Äikesed 11.-12.juuli

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
Kaivo
Posts: 251
Joined: Sun Dec 27, 2009 6:29 pm
Location: Tallinn

Re: Äikesed 11.-12.juuli

Post by Kaivo »

Tarmo H wrote:
zbxkill wrote:
Tarmo H wrote:Edelataevas on päris mõnusa jume võtnud ja kuulsin vist sealt ka üht kauget müristamist. Näib et see pilv liigub otse siiapoole. Kas tõesti on hooaja esimene äike ka siia jõudmas või laguneb see enne Laupale jõudmist ära nagu enamikel juhtudel olnud on? Radaril veel siiapoole midagi erilist liikumas pole, vaid paar pisikest kollast täpikest kella 22.30 seisuga näha Harku radari andmeil, Sürgavere radar näib maas olevat.
Temperatuur siin hetkel +20,6.
Kuulsin just järjekordset müristamist.

EDIT: kahjuks ilmutabki see pilv juba lagunemise märke ja see mis tulebki läheb ka siit mõõda lääne poolt. Tundub et see kant ikka äikestele ei meeldi :roll:
Kust otsast sürgavere radar maas on ?

Ma ei tea siis kas asi mu brauseris aga uusim värskendus mis mul Sürgavere radari leht kuvab pärineb 16.45.05Z (ehk siis Eesti aja järgi kolmveerand kaheksast), Harku radar näitab mul ikka värskeid andmeid.
Ilmselt tõesti brauseri viga kuna mul uuendab ilusti värskeid andmeid, viimane pilt 19:45:05Z ja kõik näitab nii nagu peab .
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Re: Äikesed 11.-12.juuli

Post by Kaarel »

Tarmo H wrote:
zbxkill wrote:
Tarmo H wrote:Edelataevas on päris mõnusa jume võtnud ja kuulsin vist sealt ka üht kauget müristamist. Näib et see pilv liigub otse siiapoole. Kas tõesti on hooaja esimene äike ka siia jõudmas või laguneb see enne Laupale jõudmist ära nagu enamikel juhtudel olnud on? Radaril veel siiapoole midagi erilist liikumas pole, vaid paar pisikest kollast täpikest kella 22.30 seisuga näha Harku radari andmeil, Sürgavere radar näib maas olevat.
Temperatuur siin hetkel +20,6.
Kuulsin just järjekordset müristamist.

EDIT: kahjuks ilmutabki see pilv juba lagunemise märke ja see mis tulebki läheb ka siit mõõda lääne poolt. Tundub et see kant ikka äikestele ei meeldi :roll:
Kust otsast sürgavere radar maas on ?

Ma ei tea siis kas asi mu brauseris aga uusim värskendus mis mul Sürgavere radari leht kuvab pärineb 16.45.05Z (ehk siis Eesti aja järgi kolmveerand kaheksast), Harku radar näitab mul ikka värskeid andmeid.

Tee brauseriga jah paar trikki parem, cookies ja mälu, või lihtsalt sulge vahepeal, brauser või arvuti, offline versiooni võid ka kontrollida, järsku on peal, kui sürgavere eraldi brauseri pealt töötab.

Siinne seis see, et lõunas ja läänes välgutab kolm-neli korda minutis.
Tarmo H
Posts: 791
Joined: Sat May 27, 2006 3:42 pm
Location: Järvamaa, Laupa
Contact:

Re: Äikesed 11.-12.juuli

Post by Tarmo H »

Mingi kala oli jah brauseriga, peale brauseri restarti ka Sürgaverest värsked andmed olemas :) Negatiivne on vaid see et otse siiapoole hetkel sadusid ja äikeseid liikumas pole. Küll aga on praegu läänes aegajalt müristamisi kuulda. Tundub et suurem action jääbki vähemalt öötundideks Lääne-Eestisse.
Siin temperatuur muutumatu püsinud ja praegu ka +20,6.
Palju äikest! Palju torme! Rohkelt sademeid! Palju palavust! Palju pakast!
erikEST
Posts: 476
Joined: Thu Jan 24, 2008 1:05 pm
Location: Tallinn, Klooga
Contact:

