Troopiline torm Alberto parasvöötmelisena

Postitused eksorkaanide ja muude troopikast tulevate ilmanähtuste kohta

Millal jõuab Ex-Alberto Eestisse?

Poll ended at Wed Jun 28, 2006 2:42 pm

20-21. juunil
1
25%
22-23. juunil
1
25%
24-25. juunil
0
No votes
Ei jõuagi: Vaibub enne Eestini jõudmist
1
25%
Ei jõuagi: Absorbeerub teise madalrõhkkonda
0
No votes
Ei jõuagi: Läheb Eestist mööda
1
25%
 
Total votes: 4

Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

http://www.sky-chaser.com/alb06.htm

Selline oli Alberto Floridas
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Image
Siin on madalrõhkkondade liikumise ennustus meie kandis.

Ex-Alberto on Kagu-USA ranniku juures.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Nii... Nüüd värk selline, et windguru.cz ilmateade näitab Lagujale(ligi pääseb siit) kolmapäevaks lauspilvisust ning vihma. Miks mulle tundub, et see võib olla Ex-Albertoga seotud... Aga mine tea, nädal veel aega.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Marek
Posts: 726
Joined: Thu May 25, 2006 7:59 pm
Location: Tallinn
Contact:

Post by Marek »

Hääletasin, et ex-Alberto läheb Eestist mööda.
http://severe.worldweather.org/ ei näita orkaani Atlandil, ju teine siis juba liiga nõrk.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

Nädala teisel poolel võivad meretagused naabrid lasta madalrõhulohul meilt priiskava kuumuse peletada, saatjaiks kõuekärgatused ja vihmavalingud.
Läänemeremaadele kohane mõõdukus võib taastuda kas neljapäeval või kerge viivituse korral jaanilaupäeval. Viimane oleks üsna tavapärane- seda juba aegade hämarusest.

kas ka see ei või mitte EX Albertoga seotud olla
seda lubab 21 juuniks seega on suht loogiline et alberto aga mine tea
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Kaarel wrote:Nädala teisel poolel võivad meretagused naabrid lasta madalrõhulohul meilt priiskava kuumuse peletada, saatjaiks kõuekärgatused ja vihmavalingud.
Läänemeremaadele kohane mõõdukus võib taastuda kas neljapäeval või kerge viivituse korral jaanilaupäeval. Viimane oleks üsna tavapärane- seda juba aegade hämarusest.

kas ka see ei või mitte EX Albertoga seotud olla
seda lubab 21 juuniks seega on suht loogiline et alberto aga mine tea
Jah, aga kahjuks näitab viimane GFS mudel ex-Alberto absorbeerumist teise madalrõhkkonda :( Teine, temast tugevam parasvöötmest pärit madalrõhkkond tõmbab ta endasse. Igatahes hetkeseisuga paistab, et ta ise siia ei jõua... Küll aga võib jõuda mõne teise madalrõhkkonna osana. Tegelt ei mäletagi juhtu, mil siia on jõudnud troopiliste tormide jäänused. Siiani on jõudnud orkaanide jäänused(nt Karl(2004) ja Maria(2005)).

Annaks ka ühe ilmakaardi aadressi, kus Ex-Alberto on ära märgitud - http://www.met.fu-berlin.de/de/wetter/maps/anabwkna.gif
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

ex alberto siia ei jõua see juba kindel

hea kui mõnel õhtul ka hoovihma sajaks ka see kõlbaks häda pärast
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Post by Kaarel »

ma saan EMHI üle naerda nende nelja päeva prognoos on natuke imelik neljapäevaks lubab tekstis äikest ja vihma aga see pilt mis nendel seal on see näitab hoopiski päikest ja vahelduvat pilvisust


aga ma nüüd siis muudan ka meelt EX Alberto jõuab kohale ka meile natuke vihma ja äikest ikka ehk toob
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Post by Tarmo Tanilsoo »

Ta ei jõudnud siia.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Post Reply