Äikesed 23. mail

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Äikesed 23. mail

Post by Raul. K »

Suure tõenäosusega on oodata üsna tugevat äikest, kõiksugu ennustused on seda mitmeid päevi lubanud.
@Tallinn
Posts: 677
Joined: Tue Aug 22, 2006 9:51 pm

Re: Äikesed 23. mail

Post by @Tallinn »

Seda nn labiilsuse süsteemi olen isegi jälginud. Algsete ennustuste järgi pidi juba täna jõudma, kuid lükkub jah esmaspäeva. Jääb nüüd loota, et lähipäevad ilma võimalikult üles kütavad temperatuuri. :)
Image
Koit Kolga
Posts: 268
Joined: Tue Jun 12, 2007 10:35 pm
Location: Suuremõisa/Haapsalu
Contact:

Re: Äikesed 23. mail

Post by Koit Kolga »

ma loodan ka pühapäeva öösel äkki lääne-eestis midat kõmistab
woofer haapsalu, ndv suuremõisa hiiumaa!
_marko_
Posts: 27
Joined: Wed Jul 28, 2010 8:46 pm
Location: eesti

Re: Äikesed 23. mail

Post by _marko_ »

Võiks tulla küll miskit korralikku nt täna öösel :twisted:
Jüri
Posts: 1017
Joined: Sun Jun 24, 2007 11:26 pm
Location: Tallinn/Tartu
Contact:

Post by Jüri »

Äikesepilvi on näha nii Skandinaavia lõunaosas kui Leedusse jõudmas: http://www.sat24.com/scan. On huvitav, et täpselt aasta eest võis Tallinnas öösel jälgida äikest.
ilmjainimesed.blogspot.com
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Äikesed 23. mail

Post by Tarmo Tanilsoo »

Vaadake ette, mida soovite. EMHI on andnud homseks hoiatuse ning äikesepilvede all lubatakse tuuli 20 m/s.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Re: Äikesed 23. mail

Post by Raul. K »

Eriti tõsine tundus olukord HIRLAM mudeli järgi eile õhtul ja täna hommikul (see pakkus frondi liikumise kiiruseks kuni 60 km\h ning lubas kuni kümnekraadist temperatuurilangust tunnis), tekkis tunne, et võib korduda eelmise aasta 8. august. Nüüd on prognoose mõnevõrra leebemaks võetud, kuid ohtlikud nähtused on endiselt võimalikud.
Hannes
Posts: 70
Joined: Thu Aug 12, 2010 1:15 pm
Location: Otepää

Re: Äikesed 23. mail

Post by Hannes »

Tahaks küll ühte normaalset tormi, mida vaadata.Aga keegi oskab öelda, kuna umbes Estofex oma prognoosi väljastab esmasp. kohta?
Jüri
Posts: 1017
Joined: Sun Jun 24, 2007 11:26 pm
Location: Tallinn/Tartu
Contact:

Post by Jüri »

See prognoos võib ka alles hommikul tulla ja on võimalik, et jääb üldse tulemata. Kindlalt ei tea öelda, kas ja millal. Saartel langeb õhurõhk juba üsna kiiresti: http://www.emhi.ee/?ide=21,540
ilmjainimesed.blogspot.com
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Äikesed 23. mail

Post by Tarmo Tanilsoo »

Eks jah... isegi ilmselt olen kõrgendatud tähelepanuolekus. Praegu jälgin äikesefronti Rootsi kohal... radarikajad kipuvad sealkandis ikka väga skaala ülemistesse otsadesse.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Koit Kolga
Posts: 268
Joined: Tue Jun 12, 2007 10:35 pm
Location: Suuremõisa/Haapsalu
Contact:

Re: Äikesed 23. mail

Post by Koit Kolga »

läti lääne osas päris ranniku lähedal liigub kirde suunas pisike pilvejupike ehk tekib veel neid! arvatavasti on se pilv koos pauguga!
woofer haapsalu, ndv suuremõisa hiiumaa!
Koit Kolga
Posts: 268
Joined: Tue Jun 12, 2007 10:35 pm
Location: Suuremõisa/Haapsalu
Contact:

Re: Äikesed 23. mail

Post by Koit Kolga »

emhi tunni andmed märkisid vilsandil äikese uuemõisast vaadates on taevas tornjaid pilvi täis ja saartepoole vaadates taevas tume!
woofer haapsalu, ndv suuremõisa hiiumaa!
Jüri
Posts: 1017
Joined: Sun Jun 24, 2007 11:26 pm
Location: Tallinn/Tartu
Contact:

Post by Jüri »

Tallinnast vaadates on ka terve lääne- ja edelataevas konvektiivne, tuul on tugevnenud ja ilm on väga soe, juba 15 kraadi sooja.
ilmjainimesed.blogspot.com
käpa
Posts: 348
Joined: Mon Aug 13, 2007 5:39 pm
Location: Kilingi Nõmme

Re: Äikesed 23. mail

Post by käpa »

Sooja on 19 kraadi ja taevas on edelast ühtlaselt pilves.Tuul on lõunast puhanguline.
H.Kaptein
Posts: 340
Joined: Sun Mar 23, 2008 4:56 pm
Location: Kärdla, Hiiumaa

Re: Äikesed 23. mail

Post by H.Kaptein »

6.50 ajas mind väga tugev mürin üles , nüüd on juba üle tunni nii minutilise intervalliga , vahel vähem , vahel rohkem eri pilvedest müristanud . 7.10-7.20 läks selle üles ajaja sajutsoon üle , sadas väga intensiivselt . hetkel sooja 12.9 kraadi .
.
Post Reply