Foorumi tulevik

Foorumit puudutavad postitused.
McSa
Posts: 15
Joined: Thu Nov 09, 2006 9:57 am

Foorumi tulevik

Post by McSa »

Nüüd on see foorum natuke aega juba tegutsenud ja viimane aeg oleks teha selgeid plaane kuhu see foorum edasi areneb ja mis teamast välja kasvab.
Minu mõtted seoses selle fooruminga.
Suhteliselt palju on siin lihtsalt teateid mis ei eelda foorumitarkvara kasutamist. Kõiglile oleks lihtsam kui oleks eraldi moodul ilmavaatluste vastuvõtuks mis piiraks sisestatava info tüüpi.
Samuti pole foorum just loodud piltide näitamiseks, ka sellega saavad galeriiskiptid paremini hakkama..
Lisaks kõigele eelnevale võiks mõelda ka feedi avamisele ja uuele kujundusele. Oi kui palju on neid default kujundusega foorumieid.
See on lihtsalt minu ettekujutus asjast. Arvab keegi midagi?
Marek
Posts: 726
Joined: Thu May 25, 2006 7:59 pm
Location: Tallinn
Contact:

Post by Marek »

Olen algusest peale poolt, et seda foorumit võiksid kasutada ka täiskasvanud meteoroloogid, hetkel on siis foorumis enamus ikkagi noored ilmahuvilided ja vahest tekib küsimus, et kas me ei oska foorumis korralikult kirjutada või on midagi muud halvasti (ei saa nagu aru, mida valesti teeme), et vanem kasutajaskond pea aegu puudub... :?
***
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Ka mulle tundub veidi kummaline et, miks keegi profesionaalne ilmahuviline peale seenno pole siia tulnud. Muidugi võib keegi selline siin olla kuid väga aktiivselt ma ei postita. Muidugi need ilmahuvilised kes siin vahest postitavad on ka asjalikud. Mind paneb just see huvitama, et miks mõnda elukutselist inimest, kelle töö seostub otseselt ilmaga peale seenno siin pole. Osad kutselised ilmaennustajad või muud moodi ilmaga seotud tööd tegevad inimesed teevad tööd muidugi raha pärast. Osadel peaks olema aga ka huvi selle töö vastu mida nad teevad. Ma kardan, et foorum pole äkki elukutselisele ilmaennustajale piisavalt atraktiivne, kuna tema saab palju täpsemad andmed näiteks sateliitidelt. Kui see tõesti nii on, siis selle heaks vist kahjuks midagi ette võtta ei saa. Teadlikud sellest foorumist peaksid inimesed ikkagi olema, kuna see on netist kättesaadav. Vabandust kui veidi segane sai.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

kui 100 EEKu päevas maksta siis ehk saaks paar posti päevas kah. muidu ega see on kindel et siia professionaale ei tule. ja miks nad peaksidki tulema.

nende jaoks ei ole siin asjakohaseid andmeid ja ega nad ise vaatlejad ole pigem ikka sünoptikud.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Mina arvan ikka seda, et foorumi kohta pole sõna lihtsalt piisavalt levinud.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
soul
Posts: 142
Joined: Tue Oct 17, 2006 5:13 pm
Location: Tartu

Post by soul »

Kui vaadata teemat näiteks Torm ja äikesed 31.10.-02.11. siis seal oleva 12 lehekülje jutu sisu on enamasti, siin sajab, puhub või temp on selline ja nüüd hiljem vaadates on need juu täitsa kasutud postitused ja vähegi tõsisemal meteoroloogil pole seal midagi kaasa rääkida, sest need andmed on kõik graafiliselt olemas ja sellise teema jälgimine ei paku huvi.
11 juuni alustatud teema Ilm hetkel Tartus mida on täidetud kuni 10 nov, nende kaootiliset täidetud andmetega ei ole täna midagi teha, kel huvi saab täpselt vaadata mis kell milline ilm oli Ülikooli
keskkonnafüüsika instituudi ilmajaama andmepaasisit. Eks selliseid näiteid ole veel.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

peaks võtma vähemalt lähi 2 aasta tööks selle et muretseme kõik endale korralikud mõõtmisvahendid. ja siis on ka suht asjakohased andmed. no vähemalt paar auku jällegi täidetud. aga jah mul siin see miinus et ei taha kuskile õue eriti sättida seda. kõnnib ise minema. peame hakkama siis rohkem numbriliselt kirjutama. siis on nende andmetega midagi teha kah. nõustun souliga et mingi siin sajab vihma või ilm on tuuline pole midagi teha.

