Torm 25-26. detsembril

Postitused kodumaal aset leidvate äikeste, keeristormide ja meid räsivate parasvöötmeliste tsüklonite kohta.
Tim
Posts: 187
Joined: Wed May 27, 2009 11:52 am
Location: Sangaste/Tõrva, Valgamaa

Re: Torm 25-27. detsembril

Post by Tim »

Ilm on tõsiselt hakanud halvenema. Juhtub ilmselt taas see, mis paar päeva tagasi, Lõuna-Eesti saab taas 20-30 cm lumelisa. Ei ole taas lumevangi vaja.:( Tuul on tõusnud, hakkab vaikselt juba tuiskama. Külma on -0,5 kraadi, sajab korralikult jäidet.
Jüri
Posts: 1017
Joined: Sun Jun 24, 2007 11:26 pm
Location: Tallinn/Tartu
Contact:

Post by Jüri »

Jah, ega ülearune lumi ka hea pole. Sajab jäidet? Kas jäävihma või teralist lund või jäätunud lörtsi või mida sa silmas pead?
ilmjainimesed.blogspot.com
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Re: Torm 25-27. detsembril

Post by Raul. K »

Nüüd on lumemöll Tartusse jõudnud, kuigi midagi väga erilist pole. Sajab päris tugevalt ja tuiskab. Enne unustasin, lund on maas 22cm.
Tanel
Posts: 546
Joined: Thu May 25, 2006 8:39 pm
Location: Suure-Jaani, Viljandimaa / Tartu
Contact:

Re: Torm 25-27. detsembril

Post by Tanel »

Suure-Jaanis on sadu kohal ja väljas on tuisumöll lahti. Mina suuri lumesadusid ei karda ja minupärast tulgu või meeter maha, polegi ammu korralikku lund olnud. Möödunudaastane novembrilumi oli küll paks, kuid ei püsinud maas. Tänaöise lume eluiga peaks kõigi eelduste kohaselt pikem olema :)
Külma 1,7 kraadi ja tuul mühiseb võimsalt.
ain
Posts: 221
Joined: Thu Apr 05, 2007 4:17 pm
Location: Valga
Contact:

Re: Torm 25-27. detsembril

Post by ain »

häid jõule kõigile :) valgas sajab etkel jäävihma, autoga tulin just maalt, päris ruttu külmub klaasipeale see vihm ära ja päris kehv oli ka sõita. näis mis edasi saab.
käpa
Posts: 348
Joined: Mon Aug 13, 2007 5:39 pm
Location: Kilingi Nõmme

Re: Torm 25-27. detsembril

Post by käpa »

Hea tuisk läks aia taha. sajab jäidet.
Tim
Posts: 187
Joined: Wed May 27, 2009 11:52 am
Location: Sangaste/Tõrva, Valgamaa

Re:

Post by Tim »

Jüri wrote:Jah, ega ülearune lumi ka hea pole. Sajab jäidet? Kas jäävihma või teralist lund või jäätunud lörtsi või mida sa silmas pead?
Sajab jäävihma, täpselt nagu Valgaski. Päris korralikult vastu akent kuulda.
Tanel
Posts: 546
Joined: Thu May 25, 2006 8:39 pm
Location: Suure-Jaani, Viljandimaa / Tartu
Contact:

Re: Torm 25-27. detsembril

Post by Tanel »

Ilmataat vist tögab - vool kadus korraks (2-3sek) aga tuli õnneks tagasi. Külma 2,1 ja endiselt lumetuisk. Loodetavasti jäiteks siin ei lähe
karp
Posts: 15
Joined: Tue Nov 17, 2009 10:39 am

Re: Torm 25-27. detsembril

Post by karp »

Tarmo Tanilsoo wrote:Minu meelest on küll sama.

