Foorumi kasutajate vaatluskaart

Foorumit puudutavad postitused.
Egon Tinno
Posts: 212
Joined: Sun Jul 01, 2007 12:47 pm
Location: Lääne-Virumaa, Kõrveküla
Contact:

Post by Egon Tinno »

Raul. K wrote:Arvan, et kui võimalik, siis võiksime vaatluskaardile lumikatte paksust hakata edastama. :lol:
Jah, see on täiesti võimalik! Minu poolt selle mingeid takistusi ei ole, vajalikud rea saavad peagi lisatud.

Igaühel (kes soovib) tuleb ainult mingi vaatlusplats teha. Mina ei ole varem lumikatet mõõtnud, et ehk keegi seletab mida selleks vaja. Ise ma kujutan ette, et on mingi plats ja mõõdupuu(d).

Ja siis mõõtühikuks paneme cm, aga kui täpselt? Et kas 1cm piisab, et vist koma kohta ei ole vaja, ma arvan.

Ettepanekuid, palun!
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Sellised juhtnöörid sain eelmisel sügisel:

Paksust cm ja ümbruse kaetust mõõta igapäevaselt hommikuti.
Latt sentimeetri jaotustega panna avatumasse kohta. Peaks olema kohas, mis iseloomustab ümbruskonda. Koht tuleks valida selline, kuhu hanged ei kogune ega ka tuul lumest paljaks ei puhuks. Nullpunkt peab saama maapinnaga tasa. Mõõdetakse sentimeetri täpsusega. Värvida vaheldumisi sentimeetrid mustaks ning kirjutada 10 cm tagant numbrid nii suurelt, et neid saaks mõne meetri kauguselt eemalt lugeda. Joonlauale tuleb panna külge puust või metallist terava otsaga latt, et see siis maa sisse suruda kuni nulljaotuseni. Seda tuleb teha enne maa külmumist! Kaetuseks. Kaetuseks hinnatakse, kui palju ümbrusest on lumega kaetud. Skaalaks 10 palli skaala. Kui kuskil ümbruses on näha veel lund vähem kui 10% ulatuses, on 0 palli.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Egon Tinno
Posts: 212
Joined: Sun Jul 01, 2007 12:47 pm
Location: Lääne-Virumaa, Kõrveküla
Contact:

Post by Egon Tinno »

Juba mõnda aega jäävad kõik saadetud vaatlused keskkonda alles ja tulemusi saab näha siin. Põhimõtteliselt saab igaüks tekitada oma personaalse andmebaasi ja samas kaasa aidata ühise keskmise temperatuuri kujunemisele.

Ise kavatsen vähemalt kolm korda päevas vaatlusi teostada (~ kell 9,15;21). Uue võimalusena saab ise lisada vaatluse aja, mis võimaldab saata näiteks ühe päeva vaatlused korraga. (NB! Viimasena saadetud vaatlus läheb ka kaardile, seega kui lisate mitu erinevat korraga, siis viimasena lisage ka ajaliselt viimane!). Ei ole ju võimalik iga päev nendel kellaaegadel arvuti taga olla, sel juhul panen vaatlused paberile ja lisan esimesel võimalusel. Muidugi igaüks valib ise, millal ja kui kui tihti ta päeva jooksul vaatlusi teostab ja edastab. Seega, võite jätkata nii nagu siiani olete teinud. Lihtsalt mainin, et selline võimalus on nüüd olemas. :wink:
H.Kaptein
Posts: 340
Joined: Sun Mar 23, 2008 4:56 pm
Location: Kärdla, Hiiumaa

Post by H.Kaptein »

ma liitusin ka selle vaatluskaardiga.siiani olen teinud 2 vaatlust.Muide,minu täppi võid umbes 0,5mm kagu poole nihutada.
.
Post Reply