tore et meie kasutajatest 2 on korralik ilmajaam (minuteada kahel) seennol ja Tarmo Hermannil.

aga siinkohal küsimus kellegil ilmajaama onni mõõtusi on anda w. peaks lähitulevikus vähemalt sellegi valmis tegema.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

Tarmo Tanilsoo wrote:Mina arvan ikka seda, et foorumi kohta pole sõna lihtsalt piisavalt levinud.
no isegi neti all oleme üleval. mida sa veel tahad. ega paremat nii naljalt ei saa.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Kaarel wrote:
Tarmo Tanilsoo wrote:Mina arvan ikka seda, et foorumi kohta pole sõna lihtsalt piisavalt levinud.
no isegi neti all oleme üleval. mida sa veel tahad. ega paremat nii naljalt ei saa.
Õige point. Siis jääb sõelale veel vähene huvi.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Kaarel wrote:nõustun souliga et mingi siin sajab vihma või ilm on tuuline pole midagi teha.
Nõustun ka mina
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Marek
Posts: 726
Joined: Thu May 25, 2006 7:59 pm
Location: Tallinn
Contact:

Post by Marek »

Kaarel wrote:nõustun souliga et mingi siin sajab vihma või ilm on tuuline pole midagi teha.
Võib olla selle mula pärast ei olegi meteoroloogid huvitatud foorumist. Aga eks edaspidi püüan postitada inforohkemaid ja asjalikemaid postitusi...
***
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Marek wrote:
Kaarel wrote:nõustun souliga et mingi siin sajab vihma või ilm on tuuline pole midagi teha.
Võib olla selle mula pärast ei olegi meteoroloogid huvitatud foorumist. Aga eks edaspidi püüan postitada inforohkemaid ja asjalikemaid postitusi...
Just. Püüaks vähemalt õhutemperatuurigi sisse panna. Seegi ütleb, kas mõni front on üle läinud või tulekul nt. Aga jah, kutsuks jah liikmeid üles enda olukorra kohta kirjutama nii detailselt kui võimalik. Ehk siis hakkavad ka profid meie vastu rohkem huvi tundma
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

hea variant oleks kui keegi kontaktteeruks vähemalt osade metereoloogidega. siis ehk mõni tuleks ka.
Tanel
Posts: 546
Joined: Thu May 25, 2006 8:39 pm
Location: Suure-Jaani, Viljandimaa / Tartu
Contact:

Post by Tanel »

Täiesti nõus eelkõnelejate mõtetega ja püüan ise ka edaspidi inforikkamaid ja huvitavamaid postitusi teha
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Post by Raul. K »

Eks ma ka edaspidi siis proovin rohkem numbrites kirjutada. Mul on selline keskpärane ilmajaab umbes. Mingi väga kõva sõna pole kuid enam-vähem. Miinuseks on see, et pole võimalik andmeid pidevalt vaadata toas olevalt ekraanist või arvutist. Siin linnas tuult mõõta hea pole ja tuuenäit tuleb nõrgema tugevusega, kuid kui siinsed liikmed seda soovivad, siis võin seda teha. Õhurõhu näit peaks olema üsna täpne, seega saan ka seda hakata edastama. Sademete mõõtjat mul kahjuks pole ja praegusel aastaajal selle hankimine ei tasuks end ära. Kordan veelkord, et minu ilmajaam on selline: http://kaimari.ee/?id=15&keel=ee ja sealt SKYWATCH Xplorer 4. Teised kasutajad peavad arvestama sellega, et andmetes võib esineda mõningaid väiksemaid kõrvalekaldeid, kuna mu ilmajaam pole ikkagi just viimane sõna.

Toon nüüd maksimaalsed lubatud kõrvalekalded oma ilmajaama kohta.
Õhurõhk: +-1 hPh
Temperatuur: +-0,1 kraadi
Tuul: +- 3m/s, mis on üsnagi suur!

Minu andmed muudab mõtetumaks teeb Tartu Ülikooli keskkonnafüüsika instituudi ilmajaam. Kuna elan sellest vaid mõne kilomeetri kaugusel, siis andmed eriti ei erine ja tavaline inimene vaatab neid pigem sealt. Kui olen Kuusalu kandis, siis seal ilmajaama läheduses pole ja andmed tuleksid orginaalsemad. Seal pole mul kahjuks arvutit ja arvutisse pääsen vaid kas raamatukogust või tuttavate juurest.
Post Reply