Ex-Laura

Postitused eksorkaanide ja muude troopikast tulevate ilmanähtuste kohta
Post Reply
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Ex-Laura

Post by Tarmo Tanilsoo »

http://www.nhc.noaa.gov/text/refresh/MI ... 0837.shtml

Ennustatakse, et võtab suuna Euroopale, GFS ennustab, et ta on parasvöötmelise tsüklonina 7. oktoobriks meie kandis. Tõsi, sinna on veel nii palju aega, et midagi pole kivisse raiutud ning nii mõndagi võib veel muutuda.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Lähistroopiline torm Laura

Post by Tarmo Tanilsoo »

Laura on muutunud troopiliseks tormiks. Samas peaks ta juba õige pea muutuma parasvöötme tsükloniks.

Muide, USA orkaanikeskuse 5 päeva ennustuskaardil on Eestigi näha(ilmselt on ta nädalaga siin parasvöötme tormina)
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Troopiline torm Laura

Post by Tarmo Tanilsoo »

Praegu on veel Laura troopiline torm, kuid peaks peagi muutuma parasvöötmeliseks. Samal ajal on ta endiselt liikumas Euroopa suunas, EMHI ennustab pühapäevaks tuule puhanguid 20 m/s, ilmselt on sellel tsüklonil siis mingit sorti ka käsi mängus.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
ain
Posts: 221
Joined: Thu Apr 05, 2007 4:17 pm
Location: Valga
Contact:

Re: Troopiline torm Laura

Post by ain »

Tarmo Tanilsoo wrote:Praegu on veel Laura troopiline torm, kuid peaks peagi muutuma parasvöötmeliseks. Samal ajal on ta endiselt liikumas Euroopa suunas, EMHI ennustab pühapäevaks tuule puhanguid 20 m/s, ilmselt on sellel tsüklonil siis mingit sorti ka käsi mängus.

On vist teada ka kust ta meieni jõuab, kas see tsüklon läheb meist põhja läänemere kaudu või üle lõuna soome.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Troopiline torm Laura(esmaspäevaks meil parasvöötmelisena?!)

Post by Tarmo Tanilsoo »

Vähemalt GFS mudeli järgi jõuab kese Norrani ja edasi liigub kirdesse. Meie peaksime jääma ida- ja kaguserva.

Orkaanikeskus ütleb, et tsüklon on parasvöötmeliseks muutumas ning ilmselt kella 18'ks on ta parasvöötme tsüklon(mis tähendab seda, et orkaanikeskusl lõpetab tema kohta teadete väljastamise).
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Ex-Laura

Post by Tarmo Tanilsoo »

Nüüdseks on Laura kaotanud troopilised omadused ning USA orkaanikeskus on teadete väljastamise lõpetanud. Viimases arutelust järeldub, et ex-Laura siia jõudmine on sattunud küsimärgi alla, nii vähemalt mudeliennustustes. Samal ajal kui GFS mudel ennustab tsükloni tugevnemist ning siia jõudmist, on ülejäänud mudelid konsensusel, et frontaaltsooniga liitudes tsükloni tsirkulatsioon hääbub. Elame-näeme.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Egon Tinno
Posts: 212
Joined: Sun Jul 01, 2007 12:47 pm
Location: Lääne-Virumaa, Kõrveküla
Contact:

Re: Ex-Laura

Post by Egon Tinno »

Kui vaadata ennustusi siit, siis osad mudelid prognoosivad selle liikumist üle Suurbritannia ja Saksamaa Poola suunas, kuhu peaks see jõudma 6ndaks oktoobriks.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Ex-Laura

Post by Tarmo Tanilsoo »

Nii. FU-Berlin saadab oma ennustuskaartides ex-Laura(või siis sellest järele jäänud niiskuse teise tsükloni koosseisus) ikkagi Skandinaaviasse nii, et esimesed märgid tulekust hakkavad ilmselt paistma juba täna, kui mitte homme.


EMHI ennustab esmaspäevaks tuuli kuni 21 m/s. Iirimaal on antud tugeva saju hoiatus
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Ex-Laura mõju Eestile - 5-7. oktoober 2008

Post by Tarmo Tanilsoo »

Hollandi ilmateenistuse satelliidiraportilt ning FU-Berlini kaartidelt tulevad vastukäivad teated ex-Laura asukoha kohta. KNMI andmetel on tsüklon alles lähenemas Iirimaale ja Briti saartele samal ajal kui FU-Berlini kaart paneb ex-Laura juba praegu Põhjamerele. Vaadates aga eilseid satelliidipilte on vähemalt minul küll tekkinud tunne, et ex-Laura on avamerel hääbunud ning ühes neist on ilmselt temaga kunagi seotud olnud niiskust.

EDIT: Vaatasin uuesti kõik viimase aja satellidipildid üle ning tõesti tundub, et ex-Lauraga seotud niiskus kandus üle teise tsüklonisse, mis nüüdseks on Iirimaale lähenemas.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Henri
Posts: 149
Joined: Tue Mar 11, 2008 9:51 am
Location: Raplamaa:Alu

Re: Ex-Laura

Post by Henri »

Täna on siis juba esimesi märke näha .Emhi on andnud hoiatuse et Eestis võib täna olla puhanguti 24 m/s tuult ja Läänemere põhja osas tuulet puhanguid kuni 25 m/s...
ain
Posts: 221
Joined: Thu Apr 05, 2007 4:17 pm
Location: Valga
Contact:

Re: Ex-Laura

Post by ain »

Henri wrote:Täna on siis juba esimesi märke näha .Emhi on andnud hoiatuse et Eestis võib täna olla puhanguti 24 m/s tuult ja Läänemere põhja osas tuulet puhanguid kuni 25 m/s...

Kahjuks või õneks on emhi ainult saardele lubanud 24 m/s puhangulist tuult.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Ex-Laura

Post by Tarmo Tanilsoo »

See pole Laura. Hoolimata FU-Berlini kaartidest asub õige ex-Laura hoopis Briti saarte lähedal. Tänase tormi jaoks on juba teema tehtud ja palun seal tänastest nähtustest postituda.

P.S. Sõna "saar" mitmuse alaleütlev kääne on "saartele"
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Post Reply