles laadida.
Egon Tinno
Posts: 212
Joined: Sun Jul 01, 2007 12:47 pm
Location: Lääne-Virumaa, Kõrveküla
Contact:

Post by Egon Tinno »

Nii, üritan nüüd kõigile kommentaaridele vastata.
Hetkel ei ole veel jah andmete mahavõtmist, aga seda ei ole väga raske juurde teha. Küsimus on ainult, et millal. Kas näiteks 24 tunni möödudes või keskööl või kuidas? Igatahes see tuleb sinna kohe-kohe. Siis kuvatakse lihtsalt punkt, muud ei midagi.
Aeg oli algus ka juures, aga siis võttis see palju ruumi ja Tallinna juures on juba kitsaks läinud. Hetkel on aeg siis koos nime ja kohaga nö tooltipina , kuid ma võin ka tagasi panna või teha eraldi kihi. See on küll õige, et aeg peaks olema.
Punkte ma natuke liigutasin (neil kes soovisid), kuid väga täpselt on muidugi raske panna.
Mareku ikoonid on head tõesti, sest arvestage, et kui tuleb ka avalik link sellele kaardile, siis hakkavad seda külastama ka teised, kes peaksid neid ikoonides ka aru saama (muidugi tuleb ka selgitus, et mis miski on). Ausalt, mul oleks seda endalegi vaja. Need on head ka selle poolest, et on olemas erineva intensiivsusega sademed. Osad on ka öö jaoks, äkki peame siis hakkama ka ööd ja päeva eristama? Kui need kellegi autorikaitse alla ei lähe, siis minu poolest võid need küll eraldi jpg-dena salvestada. Pane siis juurde ka, mis mille kohta on ja lae kuhugi üles või zip'i ja saada mulle.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Tanel wrote:
nõoilm wrote:need väga lahedad pole
Minu arvates täiesti sobivad, need ei peagi ju mingid "coolid" olema, väga selgelt arusaadavad ja normaalsed pildid, kui alternatiivseid variante pole, siis võiks need küll kasutusele võtta.
Sama siin
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Post Reply