Äikesetormid 6.-9. juulil

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
Kristjan
Posts: 114
Joined: Mon May 28, 2007 10:55 pm
Location: Tallinn, Kakumäe / Viljandi

Re: Äikesetormid 6.-8. juulil

Post by Kristjan »

Täpselt nii mu enne mainitud unistus täide läkski. :lol: Ei ole ise just otse taevasse vahtimisega tegelenud vahepeal aga aeg-ajalt lööb taeva ikka valgeks küll, kolm-neli müristamist olen ka kuulnud. Tugevust tolles pilves eriti pole, kuid neid tuleb lõuna kaugust kindlasti veel juurde.
Margus
Posts: 50
Joined: Thu May 25, 2006 9:41 pm
Location: Tallinn
Contact:

Re: Äikesetormid 6.-8. juulil

Post by Margus »

Mere kohal on vaikseks jäänud , viimase 5-6 minuti jooksul ei ole ühtegi välku märganud.
Vabandan, kui minu postid pole informatiivsed, e. pole täpsed andmed, ma huvitun rohkem ilmastiku nähtuste pildistamisest
Kristjan
Posts: 114
Joined: Mon May 28, 2007 10:55 pm
Location: Tallinn, Kakumäe / Viljandi

Re: Äikesetormid 6.-8. juulil

Post by Kristjan »

Margus wrote:Mere kohal on vaikseks jäänud , viimase 5-6 minuti jooksul ei ole ühtegi välku märganud.
Oleneb, mis merele vaatad? Ise jälgin Soome lahele taanduvat pilve parasjagu, minutis 4-5 korda lööb välku pilve siseselt, kaugel müristab ka mõned korrad.

EDIT: Tallinnas selle kella 17ese äikesega seoses ütles EMHI oma sademetehulgaks 56,5mm! Ehk see on siis tugevalt üle poole juulikuu normist, mis maha kallas paari tunni jooksul.
Last edited by Kristjan on Wed Jul 07, 2010 1:19 am, edited 1 time in total.
kalamajailm
Posts: 21
Joined: Sat Jun 19, 2010 9:45 pm

Re: Äikesetormid 6.-8. juulil

Post by kalamajailm »

käisin vaatamas mere ääres, tugevam äike mööduski läänest, mere pealt, kuskil 20 km kauguselt. niisiis oligi tegu sellesama süsteemiga, mis varem saari kimbutas ja tundub, et kui just see rakvere kandis tembutav pilvekimp siia ei jõua, siis võib rahus magama minna. homme jälle päev!
@Tallinn
Posts: 677
Joined: Tue Aug 22, 2006 9:51 pm

Re: Äikesetormid 6.-8. juulil

Post by @Tallinn »

Tallinnas lülitati just praegu, 2.25 tänavavalgustus välja ning on täiesti kottpime. Vot nüüd oleks õige aeg äikeseks. 8)

edit: paistab et midagi tekib enne Tallinna, peab silma peal hoidma!

edit2: testbed ka korras nüüd, pilt iga 5 min tagant! http://testbed.fmi.fi/history_browser.p ... r&t=5&n=10
Last edited by @Tallinn on Wed Jul 07, 2010 1:31 am, edited 1 time in total.
Image
Kristjan
Posts: 114
Joined: Mon May 28, 2007 10:55 pm
Location: Tallinn, Kakumäe / Viljandi

Re: Äikesetormid 6.-8. juulil

Post by Kristjan »

kalamajailm wrote:käisin vaatamas mere ääres, tugevam äike mööduski läänest, mere pealt, kuskil 20 km kauguselt. niisiis oligi tegu sellesama süsteemiga, mis varem saari kimbutas ja tundub, et kui just see rakvere kandis tembutav pilvekimp siia ei jõua, siis võib rahus magama minna. homme jälle päev!
Tõenäoliselt mitte. Lääne-Eesti saari kimbutanud süsteem(id) on ühinenud suureks lagunevaks massiks ning jätkavad teed loode suunas, Läänemerele. See, mis Tallinna lääneserva riivas ja meile näha oli, on just seesama varem mainitud Paide ja Rakvere vahel jõudu kogunud kolle. Vaata siin on radarianimatsioon, saad liigutada ka: http://www.emhi.ee/inc/other/radaripilt.php?j=sur&v=1
Aga magama ei ole sellegi poolest mõttet veel minna, sest seal alt saadab muudkui juurde neid punaseid moodustisi.

