Foorumi kasutajate vaatluskaart

Foorumit puudutavad postitused.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Tarmo. H wrote:Tundub et nende ikoonidega on midagi segamini läinud, sest (pilves) äikese ikooni asemel tuleb kaardile hoopis jäist uduvihma kujutav ikoon.
Märkasin ka seda, kui õhtust äikest märkisin.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Egon Tinno
Posts: 212
Joined: Sun Jul 01, 2007 12:47 pm
Location: Lääne-Virumaa, Kõrveküla
Contact:

Post by Egon Tinno »

Tarmo. H wrote:Tundub et nende ikoonidega on midagi segamini läinud, sest (pilves) äikese ikooni asemel tuleb kaardile hoopis jäist uduvihma kujutav ikoon.
Uurisin asja ja "bug" on nüüd kõrvaldatud!
Kuumus
Posts: 272
Joined: Thu Mar 22, 2007 2:44 pm
Location: Lõuna-Eesti

Post by Kuumus »

Mina küll hetkel sisse logida ei saa. :?
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Sama siin. Viskab ette esilehe.

Teeks ettepaneku lisada tuule andmete hulka ka tuule puhangud. Just puhangud on ju need, mis igasugu pahandust teevad.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Egon Tinno
Posts: 212
Joined: Sun Jul 01, 2007 12:47 pm
Location: Lääne-Virumaa, Kõrveküla
Contact:

Post by Egon Tinno »

See tuulepuhangu idee andis mulle mõtte, et võiks teha midagi Meteoalarm'i, ESTOFEX'i ja European Severe Weather Database'i segu. Tundub küll vist hull idee, aga esialgu saaks igaüks oma piirkonna kohta anda hoiatusi (äike, tugev tuul, vihm, lumi, kõrge/madal temp jne). Hiljem võiks lisada veel ka tegelike tõsiste ilmastikunähtuse esinemise (samad asjad). Ka tugevad tuulepuhangu läheksid siis selle alla.

PS Muide, kas keegi teab et European Severe Weather Database'is on kirjas, et 29.juuli oli Lõuna-Eestis tornaado. Kus see Tundu üldse on? Kas keegi ka midagi rohkem teab sellest?
European Severe Weather Database:
tornado
Tundu
Estonia (57.5875 N, 26.6383 E)
29 07 2007 (Sunday) 00:05 UTC
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Asub Võrumaal...

Hoiatustest nii palju, et siis võiks olla ka ruumi kommentaaride jaoks, nt, et avab kommentaari uuel lehel. Ja peaks saama seada kehtivusaega või ka üldse hoiatust tühistada.

EDIT: Ja muidugi disklaimer külge, et mitteametlik värk ja ametlikud teated on www.emhi.ee !
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kuumus
Posts: 272
Joined: Thu Mar 22, 2007 2:44 pm
Location: Lõuna-Eesti

Post by Kuumus »

Võiks meile rohkem Lääne-Eestist, saartelt, kasutajaid juurde tulla. :)
Egon Tinno
Posts: 212
Joined: Sun Jul 01, 2007 12:47 pm
Location: Lääne-Virumaa, Kõrveküla
Contact:

Post by Egon Tinno »

Ma mõtlesin selle hoiatuste asja üle ja leidsin, et las see jääb vähemalt esialgu profide hooleks. Küll võiks proovida äikesevaatluskaarti koostada (nagu ES5DWXL Google Mapis tegi). Loomulikult on kõik vabatahtlik (nagu tavavaatlusedki).

Hetkel on nö proovikaarti võimalik näha siin. Iga vaatluskoht on jagatud 9 ruuduks (kaheksa ilmakaart + vaatluskoht keskel, juhul kui äike on lähemal kui 3 km). Igasse ruutu saab tekitada 5 erinevat värvi risti, vastavalt äikese tugevusele selles suunas (väga nõrk kuni väga tugev). See tundus ilmselt suhteliselt keerulisena, aga vaadake kaarti ja iga risti kohas üritage kursorit sellel hoida, siis saate näha, mida see tähendab.

Lisaks teen veel pildid äikese lahkumiseks erinevatesse ilmakaartesse. Hetkel on näha nõrga äike eemaldumine põhja suunda.

Praegu on kogu asi puhtalt koodipõhine ja selline ristidepundar tekib ainult neile, kes on saatnud hetke ilmavaatlusi, see on ainult ajutine. Kõik ettepanekud värvide ja muu suhtes on teretulnud (kas asjal on üldse mõtet). Ah jaa, kellaaeg tuleb veel ka (millal äike eemaldus).
Egon Tinno
Posts: 212
Joined: Sun Jul 01, 2007 12:47 pm
Location: Lääne-Virumaa, Kõrveküla
Contact:

Post by Egon Tinno »

TÄHELEPANU!
:arrow: Täna õhtul hakkan seadistama äikesevaatluste sisestamist, siis võib esineda ka probleeme tavavaatluste edastamisel! VABANDAN!