P.S. CAPPI on antud juhul vaid konkreetse radariprodukti nimi - Constant Altitude Plan Position Indicator
minu meelest ta vanasti küll ei näidanud tervet lätit ja põhja leedut.
lõuna soomet samuti polnud näha.
Tarmo H
Posts: 791
Joined: Sat May 27, 2006 3:42 pm
Location: Järvamaa, Laupa
Contact:

Re: Torm 25-27. detsembril

Post by Tarmo H »

Laupal on hetkel üsna tugev tuisk, kuigi lumesadu ise on nõrk. Tuul on samas väga tugev ja mühin kostab selgesti tuppa. Aga siiski on vaatepilt võimas. Hea oli veidi aja eest aknast välja vaadates näha kuidas lähenava auto tuled valgustasid aeda ja autotulede vihus oli nähtav äge pinnatuisk. Kahju et videokaamerat sel hetkel käes polnud. Loodetavasti sadu tugevneb ja ka kestab kaua sest korralikku lumetuisku pole enam üle aasta näinud. Külma hetkel siin -3,2 kraadi. Nii et sula vähemalt esialgu ei ähvarda.
Palju äikest! Palju torme! Rohkelt sademeid! Palju palavust! Palju pakast!
@Unipiha
Posts: 381
Joined: Thu Jul 31, 2008 10:55 pm
Location: Tartumaa, Nõo vald, unipiha küla

Re: Torm 25-27. detsembril

Post by @Unipiha »

Õues on päris korralikud tuisuvaalud, kohati lausa meetrised. Lund on sadanud juba 6cm ja vahel tuli sellist jäävihma segu lumega. Temperatuur on -1.2 kraadi, kuigi eesti lõunapoolseimas jaamas Tahevas +0.3kraadi. :shock:
_____________________
Häid elamusi kõigile!
Raul. K
Posts: 2057
Joined: Fri May 26, 2006 4:01 pm
Location: Tartu, Tähtvere

Re: Torm 25-27. detsembril

Post by Raul. K »

Tartus pendeldab sadu jäävihma ja lume vahel. Tuul on päris tugev, lund on juurde tulnud 4cm. EMHI on andnud välja uue hoiatuse, aga õigekirjaga on neil midagi nihu läinud. :)
Tarmo H
Posts: 791
Joined: Sat May 27, 2006 3:42 pm
Location: Järvamaa, Laupa
Contact:

Re: Torm 25-27. detsembril

Post by Tarmo H »

Siin lumesadu on mõnevõrra tugevnenud ja sellega koos ka tuisk kuid vaadates EMHI radarit on sadu kohe-kohe lõppemas ( või asendumas jäitega), kuid lõunapiiri on ületanud juba uus sajuala ja siiapoole liikumas, vast jõuab see ka siia.
Kahju vaid et lund vähe maas on siinkandis, muidu oleks tuisumöll veelgi vägevam sest tuul on üsna tugev.
Külma hetkel siin endiselt -3,2 kraadi (vahepeal jõudis korraks ka -3,4ni langeda).
Palju äikest! Palju torme! Rohkelt sademeid! Palju palavust! Palju pakast!
Tim
Posts: 187
Joined: Wed May 27, 2009 11:52 am
Location: Sangaste/Tõrva, Valgamaa

Re: Torm 25-27. detsembril

Post by Tim »

Tõrvas on temperatuur tund tunnilt tasapisi tõusnud ning nüüdseks on juba +0.1 kraadi. Samal ajal sajab jätkuvalt jäävihma. Varasem kohev lumi on nüüd kattunud kõva jääkihiga, sama käib teede kohta.
Tarmo Tanilsoo
Site Admin
Posts: 3028
Joined: Wed May 24, 2006 7:23 am
Location: Laguja, loc: KO38FD
Contact:

Re: Torm 25-27. detsembril

Post by Tarmo Tanilsoo »

karp wrote:
Tarmo Tanilsoo wrote:Minu meelest on küll sama.

P.S. CAPPI on antud juhul vaid konkreetse radariprodukti nimi - Constant Altitude Plan Position Indicator
minu meelest ta vanasti küll ei näidanud tervet lätit ja põhja leedut.
lõuna soomet samuti polnud näha.
Vaatasin just varasemaid radaripilte, mis mul alles on, ning täpselt samamoodi on, nagu vanasti. Juhtum lõpetatud.

Siin on juba tubli mitu tundi midagi jäist tulnud, nüüd praegu tundub, et asi on jäävihmaks üle läinud. Õhutemperatuur on aga aeglaselt tõusmas ning on praeguseks jõudnud juba plusspoolele.
Kui ei ole märgitud teisiti, väljendavad minu postitused minu isiklikke seisukohti.
Post Reply