Re: Äikesed 11.-12.juuli

Post by erikEST »

Sinn igatahes hakkas vihma sadama ja äike saaks nagu aina jõudu juurde. Sähvib päris ilusti. Pilvest pilvesse välgud hetkel enamasti...pikalt üle taeva.
!!!Tuulispask Tallinn 17.06.2008!!!
http://s195.photobucket.com/albums/z207 ... 7-06-2008/
Kaarel
Posts: 2574
Joined: Fri May 26, 2006 10:55 am
Location: Raplamaa,Valgu

Re: Äikesed 11.-12.juuli

Post by Kaarel »

tõsisem äikseelamus nüüd siis sel suvel ka olemas, nimelt äike lähenes küllaltki hiilides täna. Alguses siis vähesed välgud ja vaiksed müristamised, kui juba kergelt sadama hakkas siis üllatas üsna kenasti, nimelt välk-pauk sõnaotseses mõttes, välgu suunda küll ei näinud aga tundus kas enda korterelamu või mõni naabruses olemas. Selliseid välk-pauke oli tükki kolm + hiljem üks tõenäoline tabamus kohalikku alajaama, ilmselt siiski sealsesse piksetorni (vool on ju alles) tugev ja mõõdukas vihm paraja kestvusega ja nõrk pagi.

Ahjaa, äike intensiivistus märgatavalt pärast siit põhjapoole eemaldumist.
Kaivo
Posts: 251
Joined: Sun Dec 27, 2009 6:29 pm
Location: Tallinn

Re: Äikesed 11.-12.juuli

Post by Kaivo »

Vägev hoiatus antud :
11.-12.07 öösel ja homme päeval sajab mitmel pool äikesevihma. Äikesega kaasnevad tugevad tuulepuhangud (üle 15 m/s). Kohati on sadu tugev ja sajab ka rahet. Öösel on tihedam äikesepilvede- ja sajuvöönd Lääne-Eesti kohal.


Hetkel Käinas (Hiiumaal) välgutab idas mõni kord minutis, mürinad üsna tugevad.
Pagi pole, hooti sajab veidi vihma .
amarelle
Posts: 104
Joined: Sun Aug 22, 2010 10:32 am
Location: Finland,Vaasa

Re: Äikesed 11.-12.juuli

Post by amarelle »

23:35 kostus lõunast kurjakuulutavat kõminat,näha ei olnud midagi.10 minutit hiljem lõi loodest äikest ja peale seda hakkas sadama :)
Kaivo
Posts: 251
Joined: Sun Dec 27, 2009 6:29 pm
Location: Tallinn

Re: Äikesed 11.-12.juuli

Post by Kaivo »

Virtsus on EMHI tunnivaatluste andmete järgi kl 00:00 nähtavus 0.07km e.70 meetrit :)
Märgitakse ka udu ja kohati üle eesti suuri sademetehulki .
erikEST
Posts: 476
Joined: Thu Jan 24, 2008 1:05 pm
Location: Tallinn, Klooga
Contact:

Re: Äikesed 11.-12.juuli

Post by erikEST »

Siin läheb asi väga rajuks..arvuti läheb kinni. 8)
!!!Tuulispask Tallinn 17.06.2008!!!
http://s195.photobucket.com/albums/z207 ... 7-06-2008/
Tarmo H
Posts: 791
Joined: Sat May 27, 2006 3:42 pm
Location: Järvamaa, Laupa
Contact:

Re: Äikesed 11.-12.juuli

Post by Tarmo H »