:arrow: Kuna hetkel on käsil suuremat sorti nimevahetuskampaania, siis veel sellised teadaanded:
Kõikide vaatlustega liitunute kasutajanimed muudan ära korraga 15.augusti õhtul.
Kui peaks tekkima olukord, kus kedagi bännitakse, siis võtan ühendust foorumi administraatoritega lahenduste leidmiseks. (Ma muidugi loodan, et seda pole vaja, seega palun kõikidel foorumi reegleid järgida!)
Egon Tinno
Posts: 212
Joined: Sun Jul 01, 2007 12:47 pm
Location: Lääne-Virumaa, Kõrveküla
Contact:

Post by Egon Tinno »

Põhimõtteliselt on valmis ka äikevaatluste edastamine. Kes soovib, siis võib juba katsetada! Sisse logida saab samade andetega ja samal vormil on juba mõnda aega ka teine osa.
Esimeses tulbas valite ilmakaared, kus äike esines ja selle intensiivsuse. Kuna enamik tegeleb ka äikesevaatlustega, siis intensiivsuse määramine on sama (1-5 skaala!) Võite panna kõikidele ilmakaartele sama intensiivsuse või ka erineva (näiteks pilv tekkis läänes nõrgana, kuid muutus idas juba mõõdukaks). Ilmakaared, kus äikest ei esinenud jäävad nii nagu on (0). Vaatluskoha lahtri täidate siis, kui esines ka lähiäikest (alla 3 km).
Teine tulp on äikese eemaldumine. Kehtivad täpselt samad reeglid. Valite ilmakaare, kuhu äike eemaldus (võite valida ka rohekm kui ühe!) ja vastava intensiivsuse. Ja lõpuks ka kellaaeg, mis kell äike lahkus (ehk siis kauge äikese lõpp näiteks 17:55). Kui on küsimusi, siis kirjutage ja kui midagi läks valesti, siis logige uuesti sisse ja saatke uued andmed (vanad kirjutatakse üle). Koodis võib esineda veel "bug'e", nii et asja on vaja testida!
Egon Tinno
Posts: 212
Joined: Sun Jul 01, 2007 12:47 pm
Location: Lääne-Virumaa, Kõrveküla
Contact:

Post by Egon Tinno »

:arrow: Tähelepanu kõik, kes muutsid oma kasutajanimesid! Kuna täna 15.august, siis muutsin ka vaatluskaardil kasutajanimed ära ja seoses sellega peate ka sisselogimisel sellega arvestama! Kui on probleeme, siis saatke PS!
Marek
Posts: 726
Joined: Thu May 25, 2006 7:59 pm
Location: Tallinn
Contact:

Post by Marek »

Oli mõte postitada soovitus ilmakaardi osas, aga nüüd on juba kaardil see tehtud : )
***
Egon Tinno
Posts: 212
Joined: Sun Jul 01, 2007 12:47 pm
Location: Lääne-Virumaa, Kõrveküla
Contact:

Post by Egon Tinno »

Marek wrote:Oli mõte postitada soovitus ilmakaardi osas, aga nüüd on juba kaardil see tehtud : )
Ma ei tea küll mida sa soovisid, aga tore kui ette jõudsin!

Tallinna juurde sai suurem kaart kleebitud, sest seal hakkas kitsaks minema, kuna saime juurde uue vaatleja - @Tallinn. Selle üle on mul muidugi väga hea meel! Nüüd mahuvad andmed pisut paremini ära.

Lisasin ka puhangute rea, seda saate kasutada siis, kui tuule puhangud ületavad keskmine tuule palli vahemiku. Muul juhul jätke määramata. Kuvatakse need, nagu EMHIlgi, sulgudes peale keskmist tuult. Vabanda, Tarmo, et sellega nii kaua läks!

PS Hetkel on vaatluskaardil lausa 6 liikme andmed. Nii palju ei ole minu teada neid veel varem olnudki! Kahju ainult, et Kuumus ja S.Prits on kuhugi kadunud (olid nemad ju asja algatajad!). Kõik soovijad on jätkuvalt teretulnud!

EDIT: Võtan sõnad tagasi, S.Prits on ka täitsa olemas, seega juba 7 11st!
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Arvan, et kui võimalik, siis võiksime vaatluskaardile lumikatte paksust hakata edastama. :lol:
Koit Kolga
Posts: 268
Joined: Tue Jun 12, 2007 10:35 pm
Location: Suuremõisa/Haapsalu
Contact:

Post by Koit Kolga »

see on hea mõte hakkan ka joonlauaga mõõtma
Post Reply