Ex-Ike

Postitused eksorkaanide ja muude troopikast tulevate ilmanähtuste kohta
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Ex-Ike

Post by Tarmo Tanilsoo »

Atlandil on tekkinud orkaan Ike, mis imekähku tugevnes 4. kategooria orkaaniks.

http://estonian.wunderground.com/tropic ... 00809.html
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Orkaan Ike

Post by Tarmo Tanilsoo »

Vahepeal Ike küll nõrgenes, kuid on nüüdseks taas 4. kategooria orkaan ning ohustab Kariibi merel mitmeid riike, muuhulgas ka Kuubat. Ka Florida lõunaosa on ohus, ning Florida Keysi saartel tehakse ettevalmistusi ja inimesi evakueeritakse. CNN teeb just praegu Key Westist Floridas otselülitust.

Seejärel võib tabamuse saada aga taas Mehhiko lahe rannik.

Lisainfo, nagu alati, USA orkaanikeskusest
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Orkaan Ike

Post by Tarmo Tanilsoo »

Ike on nüüdseks Mehhiko lahel 2. kategooria orkaan. Ta on meeletult suur, terve Mehhiko laht on seda tsüklonit täis.

Texases alustatakse evakueerimistega ning nt. Houstonis asuv USA ilmateenistuse ennustuskontor on välja andnud väga tõsise tekstiga ohuennustuse, milles teatab, et "Orkaani kätte jäämine tähendab kindlat surma."
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Orkaan Ike

Post by Tarmo Tanilsoo »

CNN teeb otselülitust Galvestonist praegu ning lainetus on seal rannas päris karm juba.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Orkaan Ike

Post by Tarmo Tanilsoo »

http://www.khou.com/video/?nvid=178826& ... s&noad=yes - reaalajas orkaanikajastus Houstonis asuvast telejaamast.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Taavi Saimre

Re: Orkaan Ike

Post by Taavi Saimre »

Henri
Posts: 149
Joined: Tue Mar 11, 2008 9:51 am
Location: Raplamaa:Alu

Re: Orkaan Ike

Post by Henri »

Ike läheb Atlandile tagasi ja ta jälle tugevneb
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Orkaan Ike

Post by Tarmo Tanilsoo »

Henri wrote:Ike läheb Atlandile tagasi ja ta jälle tugevneb
Kelle sõnul? USA orkaanikeskuse andmetel ta muutub sisemaal parasvöötmeliseks ning ühineb teise tsükloniga.
Ennustusarutelus on selgelt kirjas, mis juhtuma hakkab.
INITIAL 14/0300Z 34.3N 93.9W 35 KT
12HR VT 14/1200Z 37.4N 91.2W 30 KT...INLAND
24HR VT 15/0000Z 42.2N 82.7W 30 KT...EXTRATROPICAL
36HR VT 15/1200Z 46.8N 71.6W 35 KT...EXTRATROPICAL
48HR VT 16/0000Z 51.0N 59.2W 40 KT...EXTRATROPICAL
72HR VT 17/0000Z...DISSIPATED
EDIT: Kiire pilk GFS'ile: Pärast ühinemist teise tsükloniga tekib teisest tsüklonist tugev torm. Siiski on Euroopas blokeeriv atmosfääriseisund nii, et Gröönimaast ja Islandist kaugemale ei tohiks ta küündida.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Orkaan Ike

Post by Tarmo Tanilsoo »

http://www.atl.ec.gc.ca/weather/hurrica ... Ike.txt.en

Nii... Ta võib küll teise tsükloniga ühineda, kuid Atlandi ookeani ääres võib ta nii mõnelegi tõesti peavalu valmistada... Islandile ennustab Islandi ilmateenistus nt. neljapäevaks tormi.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Orkaan Ike

Post by Tarmo Tanilsoo »

Ike'i tagajärjed: Inimesed nädalateks elektrita, kümned inimesed surnud ning tõsised üleujutused rannikul.

Paraku näib nüüd, et Ike pole veel lõpetanud. See, mis Ike'ist järele jäi, muutus parasvöötme tormiks ning võib nüüd tabada Islandit. Meie oleme ohutuses, kõrgrõhkkonnad kannavad selle eest hoolt.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Ex-Ike

Post by Tarmo Tanilsoo »

Aijaa :( Weatheronline.co.uk sõnul on Islandil täna mõõdetud tuule puhanguid kuni 33 m/s.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Ex-Ike

Post by Tarmo Tanilsoo »

http://www.icelandreview.com/icelandrev ... _id=312151

Esimesed eksorkaanitelegrammid on hakanud Islandilt välja tulema. Paadiomanikel oli unetu öö, katused said kahjustusi ning pealinnas puhus tuul ühe väikelennuki vastu aeda.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Re: Ex-Ike

Post by Kaarel »

Mismõttes nagu? ``Tuul puhus lennuki vastu aeda´´ Mis aed? Õue aed, lennujaama aed, mis iganes aed?
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Ex-Ike

Post by Tarmo Tanilsoo »

Kaarel wrote:Mismõttes nagu? ``Tuul puhus lennuki vastu aeda´´ Mis aed? Õue aed, lennujaama aed, mis iganes aed?
Nii oli uudises kirjas - At Reykjavík Domestic Airport a small airplane blew into a fence. (otsetõlkes suisa puhus aia sisse). Ilmselt mingi lennujaama piirdeaed oli.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Re: Ex-Ike

Post by Kaarel »

Tarmo Tanilsoo wrote:
Kaarel wrote:Mismõttes nagu? ``Tuul puhus lennuki vastu aeda´´ Mis aed? Õue aed, lennujaama aed, mis iganes aed?
Nii oli uudises kirjas - At Reykjavík Domestic Airport a small airplane blew into a fence. (otsetõlkes suisa puhus aia sisse). Ilmselt mingi lennujaama piirdeaed oli.
Just, just ingl.k. lennujaam mainitud see arusaadavamaks asja muutis.
Post Reply