Nagu karta oligi ei toimunudki siin öösel midagi. Alles poole tunni eest hakkas siin vihma sadama ja seegi on nõrk, äikest on kaugelt kuulda ja sedagi harva ja paistab et äike siia ei jõuagi. Õhtul läksid äikesed kauge kaarega lääne poolt mõõda. Lõuna poolt läheneb siiapoole ulatuslikum sajuala ilma äikeseta aga arvatatavasti läheb see siit napilt mõõda ida poolt mõõda.
Sooja siin ka vaid 17,7 kraadi.
Palju äikest! Palju torme! Rohkelt sademeid! Palju palavust! Palju pakast!
risto
Posts: 85
Joined: Mon Jun 13, 2011 6:54 am
Location: Tallinn, Südalinn

Re: Äikesed 11.-12.juuli

Post by risto »

tallinnas algas müristamine umbes poole ühe paiku. sähvatusi nägin läänes ja lõunas juba enne. sähvatas umbes kord 10 sekundi jooksul ning tundus, et enamus olid pilvesisesed välgud. suur hoog läks lääne poolt, lõuna-poolne süsteem nagu oleks seisnud kohapeal.
vihm algas 5 minutit enne ühte ning siis jäi äikesetegevus nagu veidi tagasihoidlikumaks, kuigi sähvis 4-5 korda minutis vist ikka :)
kell 2 läksin magama, siis sähvis ikka veel ja hooti sadas vihma.
kell 2:45 ärkasin müristamiste peale ja sähvis intensiivselt
kell 5:02 ärkasin väga tugeva paduvihma peale, sähvatusi ei näinud, kuid üsna tihti kärgatas just nii nagu pilv-maa välgu puhul.
magasin üsna halvasti ning ärkkasin ka vahepeal üsna tihti. koguaeg jäid silma sähvatused.

ükski äike peakohale ei tulnud. intensiivne oli kas lääne või lõunapool. vaid vihma sadas tugevalt.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Re: Äikesed 11.-12.juuli

Post by Raul. K »

Ka Tartu eriti äikest ei saanud. Kella 5 paiku möödus läänest suhteliselt kaugelt nõrk äike, mis siiski lahtise aknaga magades suutis üles ajada. Sademeid tolle pilvega peaaegu ei kaasnenud, küll aga tuli hiljem tund aega üsna intensiivset vihma, kuid äikest polnud.
erikEST
Posts: 476
Joined: Thu Jan 24, 2008 1:05 pm
Location: Tallinn, Klooga
Contact:

Re: Äikesed 11.-12.juuli

Post by erikEST »

kella 3-4 vahel tuli järgmine pilveosa otse peale ja siis kallas, sähvis ja paugutas ikka korralikult. See möll ajas mind taas üles. Äike oli keskmise intensiivsusega. u 2-3 korda minutis. See-eest olid välgulöögid lähedal ja kärgatused ka vastavad. Oeh..unest jäi täna öösel küll puudu aga küll see mingil igaval päeval tagasi magatud saab :D
!!!Tuulispask Tallinn 17.06.2008!!!
http://s195.photobucket.com/albums/z207 ... 7-06-2008/
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Äikesed 11.-12.juuli

Post by Tarmo Tanilsoo »

Siin oli öö ja hommiku jooksul kaks olukorda kui äike mind üles äratas, esimene oli kella 4 ajal ning teine kella 8 ajal. Sademeid on täna kogunenud 6,4 mm.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Koit Kolga
Posts: 268
Joined: Tue Jun 12, 2007 10:35 pm
Location: Suuremõisa/Haapsalu
Contact:

Re: Äikesed 11.-12.juuli

Post by Koit Kolga »

siin oli ka kella 2-3 vahel õõsel veel üks päris korralik äite ja kaasnes ka pagi täpsed andmed puuduvad kuna olen tööl ja üsna uni oli :)

Hiiumaa HELLAMaa kant!
woofer haapsalu, ndv suuremõisa hiiumaa!
Post Reply