Äikesetormid 28-29. juulil; Äikesed 31. juulil

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
Post Reply
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Äikesetormid 28-29. juulil; Äikesed 31. juulil

Post by Tarmo Tanilsoo »

Homme läheneb uus lõunatsüklon. Sellest tulenevalt palun arutelu jätkata alates keskööst selles teemas.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Äikesetormid 28-29. juulil

Post by Tarmo Tanilsoo »

Nii, Kihnu sai suurema sauna poole tunni eest kätte, jääme ootama meteoandmeid. Radarilt on samuti näha, et nüüd on näha mõningane areng ka peamisest pilvevööndist kirdes.

Nii, esimesed pagiraportid käes: Kihnu sai eelmisel tunnel tuule puhangu 19,7 m/s ja Roomassaare 14,9 m/s.

EDIT: Ossa! Kihnu sai eelmisel tunnil 22,3 mm sademeid.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
kalamajailm
Posts: 21
Joined: Sat Jun 19, 2010 9:45 pm

Re: Äikesetormid 28-29. juulil

Post by kalamajailm »

Mul on üks väga diletantlik küsimus: kuna kõik radarid näitavad äikeseid teatud nihkega ida-lääne-lõuna (aga mitte põhja suunas), siis milline neist on kõige täpsem?
@Tallinn
Posts: 677
Joined: Tue Aug 22, 2006 9:51 pm

Re: Äikesetormid 28-29. juulil

Post by @Tallinn »

kalamajailm wrote:Mul on üks väga diletantlik küsimus: kuna kõik radarid näitavad äikeseid teatud nihkega ida-lääne-lõuna (aga mitte põhja suunas), siis milline neist on kõige täpsem?
Jälgid äikesedetektoreid? Jälgi parem vihmaradarit, see on täpsem. Enamus äikesedetektorid valetavad ja neid võib kasutada ainult äikese kindlaksmääramisel, parim on http://www.euclid.org/realtime.html See on jah veidi ajast maas, ehk äikesed on liikunud juba põhja poole veidi, sellest see arusaam. Jälgi parem emhi radarit, kollastel aladel enamasti äike sees. :wink:

edit: hm vist on isegi kesk ja põhja eestil vist mingi võimalus olemas, juurde võib ju iga kell midagi tekkida sinna äärde, iseasi kas välja veab.
edit: tallinnas kesklaine kohati ülikõvasti prõksub ja vool kõigub samal ajal!!!!!
Last edited by @Tallinn on Tue Jul 27, 2010 11:20 pm, edited 1 time in total.
Image
kalamajailm
Posts: 21
Joined: Sat Jun 19, 2010 9:45 pm

Re: Äikesetormid 28-29. juulil

Post by kalamajailm »

Tänud!

Muuhulgas ka reportaaž Pärnust: pidevad pilvesisesed välgud ja tugev hoovihm.
Kas jõuab Tallinna või ei, seda teab vaid öö.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Äikesetormid 28-29. juulil

Post by Tarmo Tanilsoo »

EMHI radar
LVGMC radar

Tundub et Pärnu sai pihta. Jääme ootama sademetenäite... Tuulte osas üritan siin Pärnu sadama ilmajaama lahti saada aga üsna tulutult.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
seenno
Posts: 338
Joined: Sat Jul 29, 2006 12:59 pm
Location: Türi
Contact:

Re: Äikesetormid 28-29. juulil

Post by seenno »

Türil on alates kella 23:20 umbes edelakaares ilus tulevärk, sähvib ikka üsna pidevalt. Vahel nõrk ja pikalt värelev valgus, vahel lühikesed heledad sähvatused, vahel mõlemad variandid läbisegi. Öö ka juba mõnusalt pime juulilõpus, taevas tähti täis ja kagust lisaks veel täiskuu kallab kogu maastiku kahvatukollase valgusega üle.

Müristamisega on jah müstika, nagu keegi eelpool juba mainis. Ma kuulsin 3-4 korral kauget sünget kõminat, ehkki asi on 70-80 km kaugusel vähemalt. Lisaks veel mõõdukas kirdetuul, mis puhub selle süsteemi poole ja võiks veelenam summutada neid helilaineid. Ainus loogilisena tunduv idee, et kui nii pidevalt välku lööb seal, et siis osad helilained juhuslikult liituvad ja võimenduvad sedavõrd, et levivad kümnete kilomeetrite taha ja on siin väikelinna serva öövaikuses kuulda.

