Lumetorm 24.-26. detsembril 2010

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
Tarmo H
Posts: 791
Joined: Sat May 27, 2006 3:42 pm
Location: Järvamaa, Laupa
Contact:

Lumetorm 24.-26. detsembril 2010

Post by Tarmo H »

EMHI täna avaldatud nädalaprognoos http://www.emhi.ee/?ide=19,250 ennustab jõuludeks taas päris kurja tormi. Sarnaselt Monikaga saabub ka see tsüklon edelast kuid mõõdub meist seekord tõenäliselt lääne poolt ja võib tuua sulailma vähemalt saartele. Enne seda võib aga lisanduda taas arvestatv kogus lund. Kõige huvitavam näib tulevat laupäev kui tuulepuhangud võivad kohati tõusta üle 20 m/s. Õnneks seekord tuleb see möll pühade ajal ja enamusel inimestel tööleminekut pole ja vast ei kordu siis ka Padaoru taoline juhtum.
Aga eks lähipäevil selgub millise arengu nädalavahetuse ilmad võtavad. Kui vaja saab teema pealkirjas olevat ajavahemikku pikendada või lühendada.
Palju äikest! Palju torme! Rohkelt sademeid! Palju palavust! Palju pakast!
Tarmo H
Posts: 791
Joined: Sat May 27, 2006 3:42 pm
Location: Järvamaa, Laupa
Contact:

Re: Lumetorm 24.-26. detsembril 2010

Post by Tarmo H »

Värsketel andmetel näib et lumetormi koos üldtuisuga ei tulegi ja kui midagi sajabki siis on sajuhulgad tühised. Asi piirdub vaid pinnatuisuga. Seega näib et sai liiga vara teema avatud. Millegipärast oli mul eile tunne ka et kui selle teema avan sis ei pruugigi tegelikuses midagi tulla ja tundub et nii lähebki. Saatuse iroonia missugune! Kuigi lumetorm tooks kaasa hulgaliselt probleeme olen siiski pettunud et lumetorm pea olematuks jääb. Samas ei ole tulemas ka sula, mis on minu jaoks positiivne uudis.
Esialgu ma veel teema pealkirja ei muuda. Kõik võib veel päevapealt totaalselt muutuda, nagu muutus tänane prognoos võrreldes eilsega.
Palju äikest! Palju torme! Rohkelt sademeid! Palju palavust! Palju pakast!
Tanel
Posts: 546
Joined: Thu May 25, 2006 8:39 pm
Location: Suure-Jaani, Viljandimaa / Tartu
Contact:

Re: Lumetorm 24.-26. detsembril 2010

Post by Tanel »

Tarmo H wrote:Värsketel andmetel näib et lumetormi koos üldtuisuga ei tulegi ja kui midagi sajabki siis on sajuhulgad tühised. Asi piirdub vaid pinnatuisuga. Seega näib et sai liiga vara teema avatud. Millegipärast oli mul eile tunne ka et kui selle teema avan sis ei pruugigi tegelikuses midagi tulla ja tundub et nii lähebki. Saatuse iroonia missugune! Kuigi lumetorm tooks kaasa hulgaliselt probleeme olen siiski pettunud et lumetorm pea olematuks jääb. Samas ei ole tulemas ka sula, mis on minu jaoks positiivne uudis.
Esialgu ma veel teema pealkirja ei muuda. Kõik võib veel päevapealt totaalselt muutuda, nagu muutus tänane prognoos võrreldes eilsega.
Minu jaoks oleks lumetorm koos kõrgemate temperatuuridega positiivsem olnud, kuna see külma ilma tõttu suur keskkütte ja ahjude kütmine tüütab juba ära.. Mitte et ma sula tahaks, kuid paar kraadi soojem ei teeks paha.
Tanel
Posts: 546
Joined: Thu May 25, 2006 8:39 pm
Location: Suure-Jaani, Viljandimaa / Tartu
Contact:

Re: Lumetorm 24.-26. detsembril 2010

Post by Tanel »

Ja nüüd viimastel andmetel on siiski päris tõsised sajuhulgad ja torm tulekul
@Tallinn
Posts: 677
Joined: Tue Aug 22, 2006 9:51 pm

Re: Lumetorm 24.-26. detsembril 2010

Post by @Tallinn »

Jep, sitatsioon on jälle muutunud ning torm tuleb! http://www.ilm.ee/?48295
http://www.emhi.ee/?ide=19,394,416,418
Image
Koit Kolga
Posts: 268
Joined: Tue Jun 12, 2007 10:35 pm
Location: Suuremõisa/Haapsalu
Contact:

Re: Lumetorm 24.-26. detsembril 2010

Post by Koit Kolga »

kodus hiiiumaal olles tuleb siis kõva tuisku homme peale 18.õhutul, mudeli järgi!
rahuliku jõuluaega!
woofer haapsalu, ndv suuremõisa hiiumaa!
Hannes
Posts: 70
Joined: Thu Aug 12, 2010 1:15 pm
Location: Otepää

Re: Lumetorm 24.-26. detsembril 2010

Post by Hannes »

Kuna siis tormi tipphetk tuleb?
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Re: Lumetorm 24.-26. detsembril 2010

Post by Raul. K »

Viimased prognoosid on päris tõsiseks muutnud ja lubatakse suuri sajuhulki. Tipphetk peaks vast saabuma laupäeva öösel. Arvatavasti jääb seekordne lumemöll Monikale alla, kuid liikluses tekitab see kindlasti probleeme. Seda enam, et jõulude puhul paljud inimesed puhkavad ja näiteks teedekoristusega võib probleemseks minna.
@Tallinn
Posts: 677
Joined: Tue Aug 22, 2006 9:51 pm

Re: Lumetorm 24.-26. detsembril 2010

Post by @Tallinn »

Ning prognoosid on veelgi muutunud. Nüüd peaks kogu Eesti puhta vuugi saama. Saju raskuskese on nihkunud loode poole ning peaksime suurima saju saama. :wink:
Image
käpa
Posts: 348
Joined: Mon Aug 13, 2007 5:39 pm
Location: Kilingi Nõmme

Re: Lumetorm 24.-26. detsembril 2010

Post by käpa »

Sajab lund, tuiskab. Tuul on idast. külma-10,4 kraadi. Pinnatuisku hakkas juba tegema eile õhtul 11 ajal. Praegusel hetkel on sadu päris korralik. maha on tulnud 4 cm lund
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Re: Lumetorm 24.-26. detsembril 2010

Post by Raul. K »

Siin sajab ka, aga nõrgalt ja lund on lisandunud vaid paar sentimeetrit. Tuul on üsna nõrk ja tuisku ei ole. Vähemalt hakkas Sürgavere radar jälle tööle ning selle järgi on Kagu-Eestis juba päris korralikud sajualad.
Tarmo H
Posts: 791
Joined: Sat May 27, 2006 3:42 pm
Location: Järvamaa, Laupa
Contact:

Re: Lumetorm 24.-26. detsembril 2010

Post by Tarmo H »

Laupale jõudis sadu umbes paar tundi tagasi aga see on olnud stabiilselt väga nõrk. Õhus hõljuvad vaid peened lumekristallid. Maha pole sellest peenest sajust veel midagi kogunenud.EMHI radari järgi vaadates veel lähitunnid siiakanti olulist saju tugevnemist ei luba. Ehk jõuab arvestatav sadu siia alles õhtuks. Tuul tõuseb vaid puhanguti ja need puhangud on enamasti nõrgemapoolsed.
Külma on hetkel -12 kraadi.
Palju äikest! Palju torme! Rohkelt sademeid! Palju palavust! Palju pakast!
käpa
Posts: 348
Joined: Mon Aug 13, 2007 5:39 pm
Location: Kilingi Nõmme

Re: Lumetorm 24.-26. detsembril 2010

Post by käpa »

Siin on korralik sadu ja tuisk.Nähtavus on 300 - 500 meetrit .8cm lund on sadanud
Tarmo H
Posts: 791
Joined: Sat May 27, 2006 3:42 pm
Location: Järvamaa, Laupa
Contact:

Re: Lumetorm 24.-26. detsembril 2010

Post by Tarmo H »

Siia endiselt tugevam sadu jõuda ei taha, sadu on endiselt väga nõrk ja selle intensiivsus on viimase tunniga võrreldes isegi vähenenud. Üle 1 cm tänasega lund küll sadanud pole.Tugevama saju tsoon on visa Lõuna-Eestist põhja poole liikuma. Samas sajuala ise levib aeglaselt aga kindlalt põhja suunas aga kogu ulatuses on sadu seal nõrk. Samas EMHI on oma viimases hoiatuses lisanud et tänase, homse ja ülehomsega võib lumelisa tulla kuni 30 cm. Võrreldes Monikaga jääb see tsüklon (nimi Scarlet) nii tuule tugavuses kui ka sajuala leviku kiiruses ja sajuhulgas märgatavalt sellele alla.
Külma hetkel -10,9 kraadi.
Palju äikest! Palju torme! Rohkelt sademeid! Palju palavust! Palju pakast!
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Lumetorm 24.-26. detsembril 2010

Post by Tarmo Tanilsoo »

Seis selline, et Etsaste külas oli umbes tunni eest hooti läbitav ainult üks sõidurada. On tuuline ning tuiskab.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Post Reply