EDIT: Kummaline jah, kogu Tallinn mattus ühtäkki pimedusse, mingi rike vist. :?
@Tallinn
Posts: 677
Joined: Tue Aug 22, 2006 9:51 pm

Re: Äikesetormid 6.-8. juulil

Post by @Tallinn »

Kristjan wrote: EDIT: Kummaline jah, kogu Tallinn mattus ühtäkki pimedusse, mingi rike vist. :?
Ei ole rike, see on Tallinna Pimendamine :lol: Lülitatakse iga öö varem välja, et säästa mis säästa annab. :roll:
Image
Kristjan
Posts: 114
Joined: Mon May 28, 2007 10:55 pm
Location: Tallinn, Kakumäe / Viljandi

Re: Äikesetormid 6.-8. juulil

Post by Kristjan »

@Tallinn wrote:
Kristjan wrote: EDIT: Kummaline jah, kogu Tallinn mattus ühtäkki pimedusse, mingi rike vist. :?
Ei ole rike, see on Tallinna Pimendamine :lol: Lülitatakse iga öö varem välja, et säästa mis säästa annab. :roll:
Ahnii, muide esimest korda märkan sellist poliitikat pealinnas, algul arvasin, et spetsiaalselt vaatlejate jaoks keerati maha. :p
Nii, kuskil lääne loodes sähvib paar korda minutis ja alt poolt kannab midagi juurde nüüd, muudkui kasvab. Olen 100% kindel, et tuleb korralikult hoovihma sellest, aga kas ka äikest. Teen õues ühe suitsu, vaatan kas on välku. Uni on, aga magama ka ei lase minna. :lol:
H.Kaptein
Posts: 340
Joined: Sun Mar 23, 2008 4:56 pm
Location: Kärdla, Hiiumaa

Re: Äikesetormid 6.-8. juulil

Post by H.Kaptein »

Mina täna öösel väga millestki ilma ei jäänud , ainult unest jäin :D .
Veidi peale 23 kuulsin esimest müristamist , see oli veel väga kaugel , minuti pärast kostis juba üsna lähedane aga mitte lähivälgu pilv-maa löök . Äike suutis tipphetkel 7 välku minutis teha ja keskmine oli 2-4 välku minutis . Väga peale äike ei tulnud , 00.16 oli kõige lähem ja valjem löök 5km idas . Sooja oli enne äikest 19 kraadi , praegu on 17 , niiet äike absoluutselt temperatuuri ei mõjutanud .
.
Tarmo H
Posts: 791
Joined: Sat May 27, 2006 3:42 pm
Location: Järvamaa, Laupa
Contact:

Re: Äikesetormid 6.-8. juulil

Post by Tarmo H »

See mu eelmises postituses mainitud äike läkski siit väga napilt mõõda. Vihmagi tuli väga minimaalselt (umbes pool mm vast) nii et puude all jäi maapind isegi täiesti kuivaks.
See eelpoolmainitud äikesepilv liitus lõunapoolse, tunduvalt suurema süsteemiga ja see liikus edasi lääneranniku suunas.
Palju äikest! Palju torme! Rohkelt sademeid! Palju palavust! Palju pakast!
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Äikesetormid 6.-8. juulil

Post by Tarmo Tanilsoo »

Siin siis algas pärast kella ühte öösel sadu, kuid saju alguse ajaks müristamised lakkasid.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Jüri
Posts: 1017
Joined: Sun Jun 24, 2007 11:26 pm
Location: Tallinn/Tartu
Contact:

Post by Jüri »

Tallinnast idas ja kirdes on korralik rünksajupilv arenemas, võimalik, et on juba äikesepilv. Kaugust on sel üsna palju, u 30 km, kuid paistab hästi kätte.
ilmjainimesed.blogspot.com
Koit Kolga
Posts: 268
Joined: Tue Jun 12, 2007 10:35 pm
Location: Suuremõisa/Haapsalu
Contact:

Re: Äikesetormid 6.-8. juulil

Post by Koit Kolga »

siin on selleks korraks pidu läbi temp 25.2 ja liiguvad madaled pilve tombud võibolla midagi kaugel idas on mingeid tippe...tuul kirdest!
woofer haapsalu, ndv suuremõisa hiiumaa!
Kaivo
Posts: 251
Joined: Sun Dec 27, 2009 6:29 pm
Location: Tallinn

Re: Äikesetormid 6.-8. juulil

Post by Kaivo »

Käinas üsna korralikult öösel kolistas ja taevas oli pidevalt valge.
ühe puu lõi ka hoovis natuke katki välk.
ärkasin öösel paar korda üles äikese peale.
kaasnes tugev vihmasadu terve öö
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Äikesetormid 6.-8. juulil

Post by Tarmo Tanilsoo »

Siin oli täna pärastlõunal kella 17 paiku kuulda korra müristamist ning läänes ning põhjas on hetkel näha võrdlemisi võimsad pilved. Midagi otseselt siinset kanti ohustamas ei ole. Pilved on arenenud väga kõrgele.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Post Reply