Muidu öö ka väga soe, 22 kraadi hetkel.
Äikest!
Kristjan^^
Posts: 19
Joined: Thu Jul 10, 2008 5:19 pm
Location: Haapsalu

Re: Äikesetormid 28-29. juulil

Post by Kristjan^^ »

Haapsalust läänes on näha välke, müristamine siiani ei kostu. Arvatavasti paikneb seal väiksem äiksepilv. Suur süsteem paikneb radari järgi lõunas. Selle välgud vaevalt veel siit vaadeldavad on.

Edit: Nüüd on ka siit näha lõunas suurt tulevärki. Välgud käivad vähem kui 10 sekundi tagant.
Last edited by Kristjan^^ on Tue Jul 27, 2010 11:34 pm, edited 1 time in total.
@Tallinn
Posts: 677
Joined: Tue Aug 22, 2006 9:51 pm

Re: Äikesetormid 28-29. juulil

Post by @Tallinn »

Teated pärnust:

Järsku hakkas mingi torm siin. Padukat tuleb ja vahetpidamata välgutab ja müristab.


OMFG, Pärnus ülikõva, vasta tuult võib püsti seista ja vihma lahmab sedasi nigu pangega visataks. Välku paneb ka sekundis korra. Käisin mõnuga keset hoovi nautimas. Hell yeah!


Tõsiselt ikka. Ei mäletagi, et nii jõhkrat äikesetormi üldse varem näinud oleks.

edit: pärnu kaamerad mis niigi mingi pigem pildistavad kui filmivad, välguvad ikka võimsalt.
Last edited by @Tallinn on Tue Jul 27, 2010 11:28 pm, edited 1 time in total.
Image
timpan
Posts: 104
Joined: Tue Aug 28, 2007 1:06 pm
Location: Tallinn. Kakumäe

Re: Äikesetormid 28-29. juulil

Post by timpan »

Ilm.ee reealajas olevat kaamerat praegu jälgides võib öelda jah, et tegu on ikka ägeda äikesega seal Pärnus!!
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Äikesetormid 28-29. juulil

Post by Tarmo Tanilsoo »

Radaripildilt on jäänud mulje, et Pärnu sai nüüd küll täistabamuse! :shock:
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
kalamajailm
Posts: 21
Joined: Sat Jun 19, 2010 9:45 pm

Re: Äikesetormid 28-29. juulil

Post by kalamajailm »

Kasutades uusi teadmisi ja õunte pealt ennustades võib viimase CAPPI uuenduse pealt näha, kuidas Pärnust loodes asuv pilvemügarik on kordades suuremaks paisunud. Siin Tallinn, ootame huviga.

Pärnust olla suurem aktiivsus juba üle läinud, asi areneb ilmselt üsna kiiresti...
käpa
Posts: 348
Joined: Mon Aug 13, 2007 5:39 pm
Location: Kilingi Nõmme

Re: Äikesetormid 28-29. juulil

Post by käpa »

pärnu kohal on täielik uusaasta ilu tulestik.Kahju et üks pilvevall segab. saaks head pildid.sooja on 20, 4 kraadi.
erikEST
Posts: 476
Joined: Thu Jan 24, 2008 1:05 pm
Location: Tallinn, Klooga
Contact:

Re: Äikesetormid 28-29. juulil

Post by erikEST »

Mõtlesin hakata magama sättima aga ma vaatan, et äiksesüsteem ei hajugi nagu eelnevatel õhtutel on juhtunud vaid võimendub veelgi. Isegi mina näen edelasse pilku heites juba kaugeid välgusähvatusi. EMHI radari järgi tundub olevat suund ka siia lähedale. Magamaminek lükkub vist edasi. :twisted:
!!!Tuulispask Tallinn 17.06.2008!!!
http://s195.photobucket.com/albums/z207 ... 7-06-2008/
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Äikesetormid 28-29. juulil

Post by Tarmo Tanilsoo »

Vaatasin kah paar minutikest Pärnu rannakaamerat. Tõepoolest, välgusähvatused jäävad isegi veebikaameras näha! Ei tahaks küll praegu Pärnus olla(äikesetormiga on linnas palju hullem kui maal).
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Post Reply