Äikesed 13-15.juuli

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
Karlip
Posts: 193
Joined: Tue Jul 12, 2011 2:50 pm
Location: Võru Linn

Re: Äikesed 13-15.juuli

Post by Karlip »

Öösel sul võibolla isegi veab vihmaga, äikest loota eriti pole.
Ja nüüd ilmateade.
Karlip
Posts: 193
Joined: Tue Jul 12, 2011 2:50 pm
Location: Võru Linn

Re: Äikesed 13-15.juuli

Post by Karlip »

Võiks öelda, et öösel võib hakata nägema alates lõuna-eestist äikest. Praegu Võrus pilvine, kuid kuiv.
Ja nüüd ilmateade.
Kaivo
Posts: 251
Joined: Sun Dec 27, 2009 6:29 pm
Location: Tallinn

Re: Äikesed 13-15.juuli

Post by Kaivo »

Karlip, seleta lahti see et alates Lõuna-Eestist nägema äikest, palun .
Karlip
Posts: 193
Joined: Tue Jul 12, 2011 2:50 pm
Location: Võru Linn

Re: Äikesed 13-15.juuli

Post by Karlip »

zbxkill wrote:Karlip, seleta lahti see et alates Lõuna-Eestist nägema äikest, palun .
Pilvede liikumise järgi.(Nende, mis äikeselt aktiivsed on)
Ja nüüd ilmateade.
@Unipiha
Posts: 381
Joined: Thu Jul 31, 2008 10:55 pm
Location: Tartumaa, Nõo vald, unipiha küla

Re: Äikesed 13-15.juuli

Post by @Unipiha »

Kuidas on võimalik et peale sajuala saabub äike. Mina olen ikka arusaanud et äike tekib konvektsiooniga ja just sajuala ees. Peale sajuala on ju õhk jahtunud ja aeg ju ka veel öö. Keegi äkki seletaks selle lahti. Praegu just selline olukord radaripildil, et sajuala on saabunud ja Lätist tuleb järgi sellele äikesega sajuala, mis loogiliselt mõeldes võiks ju hoopis laguneda.
_____________________
Häid elamusi kõigile!
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Re: Äikesed 13-15.juuli

Post by Kaarel »

Kui viisakaks jääda siis võiks öelda, et läks nii nagu arvata oligi, EMHI hakkas hommikul vara kraaksuma, et mitmele poole on tugevat vihma ja äikest oodata, siis õhtul võeti pöördeid veidi maha ja lõpptulemus on lühiajaline seenevihm üle maa. Miks emhi, miks?, Miks Mulle tundub, et sel suvel (sh. kevad) on see juba kolmas või neljas kord.

Ja siis kui üle maa liiguvad tugevad äikesekolded tuleb hoiatus sellisel ajal kui süsteemid on suuresti lagunemisfaasis... no anna kannatust tõesti...
Karlip
Posts: 193
Joined: Tue Jul 12, 2011 2:50 pm
Location: Võru Linn

Re: Äikesed 13-15.juuli

Post by Karlip »

Sul on õigus, Unipiha, Äike jõudis Eesti alla ning siis lagunes.

Eilne öö siis: kerge tuul, vihma tuli koos tuultega.

Kaarel, ma ise ei vaata mida EMHI hoiatab või lubab, vaatan ainult nende radareid.
Ja nüüd ilmateade.
Kaivo
Posts: 251
Joined: Sun Dec 27, 2009 6:29 pm
Location: Tallinn

Re: Äikesed 13-15.juuli

Post by Kaivo »

Möödunud öö Tallinnas Nõmmel - polnud eriti midagi hullu, kui magama läksin(kella ei mläeta täpsetl), selleks ajaks hakkas vaikselt sadama. Hommikul ärgates oli lihtsalt lauspilvisus ja hetkel sajab uduvihma ja on suhteliselt tuulevaikne .
Post Reply